Skocz do zawartości

Orange Sport


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sobota, 4 października 2014 roku

 

20.40 - Serie A: AC Milan - AC Chievo Verona (na żywo)

Dlaczego nie Napoli - Torino? :?

 

Nie wiem kto tam wybiera te mecze, ale ta osoba nie ma kompletnie ręki do tego. Jak nie urok to...

 

Dobry przykład to ten ostatni mecz: Lazio - Udinese, niby na pierwszy rzut oka fajnie wyglądający meczyk, ale w praniu okazał się jednym z najsłabszych 4. serii gier.

 

Mój wybór oczywiście okazałby się zdecydowanie bardziej trafiony. Kto nie wierzy niech zerknie na stronę 166 tego tematu.

 

Mija kolejny rok, a Orange serwuje nam kolejny sezon spod znaku chimerycznego Interu. Dzięki czemu mieliśmy okazje obejrzeć już dwa niezbyt porywające mecze z udziałem Nerazzurich. Przypominam, że w tamtym sezonie Inter był najczęściej pokazywaną drużyną na antenie Orange sport i poza może dwoma wyjątkami były to mecze tego samego kalibru. Nie porywały. W tym samym czasie grało kilka innych ekip, które zachwycały i których mecze można było śmiało pokazać (bo wielokrotnie konkurencja je omijała, ale nie bo... jak nie "polski mecz", to pora nie pasowała albo trzeba było znowu wskrzesić któregoś z mediolańskich trupów...)

 

Co do tego Pana/Pani którzy desygnują te mecze to zapewne te osoby zdają sobie sprawę ze swojej osobistej porażki i pewnie dlatego zdobyły się na desperackie pokazanie meczu Milanu, drużyny która strzela na potęgę i traci na potęgę. Takie trochę Hoffenheim 2.0 z zeszłego sezonu. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w Orange sport doczekamy się większej liczby bramek niż w ostatnich czterech meczach. Dziwne to wszystko, bo w innych meczach strzelają przeważnie na potęgę tylko w meczach pokazywanych w Os mecze są mdłe jak komentarz Dumanowskiego. Jakieś fatum? Ktoś rzucił na nich urok? Może to przez moje wieczne narzekanie? Cóż czasem tak jest, że jak nie idzie to nie idzie, a Os ostatnio nie idzie wcale. Na wszystkich frontach.

 

Śmiechnę mocno jeśli i tym razem mecz nie zachwyci...

 

Dzisiaj cała nadzieja w silnej Romie i (ponownie) rewelacyjnym Hellasie. Jeżeli te drużyny nie przerwą fatum stacji to już chyba nikt...

 

//

 

Dumanowski mógłby się wreszcie nauczyć właściwego imienia Estrigarribii :roll:

 

Dzień bez uszczypnięcia P.D. to dzień stracony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robsonUnitedxD

 

jw. :lol2:

 

Zamiast CALCIO SHOW mamy co tydzień CALCIO PARODY.

 

- Prawda Panie Piotrusiu?

- Racja Panie Piotrze

- A co Pan Piotr sądzi o tej sytuacji - czy był tu spalony?

- Bardzo możliwe Panie Piotrze poczekajmy na powtórkę

- Tak teraz widzimy Panie Piotrze, że spalonego tam nie było!

- Zwróć jednak uwagę na wychyloną rękę...

 

Nie jest to^^ może słowo w słowo wiernie odwzorowany fragment komentarza Dumanowskiego z Czachowskim, ale tak mniej więcej to wygląda... co kolejkę.

 

 

EDIT:

 

Jestem świeżo po obejrzeniu magazynu ligi włoskiej, a tam Dumanowski myli na trybunach Marottę z Moggim :lol2:

 

Co ten typ wyprawia to ja nie mam pytań :crazy:

 

Ha, te "panowanie " sobie to brzmi karykaturalnie strasznie ! Pewnie naśladują duet Twaro i Nahorny, Jagoda swego czasu też tak "panował" do Glenia bodajże, ale jak ktoś nie potrafi żartować to wygląda to tak jak w przypadku tego żałosnego duetu z Orange sport, panów Piotrów rzecz jasna ... Z Tym Moggim właśnie nie byłem pewny czy dobrze usłyszałem w magazynie,a le jednak dobrze hahah :lol2: to już szczyt wszystkiego doprawdy !

 

 

Wczoraj wreszcie Święcicki skomentował mecz Calcio !!! No brawoo, da się ? Da! Teraz już tylko nie dopuszczać Dumanowskiego do mikrofonu, bo to co skomentował Mati Święcicki to klasa, ekspresja w głosie, pasja, zaangażowanie, zresztą zupełna odmienność od Dumanowskiego. Jedynie Czachowski nie pasował bo gadal bez sensu, Święcicki zaczął wywód o Romie i obroncach, a nagle Czachowski wypalił, że mamy wielu greków w innych klubach bla bla bla. Zresztą ileż to razy Święcicki zaczynał dobry temat, powiedział ciekawą rzecz a tu wtrącał się Czachowski swoim jąkaniem i tą denerwującą barwą głosu, nic ciekawego ten gość nie mówi !! Po co taki dziad na antenie ? Myslalem, że gorszego niż Jagoda nie ma, ale myliłem się, jest Czachowski ! Przebił '"mistrza"!

 

I tak jak Project_ALF wspominał kiedyś, Święcicki potrafi zapodać jakąś ciekawostkę, wczoraj takich było mnóstwo ! O Pjanicu poliglocie, o Gervinho jak naśmiewają się z niego i jego fryzury na kadrze, przeciez Dumanowski jedyne co potrafi powiedzeic to przytoczyć suche statystyki, że ten i ten klub nie wygrał tu i tu od 40 lat bla bla bla, kogo to do licha obchodzi ?!

 

No i aż miałem ciary przy komentarzu Święcickiego co nie zdarza się często ostatnio (w piłce bardzo rzadko się to zdarzało, ale ostatni miesiąc były ciary przy komentarzu siatkówki Swędrowskiego w końcowkach) , ale to jak skomentował obie bramki to bajka ! A było co komentowąć bo Florenzi i przede wszystkim Destro zrobili wielkie rzeczy ! Roma bella! 8) Także przy rajdzie Gervinho była magia.

 

Trzeba chyba jakieś petycje pisać do orange sport by dawały Święcickiego do Serie A bo inaczej się człowiekowi od razu mecz ogląda. Spytałem ich grzecznie na facebooku kiedy wreszcie słaby Dumanowski przestanie komentować Serie A nie odpowiedzieli nawet :P a jak pytałem o coś innego szybko uzyskiwałem odpowiedz... Cóż, szkoda ale widocznie urażeni nagle.

 

NIE DLA ŻENUJĄCYCH PIOTRÓW, tzn PANÓW PIOTRÓW : Dumanowski i Czachowski ! :read:

 

 

A co do wyboru meczu Milan - Chiewo, to w sumie nie wybrali najgorzej. Milanu jeszcze nie było na antenie OS, dopominali się kibice Rossonerich o ich mecz, nawet tutaj więc fajnie będzie ich obejrzęc, tym bardziej, że w niedziele dwa hity w NC+ i jakby wybrali Napoli - Torino to pokrywało by się z meczem Fiorentina - Inter, a tak sobota wieczór będzie co obejrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala Windoor Boxing Night w Dzierżoniowie już 17 października 2014 roku, godz. 20:00 na żywo w Orange sport. Na gali walczyć będą :Mariusz Wach, Kamil Łaszczyk, Nikodem Jeżewski, Michał Gerlecki, Damian Wrzesiński.

 

http://media2.pl/media/114396-Wach-powroci-na-ring-w-Orange-sport.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że organizacje ściągają nazwę od Polsatu.

Polsat powinien w jakiś sposób zabronić na organizowanie gal z dopiskiem "Boxing Night".

To Polsat stworzył Polsat Boxing Night, a teraz... wiele organizacji papuguje i chcą przyciągnąć tłum ludzi bo ludziom Boxing Night kojarzy się z dobrym boksem.

Dobry boks to tylko na Polsacie, inne gale w innych stacjach to szmelc i kelnerzy.

 

W USA jest tylko HBO i Showtime, w Polsce jest tylko Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie Święcicki skomentował mecz Calcio !!! No brawoo, da się ? Da! Teraz już tylko nie dopuszczać Dumanowskiego do mikrofonu,

A no to tu Cię zmartwię:

 

Wieczorem Orange sport zachęca do oglądania włoskiej Serie A. W 11. kolejce spotkań zmierzą się zespoły AC Milan i Chievo Verona. Po pięciu kolejkach gracze Milanu zgromadzili na swym koncie 8 punktów, gracze Chievo o połowę mniej. Mecz komentować będą Piotr Dumanowski i Piotr Czachowski.

:lol2: or :cry: ?

 

 

bo to co skomentował Mati Święcicki to klasa, ekspresja w głosie, pasja, zaangażowanie, zresztą zupełna odmienność od Dumanowskiego. Jedynie Czachowski nie pasował bo gadal bez sensu, Święcicki zaczął wywód o Romie i obroncach, a nagle Czachowski wypalił, że mamy wielu greków w innych klubach bla bla bla. Zresztą ileż to razy Święcicki zaczynał dobry temat, powiedział ciekawą rzecz a tu wtrącał się Czachowski swoim jąkaniem i tą denerwującą barwą głosu, nic ciekawego ten gość nie mówi !! Po co taki dziad na antenie ? Myslalem, że gorszego niż Jagoda nie ma, ale myliłem się, jest Czachowski ! Przebił '"mistrza"!

 

I tak jak Project_ALF wspominał kiedyś, Święcicki potrafi zapodać jakąś ciekawostkę, wczoraj takich było mnóstwo ! O Pjanicu poliglocie, o Gervinho jak naśmiewają się z niego i jego fryzury na kadrze, przeciez Dumanowski jedyne co potrafi powiedzeic to przytoczyć suche statystyki, że ten i ten klub nie wygrał tu i tu od 40 lat bla bla bla, kogo to do licha obchodzi ?!

 

To prawda. Święcicki czuje ducha calcio i widać to na każdym kroku. Nawet niedawno komentując mecz 1. ligi odwoływał się kilka razy do pewnych piłkarzy, trenerów, zdarzeń powiązanych z Serie A. Ostatnio nawet dwa-trzy tygodnie temu w dwóch wydaniach Futbol raportu w niemal każdym wątku wtrącał cytaty z autobiografii Pirlo i Conte. Opowiadał anegdotki o piłkarzach takich jak Zambrotta czy Inzaghi, a przecież owe odcinki Fr nie miały nic wspólnego z włoską piłką. Przypominał mi z tym trochę Borka, tyle tylko, że Mati zamiast o Serie A nawija o Bundeslidze.

 

Uwielbiam też materiały o calcio autorstwa Święcickiego tworzone na potrzeby Sport raportu 24. Mistrzostwo Świata jak dla mnie. Zawsze bardzo przyjemnie się je ogląda. Oryginalny pomysł, merytoryka, poczucie humoru, dobra puenta... no i ciary, bo człowiek jednak nie ma tego na co dzień. Dość powiedzieć, że w TVP1 dopiero po 10 latach zdali sobie sprawę, że Juventus odświeżył swoje logo :lol2: Co by nie mówić to z amatorów z ul. Woronicza człowiek zawsze ma polewę.

 

 

Trzeba chyba jakieś petycje pisać do orange sport by dawały Święcickiego do Serie A bo inaczej się człowiekowi od razu mecz ogląda. Spytałem ich grzecznie na facebooku kiedy wreszcie słaby Dumanowski przestanie komentować Serie A nie odpowiedzieli nawet :P a jak pytałem o coś innego szybko uzyskiwałem odpowiedz... Cóż, szkoda ale widocznie urażeni nagle.

 

NIE DLA ŻENUJĄCYCH PIOTRÓW, tzn PANÓW PIOTRÓW : Dumanowski i Czachowski ! :read:

Nie wiem czy jest sens. Ja też w zeszłym sezonie do nich pisałem zarówno mailowo jak i na fejsie i za każdym razem albo mnie olewali albo odpowiadali bardzo lakonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

icon_angry.gif Powtarza się sytuacja sprzed roku, czyli "idziemy na kompromis"...

 

Na nic moje argumenty, że Roma zostanie pokazana po raz trzeci, a Juventus jeszcze ani razu...to nic, że Chievo miało już swoje 5 minut, a Sassuolo jeszcze nie... na nic zda się to, że Juve poleci w prime-timie, a Roma o godzinie 18.00... kogo to obchodzi, że mecz Sassuolo - Juventus zapowiada się ciekawiej (z wielu powodów) od meczu Roma - Chievo, tak samo jak to, że poprzednie mecze Romy na antenie Os jakoś szczególnie nie zachwyciły...

 

...że też akurat musieli wcisnąć to MMA w sobotę icon_angry.gif

 

Byłbym jeszcze w stanie to przełknąć, ale gdy za jakiś czas podliczę co, kto, jak i ile razy to znowu mi wyjdą ogromne dysproporcje oraz faworyzowanie jednych klubów kosztem drugich, eh... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w sumie w Serie A sympatuzyje bardzo za Roma, jeszcze od czasów Spalettiego itp więc dla mnie wybór dobry ;) Oby znowu skomentował Święcicki to będzie podwójnie dobry, chociaz ten drugi warunek aby był spełniony musi stac się cud... bo będzie pewnei duet Piotrów.... eh

Ale tak jak mówisz, Sassuolo - Juve zapowiada się lepiej z perspektywy, że Zaza, Berardi u gospodarzy, a Juve mistrz. No, ale MMA którego nigdy nie uważałem wygrało. W normalnym kraju bym chętnie obejrzał i mecz Romy i mecz Juve ;) ale takie rzeczy nie w Polsce niestety...

Za tydzień za to pokażą mecz Lazio - Torino, tyle, że wtedy nie zagra Glik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Project_ALF, A może w tym przypadku chodzi o miejsca w tabeli? :wink: Co prawda Juventus jest wyżej w tabeli od AS Romy, ale tylko o jedno miejsce (Juventus jest liderem, a AS Roma jest na 2. miejscu), natomiast jeśli chodzi o AC Chievo Verona i US Sassuolo Calcio to różnica jest już większa (Chievo jest szesnaste, a Sassuolo jest, uwaga - na ostatnim, 20. miejscu). Oczywiście wiem, że mimo różnicy paru miejsc w tabeli to akurat różnica punktowa jest niewielka (tylko 1 punkt różnicy), no ale wielcy eksperci Orange Sport mogli tylko sucho zerknąć na miejsca w tabeli, nie zwracając nawet uwagi na okoliczności, na punkty, składy zespołów itp., więc to ostatnie miejsce Sassuolo mogło im tylko jeszcze bardziej udowodnić, że dokonali dobrego wyboru. Jeszcze jedno mogło im pomóc w wyborze meczu AS Romy - Tomasz Kupisz, który pewnie i tak i tak nie zagra w składzie Chievo (bo w tym sezonie Serie A jeszcze nie zagrał ani minuty) :wink:

Nie zapominajmy również, że w tej kolejce ciekawie zapowiada się też mecz Hellas Verona FC - AC Milan, bowiem będzie to mecz szóstej z piątą drużyną :)

Ale myślę, że chyba jednak wyjątkowo można darować ten mecz Juventusu, bo w tej kolejce będą aż dwa hity: ACF Fiorentina - SS Lazio i FC Internazionale Milano - SSC Napoli i będzie je można spokojnie obejrzeć na CANAL+ Family HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę, że chyba jednak wyjątkowo można darować ten mecz Juventusu, bo w tej kolejce będą aż dwa hity: ACF Fiorentina - SS Lazio i FC Internazionale Milano - SSC Napoli i będzie je można spokojnie obejrzeć na CANAL+ Family HD :)

Tylko żeby obejrzeć te mecze trzeba by mieć te Canale+ :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień za to pokażą mecz Lazio - Torino, tyle, że wtedy nie zagra Glik ...

Okazuje się, że Glik jednak zagra ponieważ jego kara uległa zredukowaniu. Co więcej! Orange sport zdecydował się na pokazanie meczu Juventus - Palermo (niedziela, 26 października 2014 roku)

 

@Project_ALF, A może w tym przypadku chodzi o miejsca w tabeli? :wink: Co prawda Juventus jest wyżej w tabeli od AS Romy, ale tylko o jedno miejsce (Juventus jest liderem, a AS Roma jest na 2. miejscu), natomiast jeśli chodzi o AC Chievo Verona i US Sassuolo Calcio to różnica jest już większa (Chievo jest szesnaste, a Sassuolo jest, uwaga - na ostatnim, 20. miejscu). Oczywiście wiem, że mimo różnicy paru miejsc w tabeli to akurat różnica punktowa jest niewielka (tylko 1 punkt różnicy), no ale wielcy eksperci Orange Sport mogli tylko sucho zerknąć na miejsca w tabeli, nie zwracając nawet uwagi na okoliczności, na punkty, składy zespołów itp., więc to ostatnie miejsce Sassuolo mogło im tylko jeszcze bardziej udowodnić, że dokonali dobrego wyboru. Jeszcze jedno mogło im pomóc w wyborze meczu AS Romy - Tomasz Kupisz, który pewnie i tak i tak nie zagra w składzie Chievo (bo w tym sezonie Serie A jeszcze nie zagrał ani minuty) :wink:

Nie zapominajmy również, że w tej kolejce ciekawie zapowiada się też mecz Hellas Verona FC - AC Milan, bowiem będzie to mecz szóstej z piątą drużyną :)

Ale myślę, że chyba jednak wyjątkowo można darować ten mecz Juventusu, bo w tej kolejce będą aż dwa hity: ACF Fiorentina - SS Lazio i FC Internazionale Milano - SSC Napoli i będzie je można spokojnie obejrzeć na CANAL+ Family HD :)

Przed meczem Romy z Chievo przewidywałem dwa scenariusze i faktycznie jeden z nich się ziścił. Pierwszy zakładał, że Roma z tyłu głowy będzie mieć mecz z Bayernem przez co wystawi skład na wpółrezerwowy i kilku jej kluczowych graczy w tymże meczu nie ujrzymy. Tak się jednak nie stało.

 

Sprawdził się za to drugi scenariusz. Rozgniewana Roma od pierwszych minut wychodzi na pełnej k... :censored: zabijając mecz już po pierwszej połowie. Właściwie to po pół godzinie gry było pozamiatane.

 

Tomasz Kupisz to w ciągu 13-14 miesięcy spędzonych we Włoszech zagrał ledwie 29 minut w jednym meczu o stawkę (jeśli można tak w ogóle nazwać mecz 38. kolejki Serie A, który nie decydował już o niczym). A przecież nie jest on piłkarzem jakiejś Fiorentiny tylko Chievo. Klubu z dzielnicy Werony, który od x lat tylko wegetuje w tej lidze niczym kiedyś Odra Wodzisław w naszej Ekstraklasie. Dziś dla przykładu Kupisz nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych. Co jest nie lada sztuką, bo jak wiemy ławki rezerwowe we Włoszech mogą pomieścić 12 chłopa. Także na Panu Tomaszu można już chyba postawić krzyżyk co jest równoznaczne z tym, że jego osoba nie może stanowić jakiegokolwiek argumentu w kwestii transmisji.

 

Co do meczu Sassuolo - Juventus to zgodnie z moimi oczekiwaniami mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. Okupujące ostatnie miejsce w tabeli Sassuolo tak jak w poprzednim sezonie ponownie postawiło się silniejszemu (w zeszłym sezonie urwało punkty w wyjazdowych starciach z Napoli i Romą). Tym razem był to mistrz i lider tabeli, który pierwszy raz w tym sezonie stracił punkty na krajowym podwórku. Zaza znowu postraszył mistrza, Tevezowi zaś nie udało się ponownie stłamsić Neroverdich.

 

Szkoda, że kolejny warty uwagi mecz przeszedł pomarańczom koło nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Z końcem obecnego sezonu kończy się umowa z telewizją Orange sport. Kluby narzekają, że dostają małe pieniądze od partnera telewizyjnego, ale same lub z pomocą miasta niechętnie podnoszą poziom infrastruktury, który pozwoliłby podnieść atrakcyjność produktu. Światła oznaczają, że mecze mogłyby odbywać się wieczorem. A tylko zastosowanie świateł o sile 1600 luksów daje możliwość transmisji HD. Myślę, że wówczas nowy nadawca wyłożyłby większe pieniądze dla klubów – uważa Wachowski.

 

Wiadomo więc, że Orange Sport posiada prawa telewizyjne 1. Ligi do końca tego sezonu. Oznaczałoby to, że w kolejny sezonie mógłby te prawa przedłużyć w dalszym ciągu Orange sport,

ale już pod nową nazwą, rebrandingu oraz stworzeniu wersji HD bądź ktoś inny zakupiłby te prawa. Tutaj można rozpatrywać trzej chętnych kandydatów wg mnie:

 

Polsat z uwagi na to, że 1. Liga to rozgrywki PZPN, podobnie jak Puchar Polski, który Polsat już posiada.

nc+ jako uzupełnienie do T-Mobile Ekstraklasy, pod warunkiem, że nadal posiadaliby prawa do tych drugich rozgrywek.

TVP z tego powodu, że stawiają na rozgrywki z zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej (siatkarska 1. Liga czy NICE Polska Liga Żużlowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki tacy ludzie rządzą polską piłką nie ma co liczyć na lepsze czasy dla I Ligi. W przypadku możliwości transmisji HD ktoś zapłaci więcej za pierwszą ligę? Czy oni sami wierzą w to, co mówią? Póki co reformuje się niższe ligi dokładając im większe koszty robiąc ligi centralne (II liga) lub większe niż do tej pory (III liga). Po pierwszej reformie kilka lat temu mnóstwo klubów grających do tej pory w III i IV lidze splajtowało, bo zwiększyły im się koszty a nie dostały nic w zamian. Ludzie z PZPN zapominają jak wyglądała sprzedaż praw do Orange Sport. A wyglądało to tak, że nikt tych praw nie chciał i OS kupiło je za niewielką kasę po to, żeby zapewnić promocję. Jest dobre rozwiązanie dla I ligi, ale niekorzystne dla Ekstraklasy. Prawa do tych lig powinny być sprzedawane razem (wraz z obowiązkiem transmisji meczów I ligi) w celu promocji tych rozgrywek i dodatkowego finansowania klubów I ligi. No, ale kluby Ekstraklasy się na to nie zgodzą, bo musiałyby się podzielić kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...