Skocz do zawartości

Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak trudno wejść na stronę nc+? Nie, nie jest. Nickelodeon HD jest dostępny tylko w pakietach Universe+ i Comfort+ Extra+.

;)

 

Co do Comedy Central oraz Comedy Central HD, to mogliby zrobić tak jak jest z TLC oraz TLC HD. Czyli wersja SD od 39,90 zł/mies., a HD od 59,90 zł/mies.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawda, ponieważ większość krajów oferuje podobną jakość do naszej. Tylko bogate i rozbudowane wewnętrznie rynki jaak niemiecki i francuski, mają lepszą jakość HD. Ogromna baza klient generuje duże przychody dla nadawców. Dlatego stać ich na wykupienie większej pojemności na tp satelitarnych. W Polsce mało którego nadawcę stać na wykupienie (np. 10 Mbit/s bitrate) miejsca na tp. HotBird, za setki tysięcy dolarów miesięcznie. W dodatku platformy zamiast tańszeJ ASTRY o zasięgu tylko na Europę, wybrały sobie droższego HOTBIRDA o zasięgu także na północną Afrykę i część Azji. To jest wysoce nieopłacalne, szczególnie dla nowych kanałów. Dobra jakość HD jest kosztowna i raczej nie do utrzymania z śmiesznych zysków naszych platform sat. (o pojedyńczych nadawcach nie wspominając). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak. Dlaczego? CP = 2,910 mld zł (2013), Sky Deutschland = 6,339 mld zł (2013). Przepaść się pogłębi, jeśli porównamy zyski samych nadawców. Np. Niemiecki RTL Group ma przychody po przeliczeniu 24,888 mld zł (2013). Na tle wszystkich Niemieckich nadawców przychody CP wydają się śmieszne. ;)

 

Na Astrze też można wynajmować całe transpondery. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawda, ponieważ większość krajów oferuje podobną jakość do naszej. Tylko bogate i rozbudowane wewnętrznie rynki jaak niemiecki i francuski, mają lepszą jakość HD. Ogromna baza klient generuje duże przychody dla nadawców. Dlatego stać ich na wykupienie większej pojemności na tp satelitarnych. W Polsce mało którego nadawcę stać na wykupienie (np. 10 Mbit/s bitrate) miejsca na tp. HotBird, za setki tysięcy dolarów miesięcznie. W dodatku platformy zamiast tańszeJ ASTRY o zasięgu tylko na Europę, wybrały sobie droższego HOTBIRDA o zasięgu także na północną Afrykę i część Azji. To jest wysoce nieopłacalne, szczególnie dla nowych kanałów. Dobra jakość HD jest kosztowna i raczej nie do utrzymania z śmiesznych zysków naszych platform sat. (o pojedyńczych nadawcach nie wspominając). :P

 

To są jakieś plotki o "tańszej Astrze". Astra - przynajmniej dla nadawców kanałów - jest droższym satelitą, niż Hot Bird. Pojemność dla 1 kanału SD w DVB-S MPEG2 na Astrze jest około 20% droższa, niż na Hotbirdzie.

 

Kanały w Niemczech są bogatsze od naszych, bo po pierwsze jest tam wyższe PKB i kraj jest "bogatszy", ale też niemieckie kanały nadają nie tylko dla 80 mln Niemców, ale też dla Austriaków i Szwajcarów. Polska to niecałe 40 mln mieszkańców - pamiętajcie o tym. Okaże się wtedy, że w Polsce nie jest aż tak źle z płatną telewizją. Jest wręcz bardzo dobrze, mamy ponad 200 kanałów, z czego 1/3 w HD. To na prawdę duży wybór dla widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stars

SES tutaj w Polsce robi teraz jakieś lokalne happeningi, aby nakłonić nasz kraj do przejścia na Astrę i może dlatego oferowali Wam super warunki. Doskonałym przykładem są ich wystąpienia w senacie RP.

Ale jak zapytasz na wolnym rynku o ceny pojemności np. Globecast albo RRsat (teraz RR Media), to Hot Bird jest tańszy, niż Astra.*

 

*Dane z 2012 roku, kiedy nasza firma robiła rozeznanie w rynku i to były jeszcze czasy DVB-S1 / MPEG2. Teraz DVB-S2 i MPEG4 zmieniły wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak. Dlaczego? CP = 2,910 mld zł (2013), Sky Deutschland = 6,339 mld zł (2013). Przepaść się pogłębi, jeśli porównamy zyski samych nadawców. Np. Niemiecki RTL Group ma przychody po przeliczeniu 24,888 mld zł (2013). Na tle wszystkich Niemieckich nadawców przychody CP wydają się śmieszne. ;)

 

Na Astrze też można wynajmować całe transpondery. :P

 

Porównaj nas z rynkiem hiszpańskim - rynek niemiecki jest zupełnie inny - mało tego - oni mają chyba nawet mniej kanałów HD na satelicie niż my, a na pewno skok technologiczny rozpoczął się u nich dużo później mimo że są znacznie bogatsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały w Niemczech są bogatsze od naszych, bo po pierwsze jest tam wyższe PKB i kraj jest "bogatszy", ale też niemieckie kanały nadają nie tylko dla 80 mln Niemców, ale też dla Austriaków i Szwajcarów. Polska to niecałe 40 mln mieszkańców - pamiętajcie o tym. Okaże się wtedy, że w Polsce nie jest aż tak źle z płatną telewizją. Jest wręcz bardzo dobrze, mamy ponad 200 kanałów, z czego 1/3 w HD. To na prawdę duży wybór dla widza.

Przecież ja o tym wiem. Wielokrotnie pisałem o różnicach kapitałowych, pkb, czy bazie abonamentów. Teraz też odpowiadałem na czyjś post. Uważam dokładnie tak samo, jak ty. Ja w przeciwieństwie do większości tutaj rzadko narzekam na płatną TV. I jak widać w podpisie, korzystam z różnych jej form. Mnie większość kanałów, które oglądam się podoba. :P

 

Jeśli chodzi o Astrę i HotBird, to dla mnie sprawa jest jasna. Ten drugi jest droższy. Choćby dlatego, że ma większy zasięg. SES jest bardziej skore do negocjacji cen.

 

 

Porównaj nas z rynkiem hiszpańskim - rynek niemiecki jest zupełnie inny - mało tego - oni mają chyba nawet mniej kanałów HD na satelicie niż my, a na pewno skok technologiczny rozpoczął się u nich dużo później mimo że są znacznie bogatsi

Ale ja nie porównuję, tylko odnosiłem się do czyjeś wypowiedzi. Doskonale to wiem. Nie raz pisałem, że mamy dużo kanałów HD na satelicie. Ja w ogóle, nie kwestionuję tego, że nasz rynek jest inny. Nie raz pisałem, że nie można tego porównywać. Poczytaj sobie moje wypowiedzi archiwalne, albo w newsach na SatKurierze (w tematach obcych rynków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...