Skocz do zawartości

Cinemax i Cinemax 2


Diavolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny ten kanał. Przeplatają ewidentne arcydzieła takie jak "Słodkie jutro" Atoma Egoyana z kiczowatymi "Szybkimi i wściekłymi" czy z głupawkami "Zemsta cieciów". Taką "Zemstę cieciów" to mogliby od razu wrzucić do HBO Comedy. Cinemax to ma być kanał filmów artystycznych, dla wytrawnych kinomanów.

To tak jakbyście poszli do ekskluzywnego sklepu z winami, a tam obok szampana Moeta stało tanie wino Jabol w plastikowym opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 23-29.06.2014

 

Piątek 27 czerwca

23:25 Shanks - horror, USA 1974 Cinemax

 

Sobota 28 czerwca

20:15 W czasie burzy - dramat biograficzny, Wielka Brytania/USA 2009 Cinemax

 

Niedziela 29 czerwca

20:00 Pożegnanie z Marokiem - dramat obyczajowy, Belgia/Francja 2012 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu Cinemax ma problem techniczny z poprawną emisją logotypów na swoich kanałach. Problem polega na tym, że po krótkiej chwili od rozpoczęcia emisji filmu (jakieś kilkanaście sekund) logo gaśnie i za chwilę włączane jest ono z powrotem. Dziwne, że nikt tego do tej pory nie zauważył. Czas najwyższy to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci, o Cinemax za The Wire (no może nie dziękuję za spolszczenie tytułu :evil: - Prawo ulicy?! - ile tego już było). Dzięki za serial, dzięki, że nie bawisz się z widzem w ciuciubabkę i longiem emitujesz wszystkie serie :D (mam nadzieję, że tak pozostanie aż do końca czyli do 5). Dziś początek 3 serii - dla mnie bomba :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Twoją inspiracją i poniższej opinii spróbuję zerknąć na ten serial.

Brudna ulica, brudne życie

 

Tak dobrego serialu dawno nie oglądałem. Tu nic nie było oczywiste i nikt nie był całkiem dobry i całkiem zły. Tu wszystko było szare jak w życiu.

Ta banalność "złych", ta degrengolada "dobrych", to przenikanie. Ten chaos administracyjny i zarazem może(?) wola naprawy wszystkiego. A może tylko wyjścia na swoje i spełnienia administracyjnego obowiązku. By statystyka się zgadzała. W każdym razie w pokazaniu zwykłego życia, które nagle może stać się życiem przestępczym ten serial był mistrzem. Zarazem może niechcący film stał się krytyką neoliberalnego stylu życia, gdzie każdy

sobie rzepkę skrobie. Gdzie obchodzi mnie tylko moje dobro. Zarazem ten film może niechcący pokazał absurd walki z narkotykami. Bez względu na to, to znakomity serial. Podobno równie dobry był "Low Winter Sun".

I dobrze, że jest jeszcze Cinemax2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko ogląda się kolejne odcinki i kolejne serie Prawa ulicy, jeśli nie widziałeś poprzednich. Każda seria wchodzi w nowy aspekt tematu walki z narkotykami, korupcją i walką o stołki oraz wprowadza nowych bohaterów ale generalnie ciągle pojawiają się odniesienia do głównych, wymykających się policji postaci. No i straciłeś Polonica z poprzedniego sezonu - bardzo wdzięczne - w postaci zdominowanego przez Polonusów związku dokerów (skorumpowanego oczywiście). I nie tylko. Całe śledztwo 2 serii zaczyna się od tego, że "polscy" dokerzy przebijają "polskich" policjantów w wysokości darowizny na nowy witraż dla "polskiego" kościoła. Komendant zraniony do żywego, postanawia sprawdzić, skąd u dokerów takie pieniądze...

Kiedy natknęłam się na ten serial (a długo go omijałam z powodu koszmarnego tytułu), wciągnął mnie od razu po uszy. Myślałam, że to moja prywatne odkrycie. Ale jak poszukałam, choćby na filmweb.pl, to okazało się, że to bardzo wysoko oceniany przez widzów i fachowców serial. O nagrodach nie wspomnę.

Co mnie zachwyca:

- misterny scenariusz, z nieśpiesznie opowiedzianą, wielowątkową historią, szanujący inteligencję widzą i nie wykładający wszystkiego wprost,

- realizm, który odróżnia ten film od innych efekciarskich produkcji i który oczywiście może być źródłem zarzutów, że serial jest "nudny". Ten realizm i sposób realizacji serialu dają fajne "chropawe" wrażenie, że oglądamy jakąś niskobudżetową, przechodzoną fabułkę z lat 70. Czyli zero efektów i koloryzowania - nie ma mrugania do widza, laseczek, pościgów (no chyba że nieudanych) i powalających mięśniaków w rolach głównych. Jak ktoś pojawi się tu w dobrym garniturze, to wywołuje zaraz lawinę złośliwych komentarzy.

- humor - z tych nieoczywistych, objawiający się w rewelacyjnych momentami dialogach.

 

Prawo ulicy (produkcja już leciwa, bo bodaj ponad dziesięcioletnia, jeśli sięgnąć do pierwszej serii) jest na liście moich czterech ulubionych seriali obejrzanych w ostatnich latach.

Czyli: polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i! Mam nie odparte wrażenie, że kilka odcinków tego serialu wcześniej widziałem. Może cały serial?

I jest tak, jak piszesz. Wszystko w nim jest niespieszne. Przypomina mi to wiele filmów z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. To było

i jest kino. Prawdziwe kino. Bez efekciarskich i oszukańczych scen komputerowych. Kino, które nie tylko wywołuje emocje, uwrażliwia, emanuje obrazem, dialogiem i w końcu akcją, w której widz, mimo woli, musi brać udział, by nie pogubić się w tej wielowątkowości. Serial dotyka wielu tematów z życia narkotykowego gangów. Przez to jest wciągający ale dla uważnych, skupionych widzów. I aby zasmakować tak dobre kino trzeba po prostu na ten serial zerknąć. Myślę, że obraz w proporcjach 4:3 nikogo nie zrazi i nie odrzuci, że szkodą dla samego siebie. Ale co ja będę się rozpisywał.

Zapraszam i też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 30.06-6.07.2014

 

Poniedziałek 30 czerwca

20:00 Rozmowy radiowe - dramat obyczajowy, USA 1988 Cinemax

 

Środa 2 lipca

20:15 Luke - komediodramat, USA 2012 Cinemax

 

Piątek 4 lipca

23:25 Egzamin z morderstwa - thriller, Argentyna/Hiszpania 2013 Cinemax

 

Sobota 5 lipca

20:15 O czym wiedziała Maisie - dramat obyczajowy, USA 2012 Cinemax

 

Niedziela 6 lipca

20:00 Klauni - komediodramat, Słowacja/Czechy/Luksemburg/Finlandia 2013 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Premiery w Cinemax 7-13.07.2014

 

Środa 9 lipca

20:15 Młodzi groźni - komediodramat, Francja 1994 Cinemax

 

Piątek 11 lipca

20:00 Niezwyciężony - dramat obyczajowy, Niemcy/Irlandia/Wielka Brytania/USA 2001 Cinemax

 

Sobota 12 lipca

0:00 Morlokowie i wehikuł czasu - horror SF, USA 2011 Cinemax

20:00 Jack, jakiego nie znacie - dramat biograficzny, USA 2010 Cinemax

 

Niedziela 13 lipca

21:40 Dotyk grzechu - dramat obyczajowy, Chiny 2013 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 14-20.07.2014

 

Środa 16 lipca

20:15 Ślub mimo woli - komediodramat, Francja/Izrael 2001 Cinemax

 

Piątek 18 lipca

20:00 Anna tysiąca dni - dramat historyczny, Wielka Brytania 1969 Cinemax

 

Sobota 19 lipca

0:20 Chłód nadchodzi nocą - dramat kryminalny, USA 2013 Cinemax

20:10 Bitwa roku - muzyczny, USA 2013 Cinemax

 

Niedziela 20 lipca

20:00 Olbrzym samolub - dramat obyczajowy, Wielka Brytania 2013 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 21-27.07.2014

 

Piątek 25 lipca

21:50 Dwa światy - sensacyjny, USA 1979 Cinemax

23:35 Siedem niewinnych rodzin - dramat kryminalny, Japonia 2005 Cinemax

 

Sobota 26 lipca

20:10 Zakonnica - dramat obyczajowy, Belgia/Francja/Niemcy 2013 Cinemax

 

Niedziela 27 lipca

20:00 Siddharth - dramat obyczajowy, Kanada/Indie 2013 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 28.07-3.08.2014

 

Poniedziałek 28 lipca

20:10 Manny i Lo - komediodramat, USA 1996 Cinemax

 

Środa 30 lipca

20:10 Człowiek robi, co może - komedia, Niemcy 2012 Cinemax

 

Piątek 1 sierpnia

23:15 Kostnica - thriller, Wielka Brytania 2011 Cinemax

 

Sobota 2 sierpnia

20:30 Jeff wraca do domu - komediodramat, USA 2011 Cinemax

 

Niedziela 3 sierpnia

20:00 Moja mała księżniczka - dramat obyczajowy, Francja 2011 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 4-10.08.2014

 

Poniedziałek 4 sierpnia

20:30 Długi Wielki Piątek - dramat kryminalny, Wielka Brytania 1980 Cinemax

 

Środa 6 sierpnia

20:15 Dzień kwiatów - komediodramat, Wielka Brytania/Kuba 2013 Cinemax

 

Piątek 8 sierpnia

23:30 Trup - thriller, Hiszpania 2012 Cinemax

 

Sobota 9 sierpnia

23:00 Rok pod psem - komedia, USA 2009 Cinemax

 

Niedziela 10 sierpnia

20:00 Pacjent - dramat obyczajowy, Niemcy/Irlandia 2013 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...