Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja myślę że kanały filmowe , sportowe jak i przyrodnicze powinny właśnie zacząć nadawać chociaż połowę czasu antenowego w pełnym 16:9

:)

 

Oczywiście jeśli chodzi o takie kanały jak C+/HBO/Cinemax/Nonstop Kino które uważają siebie za kanały Premium to powinni cały czas antenowy nadawać wyłącznie w pełnym 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat jak by co to przeniesie się ^^'

Ja jeszcze dodam na początek tematu kanały które aktualnie nadają 16:9 jak mogą:

 

-C+ Film

-C+ Sport

-Polsat Sport

-Polsat Sport Extra

-Polsat 2

 

I tyle ;p Wygląda na to że jak by Polsat się postarał to by mógł uruchamiać 16:9 na głównym Polsatcie

To samo TVP ;p ma pełno materiału w 16:9, puszczają letterbox wmawiając że to prawdziwe 16:9

Cały czas się nie da nadawać 16:9 bo reklamy nadal są w 4:3 ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobić można... ale wyobraź sobie rzeszę wk*rwionych widzów, że im ta TeFałPe nadaje obraz z tandetnymi czarnymi paskami ;)

16/9 też nie puszczą naziemnie, bo nie każdy odbiornik to odpowiednio przełączy. Znowu niezadowolenie z powodu wszech obecnej anoreksji na ekranie TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie zdanie: albo wszystkie, albo żadne. :roll:

tak samo z HD, a nie, że ktoś ma podnietę, że ma pół kanału w HD i potem jedzie cały czas National Geographic mimo, że go [beep]o obchodzi co tam pokazują, a ogląda bo jakość fajna. :? eeeeeh.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ludzie na to narzekają choćby transmisje w TVP skoków narciarski z czarnym pasami. Mało komu sie to podoba. ile było narzekań w tamtym sezonie nawet tu na forum.

 

No własnie, myślę ze to trochę chore, że tvp dedykowana dla wszystkich nadaje niby to w 16/9(letterbox), a taki "elitarny" mniej dostępny skierowany do osób z teoretycznie lepszymi telewizorami eurosport w 4/3, nie powinno być na odwrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby o wiele później wystartowali, ale mnie dziwi lekko to, że nie robią żadnej reklamy DVB-T, żaden mój sąsiad na pewno nie wie co jest jest DVB-T albo przynajmniej nie zna terminu "naziemna telewizja cyfrowa", więc jak ty gadać w ogóle o tym, aby ludzie załatwili sobie jakiś dekoder czy coś. Jak wyłączą całkowicie analog to dopiero będzie zdziwienie i pytania dlaczego nie działa mi telewizja :? takie jest moje zdanie, no chyba, że zaczną to reklamować jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wprowadzono PALplus wcześniej, moglibyśmy się teraz cieszyć spłaszczonym 720x576, a nie 720x405. Natomiast warstwa koloru nie 360x288 a 533x288 z lepszą separacją luminacji i chrominacji.

 

Co do 16:9 to dlaczego TVP 1 podczas skoków nadaje znaczek w normalnej pozycji a nie przesunięty w dół? Telewizory 16:9 wtedy uznają to za obraz 4:3, a nie letterbox i jest on spłaszczony.

 

Dlaczego na większości telewizorów 16:9 obraz w 4:3 jest spłaszczony? Ja bym wolał upskalowane 4:3 z pasami po bokach, bo wtedy proporcje są zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka: "Kolędowanie z Polsatem" - tą audycję wyemitowano w normalnym formacie na kanale Polsat, godzinę później ten sam program powtórzono na Polsacie 2 - tutaj wyemitowano w 16/9.

 

Muszę przyznać, że Polsat 2 coraz bardziej mnie zaskakuje, już nie liczę tych reklam, które też może podziwiać Polonia w USA (to tak lekko poza tematem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...