Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już kiedyś pisałem w tym wątku najlepiej jak ograniczymy się do kanałów polskich i po polsku dostępnych na terenie kraju z wyłączeniem kanałów miejskich, lokalnych i regionalnych. Bo kogo to obchodzi że przykładowe "TV Grajewo" nadaje nadal 4:3 poza mieszkańcami "Grajewa"?! (nie wiem czy "TV Grajewo" nadaje 4:3 ani nawet czy istnieje - to tylko przykład!). Czyli reasumując VH1 Classic można sobie darować. A tak swoją drogą to epoka 4:3 w tym roku raczej nie ma szans się zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze załóżmy, że przyjmujemy tą konwencję za poprawna... swoją drogą ciekawe czy są jakieś polskie internetowe kanały nadawane w 4:3

W formacie 4:3 nadal nadają z Hot Birda:

1. Baby TV

2. Boomerang

3. Cartoon Network

4. CBS Action

5. CBS Drama

6. Polsat JimJam

a w sieciach kablowych:

7. Baby First TV (UPC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VH1 Classic odrzucacie, bo nie jest po polsku? To chyba jakieś żarty. Całe szczęście, że nie istnieje Screensport, bo też byście pewnie go wykluczyli. A gdyby MTV i Viva nie uruchomiły oddzielnych wersji, to dla was też by to były nie uniwersalne, a jednopaństwowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cartoon Network przeszedł na 16:9

https://satkurier.pl/news/119759/cartoon-network-przeszedl-na-169.html

 

Oto pozostała nieszczęsna szóstka :) Obstawiam że do końca 2015 r. wszystkie kanały będa nadawane w 16:9.

 

W formacie 4:3 nadal nadają z Hot Birda: 
1. Baby TV
2. Boomerang
3. CBS Action
4. CBS Drama
5. Polsat JimJam
a w sieciach kablowych:
6. Baby First TV (UPC) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy FOX SD nadający pod nazwą "5108" u Was też jest bez flagi WSS. U mnie na Technisacie Digi Corderze S2X Plus na tym kanale mam obraz ściśnięty nienaturalnie do formatu 4:3. Wiem, że jest FOX HD, ale chodzi mi tylko, czy problem jest po stronie mojego tunera, czy też nadawca tak nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze źrodłeb tej strony http://www.jambox.pl/node/1457Boomerang w sieci kablowej jambox nadaje w 16:9 jeśli to prawda to dlaczego na 13E jest wersja 4:3?

To nie jest prawda. Cyfrowy Polsat omyłkowo włączył flagę WSS dla Boomerang oraz Polsat JimJam, a JAMBOX najwidoczniej dało się złapać na tym i myślą, że nadaje w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy FOX SD nadający pod nazwą "5108" u Was też jest bez flagi WSS. U mnie na Technisacie Digi Corderze S2X Plus na tym kanale mam obraz ściśnięty nienaturalnie do formatu 4:3. Wiem, że jest FOX HD, ale chodzi mi tylko, czy problem jest po stronie mojego tunera, czy też nadawca tak nadaje.

Wszyscy tak mają - po prostu nc+ omyłkowo wyłączyło flagę WSS, a dodatkowo:

● ITV po kilku dniach normalnej emisji znowu "zgubił" WSS :/

● TVP Rozrywka ma już tak jak TVP ABC stałe WSS, pomimo obecności audycji 4:3 bez PB :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że kanały HD i UHD powinny być nadawane w 16:9 na sztywno w przypadku 4:3 bez rozciągania z czarnymi pasami po bokach tak jak są do tej pory.

Natomiast w przypadku kanałów SD powinna być sygnalizacja zmienna 16:9/4:3 jesli to jest za trudne to sztywne 16:9 z czarnymi pasami w końcu więcej jest obecnie ekranów 16:9 niż 4:3

 

To samo się tyczy dźwięku ścieżka dolby powinna być nadawana w systemie zmiennym 2/0 3/2/1

Edytowane przez piotrek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy chodzi o FOX SD, to właśnie została włączona aktywna flaga WSS, natomiast na TVP ABC emisje w formacie 4:3 są nadawane w oryginalnym rozmiarze. Wydaje się, że nc+ najszybciej zareagowało na artykuł na stronie internetowej "Satkuriera".

Edytowane przez Maris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...