Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano w Polsat News był materiał o przygotowaniu do wieczoru wyborczego. Można było zobaczyć smaczki z cyklu "making of tv", czyli budowa scenografii w studiu, stanie na green-boxie i domalowywanie komputerowo grafiki ekranowej, widok reżyserki, widok redakcji. Pochwalili się, ze mają przygotowany wstępny scenariusz rozpisany na 40 stron i prezenterzy będą musieli czytać bez promptera, bo program będzie iść na żywo. Prezenter musi być przygotowany, że jak padnie ważna informacja z ostatniej chwili, to muszi ją umiejętnie podać. Padła jeszcze liczba osób odpowiedzialnych za przygotowanie wieczoru wyborczego - nad całością pracuje 150 osób.

 

Następnie była pierwsza relacja na żywo z Wrocławia sprzed lokalu wyborczego. Najbardziej mnie zdziwiło, że weszli do lokalu wyborczego za pierwszym głosującym. Udało im się pokazać, jak wyborca wrzuca do urny swój głos. O dziwo, na stopklatce wychwyciłem, że na przodzie miał kartę do głosowania na prezydenta miasta. Nazwiska były nieczytelne, ale za to można było łatwo policzyć, przy którym nazwisku był krzyżyk (złamano tajność głosowania, bo wiem na kogo głosował). Czy to nie jest również złamanie ciszy wyborczej i sugerowanie nam, w którym miejscu na liście mamy zaznaczyć ten krzyżyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat to ma chyba ten sam green box od co najmniej 10 lat. Patrzę sobie na PN a tam non stop obraz "prześwituje" a to przez ubranie a to przez kartki. Dookoła osoby jest taka charakterystyczna otoczka. Takie rzeczy działy się kilka lat temu. Teraz sprzęt jest na tyle inteligentny że potrafi wszystko wycinać perfekcyjnie. Np. na TVN24 czegoś takiego nie zaobserwujemy. Ale oni mają chyba jeden z nowocześniejszych green boxów. Dziwne że CP nie inwestuje w PN. Studio ma już ponad 7 lat. Niby duże ale nieustawne. Jak coś się dzieje w części dla Gościa Wydarzeń to cała reszta jest wyłączona i newsy lecą gdzieś z zaplecza. TVN24 swoje nieustawne studio po kilku latach całkowicie przebudowało. W PN też powinni to zrobić. No chyba że Solorz planuje przejęcie TVN24 i dlatego nie inwestuje w sprzęt HD i studio PN :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Polsat News sprawił sobie jakiś nowy sprzęt do obróbki HD? Mapki pogodowe w bardzo ładnym HD a wcześniej były chyba takie rozmyte, pewnie skalowane. Od jakiegoś czasu widzę że w sporcie po Wydarzeniach, kiedy pokazują urywki biegów czy skoków to materiały mają z TVP 1 HD i z TVP 2 HD. Dawniej brali z kanałów SD.

 

Jak widzę tylko niektóre mapki są w HD. Teraz są puszczane chyba z VHS-u :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w "Tak czy Nie" na Polsat News pewien siwy poseł mówił całą prawdą o zakładach górniczych i dobrze prawił co trzeba z nimi zrobić. Zbiegiem okoliczności miał przyciszony mikrofon, a żeby zażenowana redaktorka (tak wynikało z jej twarzy) i drugi polityk, który bronił zdania pani premier, mogli go przekrzyczeć gdy ten mówił całą prawdą o górnikach po latach doświadczeń... Żałosne są te media... :roll: I jeszcze te jej wtrącanie "Ale proszę pana, brakuje nam czasu" w połowie programu... :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś już solo Klara Wilkiewicz.

Ładna buzia, niezła figura, uwodzicielsko rozpuszczone włosy, fajna kiecka i to byłoby właściwie na tyle. Mogę sobie tylko wyobrazić jak wygląda taki casting na pogodynkę i bynajmniej nie są to zbyt czyste myśli.

 

Oglądałem dziś jej występ w roli prezenterki i poza urodą nie ma ona kompletnie nic innego do zaoferowania. Albo to efekt źle ustawionej kamery (taki psikus złośliwego realizatora, operatora czy jak on tam się zwie), albo dziewczyna po prostu się nie nadaje. Tak bezczelnego czytania z promptera nie widziałem już dawno (albo nigdy).

 

Laseczka nie dość, że nie zważała na żadne znaki interpunkcyjne czytając jakby ktoś ją gonił to jeszcze co chwilę się myliła. Wyglądało to tak jakby miała problemy z czytaniem. Amatorka wysokich lotów. Ogólny efekt tej prognozy pogody był taki, że straciłem rachubę o czym ona w ogóle mówi. Chociaż tyle, że było się z czego pośmiać. Jak mawia [beep]: u made my day! :lol2:

 

Żeby ją nieco usprawiedliwić (albo pocieszyć) dodam tylko, że nie tylko jej zdarzały się dzisiaj wpadki. Jedna z bardziej doświadczonych prezenterek tej stacji pomyliła Austrię z Australią. Natomiast dziewczyna prowadząca "Wiadomości" TVP o godzinie 12.00 nie zorientowała się, że przez około 10 sekund oko kamery obserwowało jak bezczelnie czyta z kartki mając ją na wysokości brody. Zaintrygował mnie szczególnie pomarańczowy kolor tej karteczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj w "Tak czy Nie" na Polsat News pewien siwy poseł mówił całą prawdą o zakładach górniczych i dobrze prawił co trzeba z nimi zrobić. Zbiegiem okoliczności miał przyciszony mikrofon, a żeby zażenowana redaktorka (tak wynikało z jej twarzy) i drugi polityk, który bronił zdania pani premier, mogli go przekrzyczeć gdy ten mówił całą prawdą o górnikach po latach doświadczeń... Żałosne są te media... :roll: I jeszcze te jej wtrącanie "Ale proszę pana, brakuje nam czasu" w połowie programu... :roll: :roll:

Tutaj bardziej dyskusję rozpala pani pogodynka :D ja bym jej nie zarzucał że nie czyta jak poezji - bo nie od tego jest. Nie widziałem tego odcinka "Tak czy Nie", nie mogę napisać czy się z tym posłem zgadzam i dobrze żeby mógł powiedzieć co ma na myśli czy nie... Ale wiesz, jak słyszę "całą prawdą" to może być różnie. Mi się ten program niepodobna, wydaje mi się że bazuje na kłótni, sensacji, wolałbym wyważoną dyskusję, gdzie gość może zaprezentować swoje poglądy, nie pyskówkę i emocje. Polsat News dla mnie dziś jest gorszym kanałem niż kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Napisałem kiedyś post mówiący o tym,że program A. Gozdyry "Skandaliści będzie miał charakter tabloidu. Nie wiem dlaczego go usunięto. Niestety to,że ta dziennikarka sięgnęła dna,a program jest całkowicie bezwartościowy pokazuje szopka z Urbanem : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/je ... wani-wideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...