Skocz do zawartości

Superstacja


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na to, że emisja w 16:9 poprawi oglądalność mojej stacji.

Oglądalność Superstacji też by się poprawiła, gdybyście w Multimedii byli w pakiecie cyfrowym, a nie tylko analogowo. Jakie są szanse, że to się w najbliższym czasie zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy jesteśmy w tym, czy w tamtym pakiecie to już kwestia woli operatorów. W interesie każdej ze stacji jest być jak najszerzej obecnym. Taka TV Republika chwali się, że w panelu UPC Polska nas przebiła, ale UPC to tylko część naszych widzów. Pamiętam dawno temu jak jeszcze byłem dziennikarzem "Pressa" i pisałem tekst o Superstacji, to z danych wynikało, że większość widzów ma w Cyfrowym Polsacie. Tyle, że to był rok 2008. Teraz jesteśmy w ofercie wszystkich największych graczy. Także w nc+ na dobrej pozycji programowej, a TV Republiki tam nie ma póki co w ogóle.

 

Dane Nielsena odnośnie udziału w rynku i oglądalności pokazują trend, ale nie są idealne. Próba badawcza jest zmieniana zdaje się co pół roku. Wątpię też, żeby wszyscy przyjmowali do domu przystawki oferowane przez tę firmę. Starsi widzowie mogą przecież pomyśleć, że rząd będzie ich szpiegował i sprawdzał, czy oglądają antyrządowe programy. Ludzie mówią nam, że nas oglądają, bo są znudzeni formułą TVN-owską. Część publicystów ma lewicowe poglądy, ale radzę oglądać uważnie newsy. Jednym z dyrektorów jest sekretarz redakcji "Do Rzeczy", a program właśnie dostał Tomasz Wróblewski. Naczelny "Rzepy", który stracił stanowisko po newsie z trotylem. Jest też Piotr Gurtsztyn. To najbardziej prawicowa stacja po Republice na rynku. Tyle, że Republika jest robiona na poważnie, Superstacja bardziej na luzie - tabloidowo.

 

Być może "poranki" w jakiejś formie wrócą. To przede wszystkim radiowe prime time, bo telewizyjne prime time jest wieczorem. Na razie ciężko jest inwestować w to pasmo, bo jest bardzo konkurencyjne. Z jednej strony "Wstajesz i wiesz", "Dzień Dobry TVN", "Pytanie na śniadanie". Bez wystrzałowego pomysłu ciężko się tu przebić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian po pierwsze to Wróblewski nie pracuje już w Rzepie, a jest jedynie felietonistą "Do Rzeczy". Dyrektor,czyli kto- bo sekretarz redakcji "Do rzeczy" P.Gociek jest w TV Republika. Stwierdzenie,że obecność trzech osób świadczy o prawicowości stacji jest niezbyt poważne, na tej samej zasadzie mogą twierdzić,że TVP jest prawicowa bo jest Pospieszalski, Ziemiec czy redakcja katolicka. Bądźmy poważni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ma ... uperstacji

 

Polecam ten artykuł. Ja znam osoby z TV Republika, których poglądy nie są prawicowe. Ba, niektórzy tam przeszli z TVN albo od nas. Obecny u nas Mariusz Maks Kolonko też nie należy do idolów lewicowych mediów, podobnie Janusz Korwin-Mikke, którego pokazuje głównie Superstacja. Wystarczy oglądać nasze serwisy informacyjne, aby zauważyć, że rząd jest punktowany bardzo mocno. Obecność znanych publicystów z różnych stron barykady ja odbieram jako plus. Stację ma łatkę bardzo lewicowej, bo taka była jej linia, kiedy jej właścicielem był Ryszard Krajewski. To już przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Superstacja wpisuje się idealnie w lukę na polskim rynku mediów informacyjnych. Niezależnie od jakości technicznej, jakość, a przede wszystkim sposób prowadzenia programów wpisuje się w miejsce jakie pozostawiły w gruncie rzeczy podobne stacje informacyjne.

 

To też przykuło moją uwagę. Piszę prace magisterską na temat mediów i faktycznie Superstacja jest trochę osamotniona na telewizyjnym rynku informacyjnym - i bardzo dobrze, także w tego typu kanałach potrzebna jest różnorodność.

 

W związku z powyższym miała bym ogromną prośbę. Zdaję sobie sprawę, że może ta wiadomość być potraktowana jako spam, ale mam nadzieję, że tak się nie stanie, gdyż jest to bardzo ważna dla mnie kwestia.

 

Otóż potrzebuję materiałów, nagrań, przede wszystkim wydań wiadomości z marca tego roku do analizy do mojej pracy. Pisałam maila w tej sprawie do samej Stacji, ale niestety nie archiwizują swoich nagrań, jednak wyrazili zgodę, abym przeanalizowała to, co uda mi się znaleźć.

 

Czytałam na poprzednich stronach, że są tu osoby które takie nagrania mogą posiadać - bardzo prosiłabym o kontakt. (niestety nie mogę skontaktować się inaczej niż poprzez zamieszczenie posta tutaj).

 

Z góry dziękuję za pomoc, i przepraszam, jeżeli naruszyłam jakiekolwiek zasady funkcjonujące na tym forum - to już akt desperacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż potrzebuję matriałów, nagrań, przede wszystkim wydań wiadomości z marca tego roku do analizy do mojej pracy. Pisałam maila w tej sprawie do samej Stacji, ale niestety nie archwizują swoich nagrań, jednak wyrazili zgodę, abym przeanalizowała to, co uda mi się znaleźć.

Picują. Samą emisję z racji polskiej koncesji nagrywają w 100 proc. i trzymają chyba przez 30 dni, dzienniki myślę, że także są archiwizowane (raczej dożywotnio), bo dla mnie by to było jakimś nieporozumieniem gdyby kasując je z dysków twardych, starali się nie wiem... oszczędzać miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, to mieli do niedawna przedpotopowy sprzęt i nie archiwizowali nic na dyskach, poza spelnieniem wymogów ustawowych. To za drogie na taśmach. Teraz dostali trochę kasy, w ramach jakiegoś programu z Unii i zainwestowalii w nowy sprzęt (chyba używany jeśli dobrze pamiętam). Był o tym nawet artykuł w jednej z gazet drukowanych - niestety nie pamiętam tytułu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w Superstacji od jesieni 2010 roku i niemal 95 proc. surówek nagrywamy od tego czasu bez taśmy. O ile mi wiadomo tak było na początku stacji. W przypadku Polsatu to jeszcze niedawno było znacznie więcej.

 

Każdy nadawca musi archiwizować to co było na emisji przez jakiś czas na wypadek roszczeń Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nie jest natomiast prostą rzeczą wyciąganie takich materiałów. Zwłaszcza, że chętnych jest bez liku. Niemal każdy bohater materiału w każdej telewizji (pracowałem też dla TVN) chciałby najlepiej dostać nagranie ze sobą na płytce. Niestety nie ma to ludzi i czasu. Praca w telewizji to jak praca taśmowa w fabryce.

 

Osobom, które piszą prace magisterskie, czy inne opracowania polecam nasz kanał na YouTube. https://www.youtube.com/user/TELEWIZJASUPERSTACJA Tam jest bardzo dużo materiałów z programów informacyjnych. Myślę, że w zupełności wystarczy do magisterki. Sam pisałem swoją o kanałach informacyjnych - m.in. Superstacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Starając się nie odchodzić za bardzo od tematu wątku chciałabym zapytać się jeszcze o parę kwestii (dotycza one w dużej mierze właśnie Superstacji, ze względu na brak strony internetowej podobnej innym tego typu stacjom):

- Czy obowiązek nagrywania spoczywa tylko i wyłącznie na danej stacji, czy są jeszcze jakieś podorgany (nie wiem jak to nazwać), które się tym zajmują?

- Czy nagrania są w jakiś sposób katalogowane, tak by łatwiej było znaleźć odwołujące się do konkretnej tematyki?

 

Zdaję sobie sprawę, że spełnianie "zachcianek" nie jest niczyim obowiązkiem, dlatego też napisałam tu, na forum, zamiast dopraszać się mailowo ;)

Kanał na YouTube oczywiście za wczasu przejrzałam, jednak nie znalazłam tego, co potrzebuję (wydań informacji odnoście katastrofy malezyjskiego samolotu (a miałam nie zdradzać ;)), aby spełnić wymagania metodologiczne.

 

Przyznaję, że kanał na YouTube Superstacji jest ciekawie prowadzony i jasno można wyczytać jaki profil ma ta stacja i nie pozostawia wiele do życzenia, no ale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie znaleźć w sieci materiale o katastrofie malezyjskiego samolotu, bo to przekazy z Reutersa. Te bardzo często mają restrykcje No Web, która nie pozwala telewizjom wrzucać je do sieci. Poza tym to temat, którym zajmują się wszystkie telewizje, więc nie był jakoś eksponowany na antenie. My szukamy alternatywy jako stacja. Sam niedawno pisałem magisterkę i sugeruję nie cudować. Opierać się na rzeczach możliwych do zdobycia, niezbyt wydumanych. Ta moim zdaniem jest wydumana.

 

Są oczywiście firmy, które profesjonalnie monitorują media. Korzystają z nich m.in. instytucje rządowe, politycy, korporacje, ale dostęp do tych danych kosztuje grube pieniądze. W dużych stacjach telewizyjnych stosuje się coś takiego jak Szpieg, czyli takie wewnętrzne systemy do nagrywania siebie i konkurencji. To z reguły przez parę tygodni jest przechowywane na dyskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem co się dzieje z redakcją Sat Kuriera, ale ostatnie newsy w portalu ocierają się o informacje wyssane z palca albo przynajmniej w żaden sposób nie podparte konkretnymi dowodami. Na podstawie dodania filmiku w HD na YouTube pojawił się news pełen sugestii, iż Superstacja być może szykuje się do uruchomienia kanału w wysokiej rozdzielczości. Rzecz w tym, że takie działanie ma miejsce od kilku tygodni, jedne filmiki są w 1080p, inne w 720p, ale to żadna nowość. Kupili kamery HD, to obrabiają materiał w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...