Skocz do zawartości

peyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie! Dubbing jest kosztowny. Nie będą dubbingować serialu, który ma co najmniej 10 odcinków. Sądzę, że ten zwiastun to dubbing "amatorski" robiony przez lektorów, a nie zawodowych aktorów. Co innego podłożyć głosy pod zwaistun trwający do minuty czasu, a co innego podłożyć głosy pod 45-minutowy odcinek. Jakby był dubbing, to może za pół roku obejrzelibyśmy ten serial, a nie po 2 tygodniach.

"Gotham" i tak oglądam wcześniej w oryginale z napisami oraz bez reklam. Poszukam u gryzonia odcinka drugiego, bo pierwszy mam już za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Dubbing jest kosztowny. Nie będą dubbingować serialu, który ma co najmniej 10 odcinków. Sądzę, że ten zwiastun to dubbing "amatorski" robiony przez lektorów, a nie zawodowych aktorów. Co innego podłożyć głosy pod zwaistun trwający do minuty czasu, a co innego podłożyć głosy pod 45-minutowy odcinek. Jakby był dubbing, to może za pół roku obejrzelibyśmy ten serial, a nie po 2 tygodniach.

I tak i nie. Taki 10 odcinkowy serial jeden aktor może nagrać w ciągu jednego dnia. Także myślę, że całość dałoby się zrobić w miesiąc... może nawet krócej.

A akurat w tym zwiastunie "Gotham" występują aktorzy. To dopiero musiało być kosztowne! Płacić wejściówkę (około 60-80 zł) tylko po to by nagrał kilka kwestii do jakiegoś zwiastuna. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raimundo Do tego zwiastuna nagrali dubbing, bo na kanałach Universal (podobnie jak na innych kanałach z serialami) podczas zapowiedzi emitują napisy. Pewnie nie chcieli odstraszyć osób, które nie przepadają za napisami. Co do kosztów, nagranie kilku sekund dubbingu nie jest zbyt kosztowne, w porównaniu do reklamy w ogólnodostępnych mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejny serial dzień po amerykańskiej premierze

http://www.filmweb.pl/serial/Bibliotekarze-2014-708616

No prawie dzień. Tam pierwszego dnia pokazano 2 odcinki u nas pierwszy dzisiaj a drugi w niedzielę. Czyli pewnie będą tydzień po premierze w USA. Szkoda że seriale brytyjskiej czy skandynawskie tak szybko nie trafiają do polskiej tv.

 

Z tego co czytałem to stacja SyFy ma zamiar robić teraz nieco ambitniejsze produkcje. Ciekawe czy trafią one do naszego SciFi czy innych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szkoda, że ten nowy serial nie trafia na główny UC w HD, bo chętnie bym obejrzał. Ponadto wygląda na to, że Gotham przeniesie się na 13 ulicę, co również bardzo mi nie odpowiada ze względu na słabszą jakość. Nowe odcinki 17 dni po USA z tego co widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...