Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Planuję sobie dziś nagrać film "Pasja" bo nie mam go w dobrej jakości i zauważyłem ciekawostkę i także czytam o tym na filmwebie. Otóż film ma trwać na Polsacie 2h10min. czyli tyle ile rzeczywiście liczy sobie długość tego filmu. Czyżby film leciał bez zbędnych reklam, czy jednak będzie to wersja skrócona, która kiedyś była puszczana w kinach na Wielkanoc(chyba z 2 lata po premierze) ?

Jeszcze jako ciekawostkę dodam, to pamiętam, że ten film leciał kiedyś na TVP1 i chyba Polsat przejął prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu ''Pasja'' na Polsacie to moim zdaniem jest jedyny minus - film czytał znany z czytania ''Mody na sukces'' Stanisław ''Ridge'' Olejniczak, który moim zdaniem nie pasuje do czytania takich filmów. Lepszy Gudowski czy Szydłowski niż on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film był na 100% w TVP 1. Przecież były skargi.... http://film.onet.pl/wiadomosci/emisja-p ... -tvp/qypfg Oby Polsat nie miał podobnych problemów.

 

EDIT: Jednak wersja ocenzurowana, skrócona i co dziwne z lektorem.

 

Co było ocenzurowane i ile minut "Pasji" obcięto z oryginalnej wersji filmu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że minęło 10 lat od kinowej premiery Pasji, to w Polsacie film Mela Gibsona obejrzało 14 kwietnia blisko 3,6 mln widzów i poradził sobie on znacznie lepiej niż Avengers, który to blockbuster emitowany na tym samym kanale miesiąc temu był poza Top 20 nawet w grupie komercyjnej. Dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było ocenzurowane i ile minut "Pasji" obcięto z oryginalnej wersji filmu ? :)

Ile trwał film to dokładnie nie wiem, bo jeszcze mam cały materiał z reklamami. Ale jak widziałem to wycięte są klatki z biczowania i ukrzyżowania.

Kiedyś była taka lista różnych wersji tego filmu i czasu, ale oczywiście zapomniałem gdzie tego szukałem. W/g wikipedi na Filipinach jedna z TV pokazała aż 1h filmu, resztę wycinając.

Część "Relase": http://en.wikipedia.org/wiki/The_Passio ... st#Release

EDIT: Po wycięciu reklam film od początku do końca trwa 1:51h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nikt nie powinien go czytać - jedną z głównych "atrakcji" filmu był fakt, że nakręcono go po hebrajsku, aramejsku i łacinie, zachowując językowy autentyzm epoki. Taki film powinien być emitowany WYŁĄCZNIE z napisami...

eeeee tam zaraz się dowiesz tutaj, że powinien byc zdubbingowany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AtoMan

Nie wiem czy dubbing do filmu ''Pasja'' by zadziałał. Ja to wole napisy do filmu ''Pasja'', ale Polsat zastosował lektora znanego z czytania ''Mody na sukces'' i zagłuszania oryginalnego głosu Kevina Spacey w reklamie BZ WBK. Jedyne filmy emitowane u nas z napisami to filmy Stanleya Kubricka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak uważasz :D Kilka krajów tak zrobiło. I w zasadzie skoro można zaczytać, to można i tak, na jedno wyjdzie. Chociaż jest to jeden z niewielu przypadków, gdzie nie jest to najlepszy pomysł.

Gdzie zdubbingowali Pasję? Pewnie Niemcy :D Chciałbym usłyszeć Jezusa na krzyżu gadającego po niemiecku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat "Pasji" nie mam wiele do powiedzenia, chociaż uważam że powinna być oryginalna ścieżka dźwiękowa. Interesuje mnie kto zdecydował żeby ten film dać w poniedziałek, a nie w Wielki Piątek, co się samo przez się rozumie. Ale Polsat nie jest do rozumowania, jest tyko dla kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...