Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedno-dlaczego koncert Budki Suflera, który był niedawno nadawany w telewizji Polsat nie mógł być transmitowany na żywo lecz była robiona retransmisja około 22 gdzie na przekazie cały koncert był na żywo. Czasem decyzje tej Tv są dla mnie dziwne i zaskakujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy spot Polsatu znowu bardzo słaby, a myśłałęm ze drgnęło cos po jesiennym. Ogladałem go znienacka w tv i miałem wrażenie że to reklama Dekoralu albo jakiejś innej farby (tak jakoś mi się skojarzyło), dopiero po chwili zakojarzyłem że to nowy spot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj film ''Jeździec znikąd'' puszczono z lektorem zamiast z dubbingiem.

 

Co to znaczy zamiast? Dla masochistów może to jest "zamiast", puszczono normalnie i nie wiem skąd to rozczarowanie, były jakieś zapowiedzi, że będzie z dubbingiem? "Zamiast" to było jak przez tydzień leciały zapowiedzi Avengersów z lektorem, a poleciał dubbing i ludziom puściły nerwy na filmwebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "dubbing dobry tylko do bajek" brzmi niemal podobnie jak "Fiat dobry tylko dla Włochów". Dużo wysiłku należy włożyć w końcowy efekt, który przez niektórych jest niedoceniany przez wzgląd na dominujące stereotypy i lenistwo. Samochody Fiata przynoszą satysfakcję nie tylko Włochom, ale również Polakom i mieszkańcom innych krajów. Podobnie jest z dubbingiem - cenieni aktorzy dokładają swoje trzy grosze, nie doliczając pracy ekipy technicznej, a rezultat ich uczciwego zaangażowania, nie tylko w hollywoodzkich animacjach (zaznaczyć trzeba, że tu nie wspominam o filmach objętych dystrybucją u nas przez niezależnych dystrybutorów, zwłaszcza przez Kino Świat), ale także w filmach przygodowych i science-fiction, tak jak w Jeźdźcu znikąd, wypada całkiem nieźle.

 

A wy, forumowicze, też chcielibyście w Polsacie za dwa lub trzy lata obejrzeć Księgę życia (animację od Foxa w stylu meksykańskim) z dubbingiem? Niestety, możecie obejść się smakiem - bo Imperial wyda ten film na DVD w wersji lektorskiej (którą czyta pan Piotr Borowiec, tak samo jak zaczytał Jeźdźca w HBO i Polsacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony oszczędzili mi trudnej decyzji - wolałem obejrzeć Służby Specjalne, a "Jeźdźca" obejrzę na DVD w wolnej chwili. Bez reklam i kolesia w budce.

 

Co to znaczy zamiast?

 

To, że dubbing to namaszczona przez twórców wersja jako ta, która dobrze oddaje ich intencje, a dorobiono drugą marną wersję lektorską, z takim samym głosem na dodatek. Półprodukt w miejsce pełnowartościowej lokalizacji. Niektórym to wystarcza, niektórzy muszą mieć taki uproszczony przekaz żeby zrozumieć film, ale stacja sama sobie wystawia świadectwo i wraca do przaśnych korzeni firmy kojarzonej z rozrywką dla najmniej rozgarniętej publiki.

 

"Zamiast" to było jak przez tydzień leciały zapowiedzi Avengersów z lektorem, a poleciał dubbing i ludziom puściły nerwy na filmwebie.

 

Trolli z filmwebu nawet mi nie żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencje twórców to oddają napisy, jeżeli komuś zależy na wartości artysycznej filmu to zakazuje w kontraktach dubbingu a nawet lektora na rzecz napisów, jednak chodzi tu o kasę i czesto malo kto sobie tym zawraca głowę gdy wpływy z poza USA to mały ułamek.

 

Gdyby na jakimś festiwalu puścili film z dubbingiem to ludzie by tam skiśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...