Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie narzekali na darmowy stream, więc go zaraz wyłączą. Ciekawe gdzie teraz część fanów obejrzy sobie Eleveny? Player.pl też zaraz płatny. I raczej wątpię, żeby ten zapowiadany "duży gracz" oznaczał szeroką dostępność obu kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako potencjalnego abonenta nie interesują umowy, negocjacje, i zakulisowe rozmowy. Takie rzeczy załatwia się przed rozpoczęciem nadawania. Skoro wiedzą do czego mają prawa, to ich nadrzędnym celem powinno być pojawienie się u jak największej ilości nadawców, aby pieniądze za prawa się zwróciły. Póki co ich nie ma. Eleven u nadawców rzecz jasna. Ja płacę 100zł za NC+ w jednej lokalizacji i 130zł za Jamboxa z internetem w innej lokalizacji w odległej części kraju. Dla mnie wyznacznikiem jest jakość a nie cena. A jeśli ktoś marudzi, że dla niego jest inaczej, to może pora aby zabrał się do roboty. Nie ma dla mnie znaczenia dwutygodniowe przeciąganie liny między Eleven, CP, NC+ UPC i kim tam jeszcze. Kanał jest a jakby go nie było. Nie przypominam sobie takiej sytuacji w tak zwanej wolnej Polsce. Może mam krótką pamięć, a może takiej hm maniany do tej pory nikt nie odwalił. Ciekawe, że z tego co kojarzę w tym roku, skończyła się jedna umowa w Niemczech na Laligę, kupił prawa Sky DE i wszystko działa. Takie przynajmniej mam info z okolic Dortmundu. i co! Da się?? Wierz mi, że może powoli, ale jednak dla wielu ludzi cena przestaje być podstawowym kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plusiu to sprawa Eleven czy im się kasa zwróci - to ich biznes i ich zabawki. Równie dobrze mogli olać temat, nie dawać streama (jasne, wiadomo, że on jest promocyjnie) i negocjować z SAT i kablem. Hejt byłby identyczny jak teraz, tylko może, co poniektórzy zdaliby sobie sprawę, że stream Elevena to bonus, a nie coś co Wam się należy...Jeżeli stream będzie płatny, staniemy się klientami - wtedy możemy sobie narzekać, domagać itd..

 

Sky DE i prawa?? haha ;) W Niemczech ma co ciekawe internetowa laola....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Gregor może reprezentuje mniejszościowe stanowisko, ale rozumieć to ja mogę, jak mnie starsza pani potrąci na pasach, w sklepie czy przy wsiadaniu do autobusu. Nie rozumiem natomiast, że mają miejsce takie jazdy. Wskaż mi kraj w Unii, gdzie ma miejsce podobna sytuacja. Co ja mam rozumieć, że trwają negocjacje, że NC, upc czy ktoś inny chce dać milion a Eleven chce 2, dla mnie to nie ma znaczenia i nie powinno być takiej sytuacji w ogóle. To jest podobne kuriozum jak dołączenie Nsport do UPC. Jeśli natomiast w istocie, zdecydowaliby się na tylko i wyłącznie płatną ofertę dostępną przez sieć, to oczekuję dedykowanej aplikacji dostępnej na wszystkie platformy, niezawodnej jakości na określonym poziomie bez względu na liczbę oglądających, jak również wcześniej jasną, konkretną informację, że będzie tak, a nie inaczej. Kwota ma tu mniejsze znaczenie. Jeśli za 50zł MC dostanę to co powyżej, do tego odpowiednią, profesjonalną oprawę ze studiem to absolutnie nie stracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven totalna amatorka. Program tv pisany z godziny na godzinę na kolanie. O dostępności nie wspomnę. Podobno cały czas trwają rozmowy z operatorami. Totalne pospolite ruszenie.

W innych tv program układany na klika dni do przodu plus ewentualne zmiany w nim. Każda normalna tv zaczyna najpierw od zapewnienia sobie dystrybucji a dopiero później nadaje.

Nat Geo People startuje w październiku, ale już wiadomo gdzie będzie dostępny. Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy załatwia się przed rozpoczęciem nadawania. Skoro wiedzą do czego mają prawa, to ich nadrzędnym celem powinno być pojawienie się u jak największej ilości nadawców, aby pieniądze za prawa się zwróciły.

Naprawdę myślisz, że to takie proste? A co powiesz na to, że platformy i kablówki nie podzielają twojego zdania? Nie chcą Eleven z różnych powodów: a to kontrahent nieznany, przez co niepewny; a to cena nie ta; a to pakiet nie ten; albo w ogóle nie mają zamiaru poszerzać oferty; itd. Jest cało mnóstwo powodów świadczących o tym, że dostępność Eleven nawet za rok może być daleka od ideału.

 

Nie ma dla mnie znaczenia dwutygodniowe przeciąganie liny między Eleven, CP, NC+ UPC i kim tam jeszcze.

"Dwutygodniowe"? Optymista. Ta sytuacja może ciągnąć się jeszcze miesiącami, a nawet latami.

 

Kanał jest a jakby go nie było.

Zobacz ile znaczy głos NC+ i CP. Nie ważne ile masz praw i jaki kapitał. Ostatnie słowo należy do kogoś innego. Frustrujące, nie?

 

Nie przypominam sobie takiej sytuacji w tak zwanej wolnej Polsce. Może mam krótką pamięć, a może takiej hm maniany do tej pory nikt nie odwalił.

Może dlatego, że nikt nie był jeszcze takim dużym zagrożeniem dla platform? To jest biznes - nikt nikomu nie robi "dobrze" na ładną buzię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych obecna sytuacja i pseudo jakość w sieci to bonus, a dla mnie to dowód, na niedojrzałość biznesową i nieumiejętność prowadzenia owego biznesu. Dla mnie oczywistym jest fakt, że stream w internecie jest konsekwencją niedogadania się z kim kolwiek poza Netią, bo player.pl dla mnie jest poza tematem. Po prostu ktoś wywalił powiedzmy 100 milionów nie ma znaczenia czy złotych czy euro bo i tak dla nas pieniądze tej skali to kosmos i teraz nie bardzo wie co z tym zrobić. Panowie z Eleven zapewne liczyli, że jak kupią prawa do 11 rozgrywek wszelakich to wszyscy będą się zabijać o ich kanały. A tu ups! niespodzianka, okazało się inaczej. Kiedyś to im się musi zacząć zwracać, bo tak działa kapitalizm a jak się nie zwróci, to jak tu pisano wielokrotnie, prawa będą do odsprzedania. Nowy gracz miał zamieszać na rynku, być może wprowadzić nową jakość a póki co zrobił tylko niemożebny bajzel. Każdy z nas wyraża tutaj swoje zdanie, więc pisanie w stylu kolejny niezadowolony abonent NC+ i tak dalej jest po prostu nie na miejscu. Naprawdę nie każdy mieszka w blokowisku, gdzie spółdzielnia nie pozwala na satkę i jest się skazanym na UPC. Dla mnie Eleven to całkowita, totalna porażka, komentatorska, wizerunkowa, techniczna, biznesowa i jaka jeszcze i zdania nie zmienię, nawet jeśli za godzinę pojawi się w takiej czy innej sieci bądź platformie. Spekulacje forumowe czy medialne na ich temat, przytaczanie niewiarygodnych wpisów z twittera i temu podobne, do złudzenia przypomina mi sytuację z Ryanairem o miejscach stojących czy płatnych toaletach. Od rodzaj takiego marketingu stosowany przez Olearego ma miejsce i tutaj. Tylko że Ryanem latają miliony, a Eleven w akceptowalnej jakości czyli W Netii ma góra kilkadziesiąt tys osób. Dla ludzi z nad Wisły czy Odry słowo Bonus, promocja itd. ma niemal religijne znaczenie, tym czasem ma miejsce całkowita porażka i tyle. I jak tu wczoraj napisano, kto w ogóle o eleven słyszał?? 50 osób na satkurier?? Ktoś zapytany o eleven na ulicy, susząc zęby powiedział by, że to chyba 11 po ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plusiu:

Myślę, że sytuacja z Eleven nie jest jakaś wyjątkowa. I nie jest wyłącznie ich winą. Wraz z nasyceniem rynku, będzie się powtarzała. Nowych kanałów nie da się uruchamiać w nieskończoność. Konkurencja robi swoje. Nowi nadawcy będą mieli coraz trudniej przy debiucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i dobrze. Każdy ma odmienne zdanie i liczy się umiejętność dyskusji, a nie wzajemne inwektywy Pisząc o dwóch tygodniach miałem na myśli ostatnie 2 czyli start lig zagranicznych. Latami to na pewno nie potrwa bo jeśli nawet w co nie wierzę, taka sytuacja potrwa cały sezon, to Eleven po prostu zniknie z rynku bo poniesione wydatki ich zjedzą. Nie predysponują do bycia kanałem premium, więc najpewniej powinni mieć dochody z szerokorozumianego abonamentu czy reklam. Tym czasem reklam poza własnymi nie mają, no a szerokorozumiany abonament ponoć ciągle się negocjuje. Dla mnie nie ma znaczenia czy będzie to w CP czy gdzieś indziej, kupię to w czym będzie grała Barca w sensie tego, kto będzie to pokazywał. Jestem fanem tego klubu i płacenie za LM w NC+ i dajmy na to za eleven w CP jest konsekwencją zainteresowania grą tej drużyny. Co do negocjacji, od dawna było wiadomo kiedy kończy się Laliga w NC+ w Pl Eleven to może nowość ale gdzieś tam niekoniecznie, więc wszystko to można było zrobić z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. A tak zwykły abonent "cierpi" a niezwykły cieszy się, że ktoś pluje mu w twarz każąc zadowolić się obrazem na pozomie tv z lat 80tych, czy posługując się współczesną nomenklaturą obrazem na poziomie YT. Przecież to jest kpina w żywe oczy. Ciekawe, że w Niemczech da się to załatwić w ciągu przerwy wakacyjnej a u nas oczywiście nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plusiu:

Eleven zakupiło prawa na kilka lat, więc o znikaniu w przyszłym sezonie nie może być mowy. Muszą wypełnić posiadane umowy do końca. Nie mogą sobie tak po prostu odpuścić. Reklamy mają zostać wprowadzone za jakiś czas. Wyraźnie w wywiadzie powiedzieli, że najpierw chcą zadbać o dostępność.

 

I nie, nie można było dogadać się z miesięcznym wyprzedzeniem. Platformy obchodzi tylko kasa, a nie termin rozpoczęcia się lig. Myślę, że nawet wiele miesięcy temu, to nawet nie chcieli z nimi zasiąść do rozmów. Żaden płatny operator nie będzie zabiegał o kanały w ciemno. Eleven musiało im przedstawić jakiś testowy przekaz. A skoro pojawił się niedawno, to niedawno dopiero rozmowy przyjęły poważny ton. Pamiętaj, do tanga trzeba dwojga. Możesz błagać i prosić miesiącami, jak platformy mówią nie, to znaczy nie.

 

Niemcy nie mają w zwyczaju stawiania spraw na ostrzu noża. Potrafią się dogadywać, my widać nie - o czym niejednokrotnie się przekonaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych obecna sytuacja i pseudo jakość w sieci to bonus, a dla mnie to dowód, na niedojrzałość biznesową i nieumiejętność prowadzenia owego biznesu. Dla mnie oczywistym jest fakt, że stream w internecie jest konsekwencją niedogadania się z kim kolwiek poza Netią, bo player.pl dla mnie jest poza tematem. Po prostu ktoś wywalił powiedzmy 100 milionów nie ma znaczenia czy złotych czy euro bo i tak dla nas pieniądze tej skali to kosmos i teraz nie bardzo wie co z tym zrobić. Panowie z Eleven zapewne liczyli, że jak kupią prawa do 11 rozgrywek wszelakich to wszyscy będą się zabijać o ich kanały. A tu ups! niespodzianka, okazało się inaczej. Kiedyś to im się musi zacząć zwracać, bo tak działa kapitalizm a jak się nie zwróci, to jak tu pisano wielokrotnie, prawa będą do odsprzedania. Nowy gracz miał zamieszać na rynku, być może wprowadzić nową jakość a póki co zrobił tylko niemożebny bajzel. Każdy z nas wyraża tutaj swoje zdanie, więc pisanie w stylu kolejny niezadowolony abonent NC+ i tak dalej jest po prostu nie na miejscu. Naprawdę nie każdy mieszka w blokowisku, gdzie spółdzielnia nie pozwala na satkę i jest się skazanym na UPC. Dla mnie Eleven to całkowita, totalna porażka, komentatorska, wizerunkowa, techniczna, biznesowa i jaka jeszcze i zdania nie zmienię, nawet jeśli za godzinę pojawi się w takiej czy innej sieci bądź platformie. Spekulacje forumowe czy medialne na ich temat, przytaczanie niewiarygodnych wpisów z twittera i temu podobne, do złudzenia przypomina mi sytuację z Ryanairem o miejscach stojących czy płatnych toaletach. Od rodzaj takiego marketingu stosowany przez Olearego ma miejsce i tutaj. Tylko że Ryanem latają miliony, a Eleven w akceptowalnej jakości czyli W Netii ma góra kilkadziesiąt tys osób. Dla ludzi z nad Wisły czy Odry słowo Bonus, promocja itd. ma niemal religijne znaczenie, tym czasem ma miejsce całkowita porażka i tyle. I jak tu wczoraj napisano, kto w ogóle o eleven słyszał?? 50 osób na satkurier?? Ktoś zapytany o eleven na ulicy, susząc zęby powiedział by, że to chyba 11 po ang.

Decyzja o ostatecznym starcie projektu zapadła 10.06.2015r. jak podał tu pracownik tej stacji, wiadomo,że to musi potrwać i do startu rozgrywek po prostu było za mało czasu. Jednak jak na starcie nowy podmiot pozyskuje La Ligę, Serie A, Ligue1 to oznacza,że stoi za nimi ktoś poważny i dużym kapitałem i myślę,że może sobie pozwolić na tymczasowe darmowe nadawanie w sieci. W sumie ja jestem kibicem i dla mnie to chyba dobrze jak mogę coś obejrzeć. Strona biznesowa to nie moje zmartwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy w momencie gdy stream Eleven na Player.pl stanie się płatny to automatycznie poprawi się ich jakość nadawania?

 

Jeśli chodzi o mnie to fajnie jakby udało się uzyskać nieco lepszy bitrate, a przede wszystkim 50 klatek, bo oglądanie meczu przy 30 jest dość dziwne. Marzeniem ściętej głowy jest chyba oczekiwanie jakości jak w ruskich sopach. Więc póki nic się nie zmieni to dla mnie jest bez znaczenie kto ma te prawa, bo jakości NC+ nie ma nigdzie, a cóż mi po polskim komentarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to - jeśli w ogóle nie będzie sie przycinać to i tak będzie dobrze. wyobrażasz sobie Gran Derbi na player.pl gdy na jego oglądanie rzuci się pół miliona osób? teraz 2 tygodnie przerwy w rozgrywkach lig europejskich - jeśli w tym czasie te kanały nie zawitaja do jakiejś dużej platformy cyfrowej lub kablówki obawiam sie że w tym roku tych kanałów szerzej nie zobaczymy jak obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bardzo ciekawe pytanie - czy ktoś spotkał się z deklaracją oficjalną, że po przejściu na płatny dostęp na playerze polepszy się zdecydowanie jego jakość?

 

Co do wypowiedzi plusiu, to niestety wiele jego argumentów jest właściwych z punktu widzenia dostępności, jakości i całego PRu dookoła Eleven. Z drugiej strony nie wieszczył bym końca kanału, jeśli pozostanie on tylko internetowy, bo jednak jeśli ktoś na szybko kupuje tyle praw to nie ma szans, by nie wkalkulował przetrwania przez 3 lata, nawet jeśli kanał ten nie będzie dostępny zbyt szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak znakomita większość piszących tutaj nie mam pojęcia o negocjacjach biznesowych i tym jak się taki biznes prowadzi. Dlatego też ja nie spekuluję, wyrażam jedynie swoje wątpliwości co do dalszego funkcjonowania eleven w obecnym kształcie. Biorę też pod uwagę wygodę korzystania i tak dalej. Nawet jeśli zostanie wprowadzona opłata na jakimś akceptowalnym poziomie, to jeśli znacząco nie pojawi się jakość, a przede wszystkim nie zostanie zwiększona przepustowość serwerów, to i tak to będzie bez znaczenia. Fakt, że odpadną miłośnicy choćby najgorszych streamów byle by darmo, niewiele tu zmieni. Mnie nie mieści się po prostu w głowie, i żadne tłumaczenie do mnie nie dociera, że ktoś kogo stać na wykupienie praw do kilku lig europejskich tak fuszeruje z przekazem tego do potencjalnego widza. Z jednej strony, dostępność w sieci, to w dzisiejszych czasach szerokie forum odbiorców. Z drugiej zaś strony, ktoś kto do tej pory oglądał mecze w tv po tym jak spojrzy na jakość przekazu i dodatkowo po tym jak stoczy z góry przegraną walkę o obejrzenie meczu gdy serwery będą obciążone i tak nie zapłaci bo za co tu płacić. Dla mnie obecna sytuacja jest nie do pojęcia. POmijamy już komentowanie każdy ma inne gusta, więc to jak wyszość świąt jednych nad drugimi, ale taka sytuacja z niemożnością względnie komfortowego obejrzenia meczu mnie po prostu przerasta. Ich z resztą też, skoro ciągle nie ma żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Do złudzenia przypomina mi to radiogol.pl po prostu amatorka i tyle. Tylko ten kto nic nie robi się nie myli, jednak wczorajsza sytuacja z TVN Turbo, teżpokazała, że ktoś nie dojrzał do tego co robi. Błąd mógł się pojawić wiadomo, ale żadnych przeprosin, żadnych informacji ani nic... No PKP po prostu PKP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś do wykupienia na 3 lata nie znam się na tym, ale podobnie jak w kilku innych aspektach tej sytuacji nie umiem sobie wyobrazić, że będą 3 lata funkcjonowali w oparciu o Player.pl Prędzej uwierzę w karty dedykowane jak od Katarczyków. To chyba w obecnej formie skoro ponoć potencjalni kupcy się nie palą, najrozsądniejsza opcja. Jako kibic jestem niezwykle zawiedziony, i podobnie mocno zdegustowany. Nie wiem czy P. Mirosławski czerpie wzorce z służby zdrowia czy innych państwowych instytucji, ale mnie nasuwa się tylko jedno. Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Nie wierzę, że on nad sobą kogoś nie ma, więc może ktoś w stosownym momencie trzepnie go w ucho. Oczywistym jest, że on nie ma wpływu na to co mówią i robią potencjalni biorcy Eleven'a, jednak po prostu kiedyś muszą zacząć w Polsce zarabiać, poważne pieniądze a nie grosik po grosiku za płatny stream na obecnym poziomie. Może faktycznie chcą kasę od gniazdka, szkoda tylko, że duzi gracze, nie liczą się w ogóle z oczekiwaniami abonentów. Mnóstwo jest takich ludzi jak ja, którzy chcąc oglądać LM i tak zapłacą NC+ i oni o tym wiedzą. Pozostaje więc czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...