Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swiecicki mówił, że na początku raczej tylko internet. Czyli co, zwykli ludzie, którzy nie mają w zwyczaju oglądać meczów w internecie stracili możliwość obejrzenia już na starcie ligi francuskiej w telewizji? Kpiny. Nie zdziwie się, jak im siądzie dodatkowo serwer i nikt niczego nie obejrzy....W ogóle trzeba to powiedzieć jasno - Eleven zaliczyło duży falstart już na początku swojej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umkwatata: kablówki to nie jest żadne źródło dochodów? :brawo: Powiedz to tym 20-30 nadawcom, którzy nie są dostępni w żadnej platformie tylko w kablu, albo emitują na satelicie tylko marną wersję SD ;).

Pamiętaj, że mówimy o kanale, który ma inwestować w prawa telewizyjne, które jak wiemy tanie nie są.

W tej sytuacji ciężko pominąć satelitę (dwie największe platformy) i wpływy stąd płynące.

To nie tv zakupy czy teledyski, że tanim kosztem można sobie telewizję otworzyć.

 

No i właśnie podstawa wpływów to kabel, a nie abonenci płacący Cyferce 60 zł za full pakiet.. ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem kanał płatny w internecie. Kto przy zdrowych zmysłach będzie płacić za transmisje w internecie jak stron pokazujących spotkania jest tysiące.

 

Jeżeli zaoferują dobrą jakość, płynność i bezawaryjność transmisji to znajdą się ludzie, chętni wykupić ich kanały w internecie pod warunkiem, że będą pokazywać więcej jak w TV i za odpowiednią opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w tym wątku była podawana oglądalność meczów na C+ do których prawa ma teraz ESN. Było to chyba gdzieś ok. 40 tys. No to taka widownia internetowa bardziej niż telewizyjna. Gdyby pojawili się na satelicie to mieliby szansę, tylko szansę a nie pewność że więcej ludzi by zapłaciło za dostęp do ich kanałów. Mogłoby to być 500000 tys ale równie dobrze tylko 10 tys a koszty nadawania i tak by musieli ponieść. Na dodatek obecność na satelicie ułatwiałaby piracki streaming. Nie wiem czy jest jakiś prosty sposób na streamingowanie streamu? Można by się zastanawiać czy dystrybucja w samym internecie wystarczy bo przecież jest kilka milionów abonentów platform. Nie tak dawno głównym sposobem oglądania filmów i seriali była telewizja i wtedy pojawił się Netflix i wszystko się zmieniło. ESN daleko do Netflixa ale może będą pierwsi w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest wielu kibiców Serie A czy Ligue 1, którzy ubolewają nad ilościami transmisji w polskiej telewizji tych lig. Gdyby dać im możliwość oglądania na legalnych streamach sporej ilości meczów co kolejkę to znalazłoby się sporo ludzi, którzy by z tego skorzystali. Wiadomo, to nie będzie liczone w setkach tysięcy ale na tym też dałoby się zrobić, moim zdaniem, dobry interes.

No i ja nie uważam, że to powinien być jedyny sposób transmisji, kablówki i platformy satelitarne też powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest wielu kibiców Serie A czy Ligue 1, którzy ubolewają nad ilościami transmisji w polskiej telewizji tych lig. Gdyby dać im możliwość oglądania na legalnych streamach sporej ilości meczów co kolejkę to znalazłoby się sporo ludzi, którzy by z tego skorzystali. Wiadomo, to nie będzie liczone w setkach tysięcy ale na tym też dałoby się zrobić, moim zdaniem, dobry interes.

No i ja nie uważam, że to powinien być jedyny sposób transmisji, kablówki i platformy satelitarne też powinny być.

 

Ilu masz tych fanów tych lig ? to nie są czasy z przed 20 lat gdzie się oglądało wszystko co szło w TV. Dziś widz mając wybór między swoją ekstraklasą, ligą Angielską czy Bundesligą( moim wypadku) to przecietnego zjadacza chleba mało interesują mecze lig wspomnianych przez Ciebie. Jedynie La Liga by mogła zrobic olbrzymią różnice. Prawda jest taka że ligi Francuska i Włoska to w Polsce są na marginesie jeśli chodiz o oglądalnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że ligi Francuska i Włoska to w Polsce są na marginesie jeśli chodiz o oglądalnośc.

Dziwne żeby liga włoska miała dużą oglądalność w platformie, która zapewnia zaledwie dwa mecze na kolejkę na kilku kanałach, w różnych pakietach cenowych z bazą wszystkich abonentów na poziomie hmm... 2 milionów? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gringo

 

Jak dwa mecze na kolejkę na wielu kanałach znajdujących się w różnych pakietach cenowych mają zainteresować ludzi? :roll:

 

Sorry, ale to nie jest oferta skierowana do fanów Serie A toteż ja i wielu, wielu innych sympatyków tej ligi mieliśmy ofertę nc+ w głębokim poważaniu.

 

W ogóle to badanie oglądalności na podstawie wyliczeń tak karłowatej platformy jak nc+ w skali 40 milionowego kraju jest jedną wielką manipulacją.

 

PS. Z ostatnich doniesień wynika, że mecze ligi hiszpańskiej mają oglądalność na poziomie Serie A. Różnicę robią januszowe Real i Barcelona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabierałem głosu w tym temacie ale śledziłem go od początku.

Fani Ligi Francuskiej i Włoskiej zostali zrobieni w ostre jajo, kiedyś mieli 2-3 mecze w kolejce a teraz nie będą mieli nic (bo transmisje internetowe to mogli sobie znaleźć i wtedy) a kanału na satelicie nie ma. Ktoś układa ramówkę na stronie, każdy może ją przeczytać i się z nią zapoznać...problem tylko taki że eleven nadaje co innego. Więc nie wiem po co podjudzać ludzi (tak tak wiem że to test o oficjalny start 2 sierpnia, tylko nie chce być złym prorokiem ale przewiduje i wtedy problemy techniczne).

Profesjonalizm, a właściwie jego brak można "wyczytać" już w nazwiskach ekspertów (bo do komentatorów nic nie mam). Wyobrażacie sobie Zdzisława Krecine analizującego akcję w czasie meczów? Bo ja nie.

No i żeby nie było że będę odebrany jako fanboy Canal Plus, to powiem ze po zakończeniu umowy z cyfrą, na pewno jej nie przedłużę, bo po stracie takich praw C+ dalej oszukiwał i ściemniał że to nie prawda. Nie umieli się przyznać do błędu. Tak jak kiedyś było z wytwórniami filmowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...