Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czas podsumowań, to pora na moje. Na początek grudzień- w Canal+ GENIALNY takie filmy jak znakomity Wyścig, piękna Papusza, być może najlepszy film 2014 roku(np. wg Filmwebu) Wilk z Wall Street i jeszcze niezłe Last Vegas, Riddick, Tylko kochankowie przeżyją, Młoda i piękna, Kobieta w klatce, Sekretne życie Waltera Mitty, a dla miłośników rozrywki Igrzyska Śmierci(dla mnie mocno przereklamowane).

Niestety dużo słabiej wypadł, jeszcze raz podkreślam według mnie, HBO. Tam królowało kino, nazwijmy to, młodzieżowo- dziecięce typu Hobbit, Kapitan Ameryka czy dobry Ratując pana Banksa oraz niezły horror Obecność.

Teraz pora na krótkie podsumowanie roku 2014 w kanałach premium:

Canal+ to wymienione już Wyścig, Papusza, a także Ida, Przeszłość, Labirynt, Ani słowa więcej, Blue Jasmine, W ciemność. Star Trek, Śnieżka, Dziewczyna z szafy, Uciekinier, Imagine, Polowanie, Nędznicy, Poradnik pozytywnego myślenia, Wróg numer jeden, Sesje.

HBO to Iron Man 3, Sugar Man, Najlepsze najgorsze wakacje, Chce się żyć, Wielki Liberace, The Sapphires, Odruch serca, Wielki Gatsby, Ratując pana Banksa, Pod Mocnym Aniołem. Nie zapominajmy też o doskonałych serialach typu Olive Kitteridge, Pozostawieni, Gra o tron czy Detektyw. Jeszcze lepiej wyglądałaby oferta filmowa HBO, gdyby nie było Cinemax i takie filmy jak Ona czy American Hustle miały premierę w HBO...

Przepraszam za tak długą wyliczankę, ale tylko tak można pokazać, że wbrew wielu narzekaczom na tym forum warto abonować te kanały.

Pozdrawiam miłośników dobrego kina i życzę co najmniej tak dobrego filmowo i serialowo roku 2015 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga MEGAPREMIERĄ lutego w HBO (08.02.2015) jest film Ramię za milion dolarów:http://www.hbo.pl/movie/ramie-za-milion-dolarow_-77169

A poza tym w piątek (06.02.2015) film Obywatel Roku:http://www.hbo.pl/movie/obywatel-roku_-78405#nextonair

A pierwszą premierą lutego w Cinemax jest (to nie jest żart) Jack Reacher Jednym Strzałem (to już 3 kanał w którym jest ten film) DRAMAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie ofertę C+ na grudzień 2014 z całą pewnością nie można nazwać "genialną", wręcz przeciwnie. Z wyjątkiem Papuszy , Wilka z Wall Street i Kobiety w klatce nic więcej wartościowego dla siebie nie znalazłem.Mogli się bardziej postarać. A już czarę goryczy przelał "gangster" ,który niespełna rok wcześniej oglądałem w HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko spoglądając na swój Filmweb, podliczyłem ile premier na kanałach premium obejrzałem w 2014 roku i oceniłem na ocenę od 8 w górę. Podsumowując wszystko:

Canal+: 17 filmów

HBO: 2 filmy

Cinemax: 2 filmy

 

Dla HBO plus za świetną "Watahę", która jak dla mnie jest najlepszym serialem z 2014 roku. Najlepsze premiery filmowe to natomiast "Wilk z Wall Street" i "Układ Zamknięty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam się na wytwórniach filmowych i nie wiem dokładnie która stacja ma prawa do konkretnej wytwórni dlatego chciałbym zapytać się na jakim kanale powinny być te filmy:

 

Mandarynki

Transcendencja

Jack Strong

Witaj w klubie

Ocalony

Szybcy i Wściekli 6

 

I czy skoro Hobbit Pustkowia Smauga był puszczany na HBO to już go nie będzie na Canal+? Przecie pierwsza cześć była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że "Mandarynki" w Cinemax, a potem w AleKino+; "Transcendencja", "Witaj w klubie", "Ocalony" w C+, "Szybcy i wściekli 6" w Cinemax, "Jack Strong" w HBO.

 

"Pustkowie Smauga" już nie będą na C+, po zejściu z HBO pojawią się już w piątkowym Superkinie w TVN.

 

Choć nie wykluczam, że za parę lat C+ może robić maratony wersji reżyserskich "Władcy pierścieni" i "Hobbita". I tak w 20-rocznicę premiery "Drużyny pierścienia" doczekamy się wersji reżyserskiej na C+ w formacie 4K (ale to dopiero w roku 2021).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w 20-rocznicę premiery "Drużyny pierścienia" doczekamy się wersji reżyserskiej na C+ w formacie 4K (ale to dopiero w roku 2021).

Na polskie warunki, bedzie to prawidlowe HD 720p lub 1080i, nie zaryzykuje napisać że pełne Full HD 1080p. Bo prawdziwego 4K, nigdy w polskiej platformie nie ujrzymy. Skoro są jeszcze obrońcy kanałów w SD, lub tacy co im nie przeszkadza ze kanały dalej nadają w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje np. TCM. Mam 50-calowy telewizor i pomimo tego, że na tym kanale lecą czasami ciekawe filmy to nie mogę się przemóc i ich oglądać. Ten obraz czasami nie zajmuje nawet połowy ekranu, musiałbym to przez lupę oglądać. Nie po to kupowałem duży telewizor żeby teraz takie coś oglądać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że "Mandarynki" w Cinemax, a potem w AleKino+; "Transcendencja", "Witaj w klubie", "Ocalony" w C+, "Szybcy i wściekli 6" w Cinemax, "Jack Strong" w HBO.

 

Szybcy i wściekli 6 są produkcją Universal Studios i aktualnie lecą w Canal+.

 

Najbliższe emisje:

SO | 17.01 | 19.05 Canal+ Film2

PT | 23.01 | 18.05 Canal+

 

W Cinemax raczej nie będzie, bo wygląda na to, że stracili prawa do tej wytwórni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jakc Strong na pewno będzie w HBO? Liczyłem,że będzie w Canal+ bo był niedawno w wypożyczalni a HBO nie mam. Jeżeli będzie w HBO to sobie zassę z neta.

 

P.S Wygląda na to, że C+ nie ma już MGM skoro Hobbit był na HBO i dodatkowo Robocop który też jest z tej wytwórni też będzie w HBO.

 

P.S 2 http://ncplus.pl/dla-mediow/aktualnosci ... canal-plus

Na samym dole są wymienione wytwórnie i nie ma MGM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...