Skocz do zawartości

Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś o TVN Sportive i nie tylko w najnowszym numerze Newsweeka

W TVN próbują bagatelizować sprawę. Twierdzą, że słupki Polsatu poszły w górę incydentalnie - głównie za sprawą kibiców. Otwarcie siatkarskiego mundialu i jego złoty dla nas finał, a potem mecze naszych piłkarzy z Niemcami i Szkotami w eliminacjach Euro 20 16 miały po 6-10 milionów widzów. Polsat, z przynajmniej połową udziału w telewizyjnej widowni, bił wszystkich n a głowę. Tyle że przecież Solorzowi nie spadło to z nieba. Za prawa do transmisji zapłacił dziesiątki milionów euro i teraz zbiera owoce. I choć właściciel Polsatu nie jest fanem sportu (grywa w tenisa, ale na meczach piłkarskich czy siatkarskich rzadko się pojawia), to jego stacja umiejętność wykorzystywania emocji sportowych do robienia interesów opanowała do perfekcji.

Czasem budzi to spore kontrowersje. Wiosną 2002 roku Polsat zaczął promować piłkarski mundial w Korei i Japonii, na którym po raz pierwszy od 16 lat mieli zagrać Polacy. Przekaz był szokujący: żeby obejrzeć mecze, trzeba było zapłacić za dekoder Polsatu. – Kupowaliśmy pakiet praw do transmisji w ciemno, nikt nie przypuszczał, że polska kadra awansuje do finałów - mówi były menedżer Telewizji Polsat.

Dopiero naciski opinii społecznej i interwencja prezydenta Kwaśniewskiego skłoniły Zygmunta Solorza-Żaka do odstąpienia licencji na kilka meczów Telewizji Polskiej . TVP zapłaciła za to 9 mln dolarów. A Polsat odzyskał w ten sposób prawie połowę inwestycji, sprzedał 300 tysięcy dekoderów i co ważniejsze - sprzedał swój kanał sportowy Polsat Sport sieciom kablowym w cenie 25 centów za gniazdo. Kablówki płaciły wtedy więcej tylko za Eurosport. Sprawdzony manewr z kodowaniem Solorz powtórzył przy okazji mundialu w roku 2006, Euro 2008, a także zakończonych niedawno mistrzostw świata w siatkówce. W tym roku Bronisław Komorowski interweniował, by Polsat znów odkodował transmisję - tym razem siatkarskiego finału. Jeżeli nasi awansują do finałów Euro 2016, prezydent pewnie jeszcze raz będzie musiał użyć swych wpływów.

Współzałożyciel TVN Mariusz Walter jest zagorzałym fanem futbolu, ale w jego stacji sport pojawia się sporadycznie i raczej celebrycko - jednym z bardziej promowanych wydarzeń jest doroczny charytatywny mecz piłki nożnej gwiazd TVN z politykami albo gwiazdami TVP.

- Po nieudanych eksperymentach z wprowadzaniem do ramówki meczów NBA i walk bokserskich w firmie ugruntowało się przekonanie, że sport nie jest dziedziną, która naszych widzów kręci - mówi menedżer związany przed laty z grupą ITI. Choć z kanałów tematycznych TVN sport nie zniknął całkowicie – niektóre mecze Legii Warszawa pokazuje TVN Turbo, a Ligę Mistrzów można oglądać w kanale nsport (należy do platformy cyfrowej nc+ , w której TVN ma mniejszościowy pakiet akcji), to został zmarginalizowany.

Nie zmieni tego nawet uruchomienie nowego kanału TVN Sportive - z wypowiedzi Markusa Tellenbacha wynika, że pojawią się tam niszowe sporty, jak wyścigi rowerów górskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nasi awansują do finałów Euro 2016, prezydent pewnie jeszcze raz będzie musiał użyć swych wpływów.

Nie będzie musiał, bo wszystkie mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej muszą być transmitowane na kanale otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnienie niszy na rynku -bzdura. Był kiedyś taki kanał- ESPN America . Dlaczego go dziś nie ma ? Bo nikogo to nie interesowało co mieli w ofercie. Jak TVN chce zapełniać niszę to niech lepiej w ogóle tego kanału nie uruchamiają.

 

 

Dobry przykład to Polsat Sport NEWS a większość na forum narzeka że co to za kanał sportowy jak mało transmisji live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolarstwo górskie nie będzie pewnie jedynym atutem TVN Sportive, wy już wieszacie psy co niektórzy na tym kanale, który jeszcze nawet nie wystartował :/

Kolarstwo górskie jest w niemałym wydaniu na sportowych stacjach polsatu więc żadna to nowość że będą relacjonować tego typu zawody. Gdyby puszczali zwody w curlingu to można by było powiedzieć że pokazują niszowy sport. MTB jest sporo w TV i nie jest to żadna niszowa dyscyplina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kanały TVN ruszą w 2015 roku

 

- Kanały TVN Fabuła i TVN Sportive zostaną uruchomione najprawdopodobniej w przyszłym roku - zapowiada Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN. Oba mają być dostępne w ramach ofert operatorów płatnej telewizji.

 

Jak powiedział portalowi wirtualnemedia_pl Markus Tellenbach, kanał TVN Fabuła ma emitować seriale z oferty TVN. Z kolei TVN Sportive nie będzie skupiać się na pokazywaniu relacji z najpopularniejszych zawodów sportowych, ale ma mieć lifestylowy charakter. W ramówce mają znajdą się m.in. programy dotyczące fitnessu, zdrowia czy spędzania wolnego czasu.

 

TVN pod koniec października br. złożył w KRRiT wnioski o koncesje satelitarne dla obu stacji. - Obecnie pracujemy nad nimi od strony koncepcji, pozycjonowania i marketingu - mówił Markus Tellenbach i zapowiedział, że TVN Fabuła i TVN Sportive ruszą najprawdopodobniej w przyszłym roku.

 

Oba kanały mają być nadawane na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych. Tellenbach podkreślił, że te kanały nie są tworzone z myślą o ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, w którym cztery miejsca mają przypaść stacjom komercyjnym. Prezes TVN nie wykluczył jednak pojawienia się TVN Fabuła i TVN Sportive na kolejnych multipleksach, gdyby okazało się, że będą tam nadawane kanały płatne.

źródło: wirtualnemedia_pl

 

Przypuszczenia się sprawdziły. TVN Fabuła na pewno się przyjmie. Wystarczy spojrzeć na wyniki TVP Seriale czy ATM Rozrywki. TVN Sportive to taka nie wiadomo. Może się przyjąć, a może nie. Pozostaje inna kwestia - czy nowe kanały wystartują od razu w HD czy niestety nie. Żyjemy już w czasach, gdzie jest standardem jest właśnie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma na co czekać. TVN Fabuła to będzie kolejny kanał powtórkowy, a w TVN Sportive o transmisjach sportowych możemy zapomnieć. W takim układzie bardzo dobrze, że nie będą startować do MUX 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TVN REZYGNUJE Z OTWARCIA TVN SPORTIVE

Wszystko wskazuję na to że stacja tworzona przez Grupę TVN - TVN Sportive może nie powstać. Według informacji portalu press.pl nadawca wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zawieszenie postępowania ws. przyznania koncesji satelitarnej na ten kanał. Emilia Ordon, rzeczniczka Grupy TVN, odmówiła komentarza w tej sprawie.

 

Grupa TVN wystąpiła też o koncesję na emitujący filmy i seriale TVN Fabuła (start planowany jest w 2015 roku) oraz TVN International Extra (szczegóły projektu nie są znane), drugi kanał dla Polaków mieszkających poza Polską. Na obie koncesje TVN wciąż czeka. TVN Sportive miał być kanałem lifestylowym o profilu edukacyjno-sportowo-informacyjnym. W ramówce planowano m.in. programy o fitnessie i zdrowym trybie życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał pokroju Family Sport i to na satelicie by się nie przyjął...

 

Ludzie wolą transmisje sportowe niż programy lifestylowe - sportowe.

 

Z jednej strony szkoda, z drugiej to może i dobrze, bo pewnie po jakimś czasie zakończyliby nadawanie tak samo jak Religia.tv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanałem TVN Sport mają się zająć fachowcy od sportu w TVN to już można ten kanał sobie odpuścić. Niech uruchomią kanały, na które jest koncesja.

Tak jak mówiłem niech robią badziew, bo tylko to potrafią i uprawiać propagandę,a nie za sport. Jakie szczęście,że nie zni[beep]i kanałów paczki C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://blogi.satkurier.pl/109973-tvn-wy ... htmlerwisy

Branżowe serwisy internetowe obiegła informacja o zaskakującej decyzji

TVN. Według „Pressa” nadawca wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zawieszenie decyzji w sprawie koncesji dla kanału TVN Sportive. Kanał miał powstać w 2015 roku i mieć charakter lifestyle'owy, ale odnoszący się do sportu. Rzeczniczka stacji odmawia komentarza. Przyczyny mogą być trzy. Być może nadawca przebadał dokładnie rynek i te badania pokazały jednoznacznie, że kanał o takim charakterze się nie przyjmie. Druga przyczyna wiąże się z przyszłym właścicielem komercyjnej telewizji.

 

Do tej pory media spekulowały, że w walce o TVN prowadzą Amerykanie z Time Warner. Nie można jednak wykluczyć, że na prowadzenie wysunęli się inni gracze, tacy jak Discovery Communications lub News Corporation. Oba koncerny już posiadają swoje marki sportowe. W pierwszym przypadku są to dostępne na polskim rynku Eurosport i Eurosport 2, natomiast w drugim Fox Sports i Fox Sports 2, które do naszego kraju mogą zawitać lada moment. W obu przypadkach mamy do czynienia z kanałami transmitującymi sport. W nowej poszerzonej o kanały TVN-u grupie niszowy kanał lifestyle’owy nie miałby sensu. Ba, dochodziłoby do bratobójczej walki o względy operatorów na trudnym rynku sportowym.

 

Trzecia przyczyna, dla której TVN mógł się wycofać z projektu sportowego to chęć kupienia innej stacji. 17 grudnia pojawiła się informacja, że do tej pory nie zawarto umowy w sprawie przejęcia od Orange Polska kanału Orange sport przez spółkę RMVC, kontrolowaną przez Romana Młodkowskiego. Nie można wykluczyć, że TVN kupi teraz stację za grosze i wystąpi o zmianę jej nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...