Skocz do zawartości

Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety lista została uchwalona. Mówię niestety bo znalazły sie na niej pozycje absolutnie komercyjne, przez co uderza to przede wszystkim w Polsat. To przykre. Nie tak to się powinno załatwiać. Czemu nie ma DPŚ na żużlu? No niestety. Po co. przeciez wszyscy mają do tego dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajmy na to wchodzi ustawa i co? Canal + łamie prawo? Ja rozumiem argument, ze taka jest umowa, ale ustawa w danym kraju jest ponad umową jakichkolwiek podmiotów. Teraz załóżmy, że między fivb a polsatem jest umowa zakazująca pokazywania w otwartej TV. I co się dzieje po podpisaniu uchwały? Zastanawiałeś się nad tym?

A najświeższa sytuacja- Skoki i Eurosport. Eurosport dajmy na to ma zakaz pokazywania w otwartej TV . I jest ustawa. I jakie wasze głosy na ten temat? I tak muszą pokazać. No to dlaczego nie chcecie DPŚ wpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy pojawi sie duzy problem, poza tym Eurosport zapewne i tak odsprzeda sublicencje do TVP. :P

 

Poza tym, zuzel nie mialby tak duzej widowni jak handball czy siatkówka.

 

Artek a byłeś kiedyś na jakimś meczu żużlowym? Wracając do kibiców to na żużlu chyba są najbardziej przywiązani do klubów i to co się dzieje na meczach jest masakra. Byłem kilkukrotnie na Motoarenie to mogę to powiedzieć. A oglądalność byłaby duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te biegi narciarskie, które mają być pokazywane we free tv to jest przegięcie. Justyna Kowalczyk powiedziała, że przed nią jeszcze około 3 lat biegania. A potem to pies z kulawą noga nie będzie tego oglądał. Tak samo było z F1- jak był Kubica to oglądalność była, a jak go brakło to zostali tylko najwierniejsi kibice F1

 

Informuję, że posty "kaleczące" język polski nawet gdyby były w swojej treści "najmądrzejsze" - to będą wyrzucane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Kubica jeździł nadal w F1 i zdobywał mistrzostwa to F1 byłby sportem narodowym.

 

Biegi narciarskie? To sport narodowy? Nie, ale Justyna świetnie sobie radzi i taki tłum Januszy.

 

Małysz gdy skakał? Pamiętam sam, byłem młodszy...wszystko się zrywało by zobaczyć skoki Adasia czy rano czy popołudniu czy wieczorem. Adaś przestał skakać i ja przestałem oglądac skoki. A nie obchodzi mnie czy Stoch sobie radził czy nie. Adaś skończył karierę i ja skończyłem oglądac skoki. Tak samo z F1 było, oglądałem każdy wyścig gdzie był Kubica. I co? Teraz przerzuciłem się na WRC a w F1 nawet nie wiem kto jest gdzie już.

 

I nie tylko ja ale większość Polaków tak ma. W Polsce sport narodowy to piłka nożna. Potem siatkówka. I gdyby polacy nie zdobyli takich wyników w ręcznej nikt by nie wiedział co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki mój kraj piękny, głupota goni absurdy.

Dojdzie do tego że nadawcy będą wycofywać się z zakupu praw i transmisji wszelakich sportów czy dyscyplin w której startują nasze reprezentacje drużynowe bo może okazać się że za chwilę ktoś w KRRiT wpadnie na pomysł by rozszerzyć ustawę o nowe dyscypliny. Nie ukrywajmy że pewność co do zwrotu poniesionych kosztów i w dodatku szansę na zarobek daje nadawcom tylko kanał kodowany=dodatkowo płatny. I tak dzięki KRRiT nadawcy zamiast wspierać i promować dyscypliny z udziałem naszych zawodników jak to było dotychczas odwrócą się od nich plecami.

Zresztą co tu dużo pisać- tak ważne wydarzenie jak przyszłoroczne mistrzostwa świata hokeja dywizji B bardzo ważne dla naszej coraz mocniejszej drużyny będą na kodowanym kanale TVP sport.

Bardzo chciałbym poznać kryteria jakimi kierowano się podczas wyboru dyscyplin sportowych znajdujących się na liście. Dlaczego bowiem skoki są ważniejsze od hokeja, zresztą skoczkowie są już bardzo dobrze wypromowani i mają sporą ilość kibiców a hokeiści właśnie teraz potrzebują kibicowskiego wsparcia, dopingu i promowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć, że jeżeli w hokeju jakiś polski no name dla 90% Polaków odniósł by sukcesy, wygrał jakąs ligę mistrzów, itd. to hokej byłby sportem narodowym Polaków.

 

Jak było ze skokami? Kto oglądał je wcześniej przed Małyszem? Dopiero Adaś postawił miliony Polaków. Teraz biegi narciarskie, Justyna. Gdyby nie oni nikt by tego nie oglądał.

Dlaczego F1 straciło tyle widzów? Bo Kubica nie jeździ i po co oglądać?

 

PS. Zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet;

 

Dlaczego nie mężczyzn? A może mężczyzn są ciekawsze? dlaczego zrobili kobiet tylko? A gdzie mężczyźni??

 

Informuję, że posty "kaleczące" język polski nawet gdyby były w swojej treści "najmądrzejsze" - to będą wyrzucane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lista została uchwalona. Mówię niestety bo znalazły sie na niej pozycje absolutnie komercyjne, przez co uderza to przede wszystkim w Polsat. To przykre. Nie tak to się powinno załatwiać. Czemu nie ma DPŚ na żużlu? No niestety. Po co. przeciez wszyscy mają do tego dostęp.

Dlaczgo w Polsat?? Skoki, biegi pokazuje TVP , MŚ w LA także, ręczną także itd. To,że jest wymóg meczów Polaków w siatkę- no cóż . Gdyby nie akcje Polsatu z kodowaniem - najpierw MŚ w Korei i Japonii, czy teraz to zapewne taka ustawa w ogóle by nie powstała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze, pieniądze robią wszystko. Dlaczego zawodnicy twierdzą, ze nigdy nie zagrają w klubie A, a jak ten klub da im 120 tys funtów tygodniówki to idą tam z pocałowaniem ręki? Bo dają im dobrą kasę. Tak samo mogłoby zrobić NC+ w ukłonie dla innych i zaszeleścić kasą właścicielowi praw i już znalazłby się pakiet na tv otwartą. A dlaczego w innych krajach nie ma DPŚ w otwartej? Bo poza Polską, Wlk. Brytanią, Skandynawią i Antypodami nikt żużlem się nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przypomnę ci @kunkore jeszcze raz. Wchodzi ustawa i co dalej? Przecież jak widac można tam wpisać wszystko, gdzie Polak odnosi sukces. I co? Canal + mówi nie bo ktoś im nie pozwala? To tak samo może powiedzieć Polsat czy Eurosport. w stosunku do siatki czy skoków.

Czemu nie Tenis? Nie ma dużego oddźwięku dla Polaków?

Moim zdaniem owszem- igrzyska, Mś w Piłce nożnej, może też ME. I nic poza tym na liście. Ale Liga światowa, mecze eliminacyjne siatkarzy i piłkarzy ręcznych? To żart i niestety wygląda to na mała ustawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie ma DPŚ na żużlu w tej ustawie? Powiedz mi dlaczego?

Rozumiem się pytasz mojej osoby. Skąd ja mam to niby wiedzieć. Nie pracowałem nad tą ustawą. Jednak nie zgadzam się z tezą,że ona uderza głównie w Polsat. Większość wydarzeń z tej listy ma TVP- ktoś powie,że pokazują je i tak na otwartej antenie- no ok,ale przyszedł by nowy zarząd- by im się odmieniło- uznali by,że skoro jest TVP Sport to tam pokazujmy sport,a nie nadawać piłkę ręczną kosztem np. M jak miłość czy LA kosztem jakiegoś show. Mimo sukcesów Polaków MŚ w LA wcale oszałamiającej widowni nie miały itd. Kowalczyk jak się skończy to TVP też biznesu pokazywać Kowalczyk nie będzie miała.

Bartas20- czytaj dokładnie mecze rozgrywane w Polsce,a więc resztę Polsat może kodować jak kodować.

Powiem nawet więcej- Polsat jest najlepiej gotowy na te zmiany, bo jako jedyny ma kanał sportowy w DVB-T więc w niego ta ustawa uderza najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że i tak pokazuje TVP to ok, mogę się zgodzić. Tylko, że dzięki tym regulacjom w TVP tak naprawdę zostaną. I oto też chodziło. To zapewnia im spokój na rynku praw.

Polsat traci, bo Liga Światowa, to jest produkt na którym się zarabia. A pokazać już wtedy wolą na głównej antenie, bo jest bardziej dostępna.

Co mnie śmieszy równie bardziej, to to, że nie zaktualizowano nazwy Puchar Uefa na Liga Europejska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t

Co do tego, że i tak pokazuje TVP to ok, mogę się zgodzić. Tylko, że dzięki tym regulacjom w TVP tak naprawdę zostaną. I oto też chodziło. To zapewnia im spokój na rynku praw.

Polsat traci, bo Liga Światowa, to jest produkt na którym się zarabia. A pokazać już wtedy wolą na głównej antenie, bo jest bardziej dostępna.

Co mnie śmieszy równie bardziej, to to, że nie zaktualizowano nazwy Puchar Uefa na Liga Europejska ?

Tylko,że przykład Eurosportu pokazuje,że to wcale nie musi tego oznaczać. Inna sprawa,że jest tam wyraźny zapis,że jest obowiązek transmisji gdy stacja ma kanał otwarty. Nie jestem prawnikiem,ale może to oznaczać,że ustawa ta nie obejmuje Eurosportu i transmisje znikną z anten otwartych pomimo tej ustawy. Inna sprawa, na którą zwracają niektórzy uwagę to fakt,że Eurosport nie nadaje na polskiej koncesji.

Inna sprawa,że być może Discovery ma poważne plany wobec rynku polskiego i faktycznie planują uruchomienie kanału otwartego ?? Tego nie wiemy, Wiadomo,że dotychczasowa ustawa była martwa- był tam zapis o meczach kwalifikacyjnych polskich drużyn w nogę ,a one były, nie były .

Ta ustawa powstała w interesie kibiców, także tych niedzielnych,a nie nadawców. Pamiętajmy o tym.

Sam w konsultacjach zwracałem uwagę na problem,że lista powstaje o bieżące sukcesy i to może rodzić potrzebę częstych nowelizacji o nowe dyscypliny, w których objawi się Polak i zaznaczyłem,ze ja bym tej listy nie rozszerzał. Nie widzę logicznego kluczu wyboru i podzielam twoje uwagi o DPŚ.

 

Odniosę się jeszcze do tego co wrzucił akoss. Oczywiście organizacje sportowe zagubiły się z myślą o zyskach tylko i wyłącznie. Niektórym może się wydawać,że TV satelitarna i kablowa to standard,ale jak pokazują badania, które ktoś tu przytaczał blisko 15 mln Polaków korzysta wyłącznie z TV naziemnej. To stanowi 40% ogółu. Gdyby kanały płatne były tak powszechne to oglądalność ich była znacznie wyższa aniżeli kilkaset tysięcy widzów , bo tyle przyciągają transmisje w stacjach kodowanych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa,że być może Discovery ma poważne plany wobec rynku polskiego i faktycznie planują uruchomienie kanału otwartego ?? Tego nie wiemy
Wiemy, Discovery nawet już startowało do DVB-T, tylko przegrało. A w informacjach prasowych po zakupie praw do zawodów narciarskich pojawiały się informacje, że Eurosport rozważa uruchomienie kanału otwartego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...