Skocz do zawartości

Gold TV


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z taką fonią stacje na sat powinno się wyłączać, przecież to jest mega degradacja dźwięku.

Zauważyłem, że w większości mediów wraz z rozwojem techniki jakość przekazów audio leci na łeb. Era analogowa emitowała wyższej jakości sygnały niż ta dzisiejsza "cyfrówka".

Nadawanie fonii dla głuchych, wszystko bulgocze od kompresji, ucięta góra.

To już lepszą fonię miałem z mojego kaseciaka unitra mk232 w minionym wieku - nic mi nie bulgotało, ładne cykanka talerza perkusji miałem :) Patologia nie kanał tv.

Dla przekazu fonii mpeg2 gdy chcemy mieć stereo bezwzględne minimum 256kbps. Najdziwniejsze jest to, ze co nadawca to inny sygnał jakościowo w odbiorze przy tych samych przepływnościach.

Jeden dla kanału audio 128kbps potrafi po stronie nadajnika jakoś tak "upchać" ten sygnał, że mimo skromnej przepływności nie kopie to aż tak po uszach zniekształceniami. A tutejsi mają fonię jakby ona zanim trafi na docelowy nadajnik przechodziła z 10 kolejnych rekompresji stratnych. I to rekompresje typu zrobimy sobie strumień stereo 64kbps a potem sztucznie go sobie rozciągniemy na 128kbps w nadajniku...

Przy dobrych kodekach po stronie nadawczej jakbym miał dla fonii tylko rurkę 128kbps to bym nadawał jeden kanał monofoniczny wysokiej jakości 128kbps mono, a nie jakieś wyroby stereoaudiobulgoczącopodobne 128kbps stereo...

Nadawca za emisję takiego g... powinien mieć założone słuchawki 24/24 i słuchać tego badziewia akustycznego, które emituje w eter. Oczywiście sygnał do odsłuchu dla delikwenta pobieramy z orbity - ten zepsuty do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie zdziwiłbym się,bo ITV jest kolejną stacją,która zanotowała spadek oglądalności. Patrząc na te wyniki to ludzie zdecydowali,że Disco Polo najbardziej wolą słuchać w POLO TV i Disco Polo Music,pewnie dlatego,że nie ma tam wróżek i SMS-ów na ekranie. W przypadku TV Disco ta rezygnacja z Disco Polo raczej na dobre nie wyszła,bo mają jeszcze gorszą oglądalność niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dostałem informacje od ITV, że wkrótce pojawi się flaga WSS

Witam.
 Dziękuję za zgłoszenie.
 Ponieważ w tej chwili nadajemy za pomocą urządzenia zastępczego na którym nie możemy poprawnie ustawić wss na 16/9. Został już zamówiony nowy encoder. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości.

Pozdrawiam serdecznie

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z 2 września:

 

Działamy w tej chwili nad wymianą encodera. Jedyne co mogę doradzić w tej chwili to ustawienie w tv proporcji obrazu na stałe (16/9)
w razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Tak jak wspominałem pracujemy nad zainstalowaniem nowego encodera.
Jeszcze raz dzięki za informację

 

 

Ciężko im to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...