Skocz do zawartości

Muzo.TV


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gry SMS w dzisiejszych czasach w ogóle nie są już potrzebne stacjom muzycznym, bo z nimi to by była jeszcze mniejsza oglądalność. Przykładem może być VIVA Polska, która z SMS-ami pożegnała się w grudniu ubr. i jakoś się trzyma bez zaśmiecania ekranu tym, a długość i częstotliwość bloków reklamowych jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debiut Muzo.tv rzeczywiście był słaby, ale to dopiero początek, dlatego proponuję poczekać z dokładniejszą oceną wyników oglądalności, ponieważ te mogą jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Możliwe, że większość zainteresowanych widzów jeszcze nie ma dostępu do Muzo.tv. Przydałaby się też lepsza reklama w TV, ponieważ obecna jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba pogodzisz się z faktem,że Rock nie jest masowy i tyle i że z takim Disco Polo nie wygra czy Eską TV. Zasięg ważna sprawa,ale nie przesądzająca. Pokazuje to Naziemna Telewizja Cyfrowa- gdyby decydował zasięg to one wszystkie powinny być przed kanałami kodowanymi,a tak nie jest. Inna sprawa,że zasięg Muzo TV na starcie był większy niż DPM, bo przecież Muzo TV jest oprócz CP w Toyi i UPC,a DPM był tylko w CP. Ktoś mówił o promocji. W pewnym stopniu może tak,ale start Muzo TV był zapowiadany przy okazjach festiwali Polsatu mających wielomilionową oglądalność. Nie przypominam sobie tego przy kanale DPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzo.tv to nie tylko rock, ale też dobry pop. Jednak ogólnie zgadzam się, że takie granie nie przyciąga zbyt wielu widzów. Najlepszy biznes to obecnie DP, Radio Hits i dobrze radzi sobie też klasyka, co widać po wynikach STARS.TV. Ciężko będzie się przebić Muzo, ale może się uda. Na razie nadają dopiero trochę ponad tydzień, więc poczekajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Post pod postem,ale sporo czasu już minęło........Muzo TV od stycznia zmienia ramówkę i idzie coraz bardziej w kierunku STARS TV. Czy ten kierunek okaże się trafny? O tym się przekonamy niebawem. Zapewne słabe wyniki oglądalności zmusiły stację do tego. Ciekawe,czy zmiany dotyczą też MUZO FM? Oto link do szczegółów: http://media2.pl/media/116283-Muzo.TV-z ... nosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten kanał powstawał to się śmiałem, że zabezpieczyli się dając uniwersalną nazwę w żaden sposób nie sugerując powiązania z muzyką rockową. Aktualnie nie mam dostępu do tego kanału, ale jak włączyłem go jakiś tydzień-dwa temu to zdecydowanie mniej było tam kawałków rockowych. Wychodzi na to, że taki kanał w Polsce się nie przyjmuje, dla zainteresowanych muzyką rockową jest MTV Rocks, ciekawe jaką oglądalnością cieszy się w Polsce, ale chyba nie taką tragiczną, skoro Polsat trzyma go na Hotbirdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzo jeśli idzie w stronę STARS.TV to w pewnym zakresie, rozumiem, że u nich nie ma godziny np z Backstreet Boys? Przynajmniej jeszcze nie ma :) Oczywistym jest, że muszą coś zrobić, z 36% zasięgu i 23 pozycją na CP mieć amr na poziomie 500 widzów to mówi wszystko o pierwotnym projekcie... Mimo wszystko nadal zostało sporo Muzo Fresh czyli nowej muzyki, to zdecydowanie więcej niż u mnie. Zobaczymy i ocenimy w styczniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten kanał powstawał to się śmiałem, że zabezpieczyli się dając uniwersalną nazwę w żaden sposób nie sugerując powiązania z muzyką rockową.

Muzo nigdy nie zapowiadało, że będą kanałem typowo rockowym. Tylko, że grają (kręcą ich) dobre kawałki. A teraz może być jeszcze ciekawiej, bo pójdą w stronę Stars TV. Nie wiem czemu, ale radio mi bardziej odpowiada od TV. Mówię oczywiście o Muzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzo nigdy nie zapowiadało, że będą kanałem typowo rockowym. Tylko, że grają (kręcą ich) dobre kawałki. A teraz może być jeszcze ciekawiej, bo pójdą w stronę Stars TV. Nie wiem czemu, ale radio mi bardziej odpowiada od TV. Mówię oczywiście o Muzo.

Tak, ale początkowo leciał głównie rock, no i większość załogi przyszła z Eski Rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze rockowych stacji radiowych/telewizyjnych ma paść lub przejść rebranding żeby skończyli z tym formatem? Co do Muzo to szkoda, że nie chcą pójść w stronę dawnej Radiostacji lub Poznańskiej Planety. Trochę alternatywy, sporo muzyki klubowej (nie mylić definicji z twórczością Guetty i innych utworów do Eski jak Garrix czy Tiesto) i dla spełnienia wymogów polski Hip Hop. Ciekaw jestem jak by się przyjęła taka stacja. Szkoda, że jak słyszę coś w stylu "tworzymy ambitną stację" to równa się to, że będzie w niej głównie muzyka rockowa. Choć niestety to pewnie bardziej temat na radio niż TV, bo podejrzewam, że może być spory problem z teledyskami do takiej TV. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi zupełnie jak Czwórka. To już było i też się nie opłacało, ostatnio przestało się opłacać trzymanie jej nawet dla kablówek, zostało tylko radio. Dużo polskiego HH było na RBL i też nie wyszło. Wiesz, co innego radio a co innego telewizja. Stacji radiowych masz do wyboru kilkanaście, na prawie każdej leci muzyka, ludzie nawet wolą słuchać w radiu muzyki niż gadania. Muzycznych stacji telewizyjnych jest w tej chwili prawie tyle samo a konkurują one ze stacjami ogólnotematycznymi, filmowymi, dokumentalnymi, sportowymi itp. Ja w telewizji oglądam głównie sport, jak nic nie leci to przełączam na kanały informacyjne lub muzyczne i chyba nie tylko ja tak robię, bo Stars.TV pisał, że podczas meczów mundialu mocno spadała mu oglądalność. Zresztą popytaj znajomych czy w radiu wolą słuchać muzyki czy "gadania", popytaj też ilu Twoich znajomych ogląda kanały muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Czwórka była i jest bardzo przegadana. Muzycznie wygląda to całkiem dobrze, tylko za dnia jest trochę za dużo reggae i HH i do tego każde wejście prezenterskie jest zbyt długie. Bardziej mi chodzi o alternatywę i muzykę klubową. Hip Hop z konieczności, bo bez polskich utworów się nie da.

Żeby przykładowo, w TV trafić teledysk Junior Senior - Move Your Feet, trzeba włączyć na VH1 program "Rock Your Baby"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z @Senor_Siarra. Tylko, że muzo od początku celuje chyba w starszego widza/słuchacza jak VH1, stąd najpierw pop+rock, a teraz złote przeboje. Zobaczymy jak im to wyjdzie, kanałów z takim formatem też już jest sporo.

 

Tak na marginesie - czy wersja radiowa też ma przejść na granie złotych przebojów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...