Skocz do zawartości

Dragon Cinema


rotalplus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dalej nadzieje ze ten kanal się jednak pojawi, mimo iż wycofanie prezentacji kanalu w ofercie Delegata ostatnio trochę zamieszalo, to licze ze jednak to będzie takie ciche "wejście smoka" do nc+, tym bardziej ze w ankiecie ten kanal widniał.http://ankieta-online.pl/3107-9669c68b/ ... 14_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyli by dużo widzow, mających już tej papki Amerykanskiej której jest za dużo, dość. Tym bardziej ze kanal był by bez reklam w trakcie filmow i w HD, wiec tylko Canal+, HBO i Cinemax, byli by konkurentem o widownie. Dali by rade spokojnie zagoscic na Polskim rynku, wkoncu tez nie darmowy ten kanal miał być. A takiego piataka warto by było zaplacic, za dodatkowe kino. Na pewno po odpowiedniej promocji i oknie otwartym powiedzmy 1-2mies, taki Filmbox utracil by widzow na rzecz tego kanalu. Możliwe ze i Cinemax tez by trochę stracil. Nie mowiac już o CP gdzie kanalow filmowych jak na lekarstwo, nie licząc Filmboxow, sa tylko HBO i Cinemax, mowa oczywiście o kanalach bez reklam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ze kanal był by bez reklam w trakcie filmow i w HD, wiec tylko Canal+, HBO i Cinemax, byli by konkurentem o widownie.

Zapomniałeś o świetnym Ale Kino- HD, bez reklam, często jest też kino azjatyckie, z możliwością wybrania lektora czy napisów(czego nie ma w niby premium Cinemax na satelicie) i bez dodatkowych opłat :). Nic dziwnego, że Dragon prawdopodobnie nie wystartuje, zbyt duża konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem o tych kanalach, pominalem je celowo, pisząc tylko o paczkach kanalow filmowych. Ale Kino+ to już nie ten sam kanal co za czasów Cyfry+, mimo to dobry kanal, a Sundance mam i rzadko trafia się cos naprawdę dobrego, pozatym seriale na nim leca w dużej mierze, a ja pisałem o kanalach prawie w calosci stricte filmowych. Sundance jest specyficznym kanalem i ma swoja rzesze odiorcow, tak samo byłoby z Dragon Cinema, dodam tylko o Ale Kino+, ze iles % ramówki w kolko leca te same polskie filmy, już do znudzenia i tez rzadko trafia się ramowka z "Klasą", jak za czasów Cyfry+. Predzej jako mocniejszy konkurent dla Dragon Cinema, bylby MGM Channel jak Ale Kino+, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sundance Channel w większości seriale? Nie no proszę cię, w większości to są na nim filmy fabularne. Seriale i dokumenty również ale większa część ramówki to filmy.

Żeby nie było że offtopuje to kanał miałby widzów tak jak Sundance właśnie czy nie istniejący już Wojna i Pokój. Są to specyficzne stacje z bardzo wyspecjalizowaną ramówką dla osób chcących zobaczyć coś innego niż Hollywoodzkie superprodukcje z masą efektów specjalnych i cienką fabułą. Taki kanał ma szansę tylko w formie ala'carte i uważam że w tej formie miałby rację bytu.

Zresztą popatrzcie co zrobił kilka dni temu CP, bodaj do końca października Sundance jest dostępny od pakietu Mini HD. Chcą "zarazić" widzów ambitniejszym kinem, widać obecny model sprzedaży się nie sprawdza(dostępność w dodatkowo płatnym pakiecie filmowym+brak reklam) więc postanowiono dać szansę wszystkim abo. CP na zapoznanie się z ramówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym kilka naprawdę dobrych kanałów filmowych, z dobrym HD, możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej niż następny zapchajdziura. Już jest za dużo- dla mnie do likwidacji niby premium Cinemax, Filmbox itd. Po co tworzyć tyle kanałów, na których powtórka goni powtórkę. Nawet Canal+ czy HBO zmierza w tym kierunku. Polska nie jest jakimś wielkim, bogatym rynkiem dla tylu dodatkowo płatnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sundance Channel w większości seriale? Nie no proszę cię, w większości to są na nim filmy fabularne. Seriale i dokumenty również ale większa część ramówki to filmy.

Żeby nie było że offtopuje to kanał miałby widzów tak jak Sundance właśnie czy nie istniejący już Wojna i Pokój. Są to specyficzne stacje z bardzo wyspecjalizowaną ramówką dla osób chcących zobaczyć coś innego niż Hollywoodzkie superprodukcje z masą efektów specjalnych i cienką fabułą. Taki kanał ma szansę tylko w formie ala'carte i uważam że w tej formie miałby rację bytu.

Zresztą popatrzcie co zrobił kilka dni temu CP, bodaj do końca października Sundance jest dostępny od pakietu Mini HD. Chcą "zarazić" widzów ambitniejszym kinem, widać obecny model sprzedaży się nie sprawdza(dostępność w dodatkowo płatnym pakiecie filmowym+brak reklam) więc postanowiono dać szansę wszystkim abo. CP na zapoznanie się z ramówką.

Nie napisałem ze w większości leca seriale na Sundance tylko w dużej mierze, co do akcji z tym kanalem w CP, to Dragon Cinema tez by tak mogl zacząć, by później abonentow zebrac, a do tego może jednak Dragon Cinema wejdzie do Polski, i dla tego taki ruch CP z Sundance'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem tego kanału jest taki, że pod względem tematyki jest z jednej strony za mało atrakcyjny dla widzów, aby mógł utrzymać się z niskich opłat, oraz reklam, a z drugiej strony za mało atrakcyjny dla operatorów, aby ci chcieli płacić za niego, jak za kanał premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolilem sobie napisac do pani D. Iwańczuk wlascicielki "Delegata", e-maila

 

Pani Dagmaro, mam pytanie odnośnie projektu kanalu DragonCinemaHD w polskich platformach sat., czy ten projekt już faktycznie jest nieaktualny, czy w dalszym ciągu jest szansa napowstanie/uruchomienie tego kanalu w platformach sat.

Proszę o jakies informacje.

Pozdrawiam.

 

Witam,

Projekt ciagle jest aktualny – jesteśmy w stałym kontakcie z platformami. Trwaja negocjacje.

Pozdrawiam

Daga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Co z tego, że napisali "trwają negocjacje", skoro zainteresowanie operatorów jest znikome. Z platform tylko NC+ wyraża zainteresowanie, ale nie chce umieszczać tego na swoich tp. I oczywiście chce pakietu dodatkowego. Z dużych sieci kablowych podobno żadna. Tylko JamBox jest chętny dodać kanał od dnia startu. Tylko, że to jest kablówka IPTV, a nie DTV z jakich korzysta większość. :P

 

Delegata na pewno sama nie wykupi miejsca na tp, żeby nadawać tylko dla NC+ w opcji dodatkowej. Musi być większe wzięcie, żeby w ogóle opłacało im się ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze CP także się da namowic. nc+ to tez Orange. ADVENTURE dal rade się porozumieć, to "delegata" tym bardziej ma większe szanse. Lepsza pozycja biznesowa spolki.

@draco_san, napisali także, "jesteśmy w stalym kontakcie z platformami" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla widza. Dla operatora niekoniecznie. Bo trzeba będzie dodatkowe pieniądze od abonenta pozyskać (a to nie marka w rodzaju HBO czy Canal+). Kanał będzie sprzedawany na innych zasadach niż Adventure HD. Który notabene, dodatkowo płatny jest tylko w NC+. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Chodziło mi oczywiście o założenia. Tzn. plan jest taki, że to kanał premium, jak np. Cinemax czy Filmbox. Sprzedawany jako opcja dodatkowa w kablówkach i na satelicie, za ok. 10-15zł.

 

Ale jak już mówiłem, to nie pasuje większości operatorów płatnej tv. No, bo kto weźmie taki kanał za tyle złociszy, w większości niepopularnymi u nas produkcjami? Tylko garstka fanów kina azjatyckiego. A to też nie bardzo, bo kanał ma bazować w większości na starszych tytułach, dostępnych u nas choćby na DVD. Nowości ma tam być niewiele, szczególnie początkowo.

 

Dlatego nie wróżę sukcesu już na etapie negocjacyjnym. Delegata robi dobrą minę do złej gry. Chyba, że jakimś cudem przekonają ze 2 duże kablówki. To wtedy kanał ruszy. Na razie data startu się przeciąga i jest jak pisałem.

 

Oczywiście jestem w gronie fanów, dlatego mocno interesuję się tym projektem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...