Skocz do zawartości

VOX Music TV


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że ten mux kompletnie nic nie daje :( Ani mi nie daje, ani 4Fun ani Tv. Disco. Nie da też Vox Music. Czemu? Dlatego ponieważ dwa z trzech nadajników mają ogródkową moc 100 wat, 5km od nadajnika ciężko złapać sygnał. Musi to zostać poprawione bo w obecnej formie prąd idzie na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że VOX Music TV zaczął nadawanie w NTC na lokalnym MUX-L3. Wczoraj zastąpił tą planszę testową. Nadal brak EPG. Kanał nawet fajny, ale Stars TV nie przebije - za dużo, jak dla mnie, pewnego rodzaju muzyki. :D

 

Na MUX-L1 też ma podobno być. Tym samym, część widzów naziemnych będzie miała już 29 bezpłatnych kanałów w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to przesada, co to jest... multipleks lokalny czy muzyczny?? Nie można było włączyć np TVS, TELE5 itp.

Co to znaczy "włączyć"? Nie można włączać kanałów według widzi mi się, bo to są koszty. Kanały muszą wyrazić zainteresowanie i jeszcze dogadać się z właścicielem MUX'a (w tym wypadku NTL Radomsko). A z tego co wiem, nadawcy TVS czy Tele5 nie są zainteresowani lokalnymi multipleksami.

 

@rotalplus:

Papka, bo wszystko jest bezpłatne dla widza. Za pieniądze z reklam w Polsce się nie utrzyma dobrego kanału na poziomie (takie jest moje zdanie). Poza tym, telewizje celują w gusta przeciętnego widza, bo takich jest najwięcej i mają oglądalność. Ale z tą "papką" ja bym nie przesadzał. Stars TV to jest bardzo dobry kanał, jeden z moich ulubionych. VOX Music TV gdyby nie grane Disco Polo, też byłby niczego sobie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papka, bo wszystko jest bezpłatne dla widza. Za pieniądze z reklam w Polsce się nie utrzyma dobrego kanału na poziomie (takie jest moje zdanie).

Przekonanie nieco błędne, bo wszystko zależy od tego o jakich pieniądzach jest mowa. Telewizje utrzymujące się z reklam i opłat większość kosztów jakie ponoszą to kupno praw do programów, filmów i seriali - jednak w przypadku wielu z nich część kosztów odpada z uwagi na to, że ich programming składa się na kontent własnej produkcji - BBC, Nat Geo, Discovery, MTV... Największe nakłady mają miejsce właśnie w przypadku kanałów bezpłatnych (Polsat, TVN), które nie żyją z ilości abonentów, a z reklamodawców - a przecież produkcja programów informacyjnych, rozrywkowych czy seriali to nie 1000$ za odcinek, lecz kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, w skali miesiąca mówimy o już kilku milionach złotych na wydatki. Tutaj finanse oczywiście zależą od oglądalności, no ale żeby ta była, w program trzeba najpierw zainwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że ten mux kompletnie nic nie daje :( Ani mi nie daje, ani 4Fun ani Tv. Disco. Nie da też Vox Music. Czemu? Dlatego ponieważ dwa z trzech nadajników mają ogródkową moc 100 wat, 5km od nadajnika ciężko złapać sygnał. Musi to zostać poprawione bo w obecnej formie prąd idzie na marne.

Jest dokładnie tak jak piszesz. Mieszkam 7km od Tomaszowa Maz. i u mnie pikseloza. Kuzyn mieszka 1.5km bliżej i już wszystko OK. Sprzęt mamy ten sam. Kanały mam z talerza, więc pół biedy ;) Idąc dalej, co możecie zrobić w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol:

Ja mówiłem o kanałach FTA. Co innego te kodowane. Te płacą mniej za licencję i niektóre mają kasę od operatorów pay tv. Dobrze też mają marki międzynarodowe, np. FOX który pozyskuje dobre nowości za grosze. Stacje muzyczne też mają dobrze, bo dostęp do bazy teledysków niewiele kosztuje. Dlatego mamy ich sporo ostatnio.

 

Gdzieś czytałem (chyba na wirtualnemedia), że Polsat i TVN mają mniej niż 50% dochodów z reklam. A żyją dzięki własnym platformom. Nie musisz mi mówić ile własna produkcja kosztuje. Orientuję się w kosztach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szkoda tylko, że ten mux kompletnie nic nie daje :( Ani mi nie daje, ani 4Fun ani Tv. Disco. Nie da też Vox Music. Czemu? Dlatego ponieważ dwa z trzech nadajników mają ogródkową moc 100 wat, 5km od nadajnika ciężko złapać sygnał. Musi to zostać poprawione bo w obecnej formie prąd idzie na marne.

Stars.TV tylko nie mów że zamierzasz zrezygnować z lokalnego DVB-T w Rybniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pragnę dodać (w nawiązaniu do zap'a), że teledysk w takiej wersji (z wklejoną belką od Kino Polska Muzyka) leci już od maja br, cytując siebie:

 

Okazuje się, że VOX Music TV bierze klipy do emisji nawet od konkurencji - a dokładniej od kanału Kino Polska Muzyka. Przykładowo - teledysk do piosenki "Kombi - Słodkiego Miłego Życia" - na początku emisji było widać belki charakterystyczne dla kanału Kino Polska Muzyka, wklejone w obraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...