Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze że KRRiT nakłada takie kary, bo to co robią czasem niektóre telewizje to człowieka szlak trafia kiedy podczas filmu jest tyle reklam.Dla mnie kary za takie łamanie regulaminu powinny być jeszcze znacznie wyższe, może wtedy telewizje bardziej przestrzegałyby narzucone prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby było wszystko jasne:

Kary dla TV4, Tv6 czy wcześniej dla TV Puls nie wynikają wcale z przekroczenia limitu reklam ale z decyzji/interpretacji KRRiT która uznała, że spot zakwalifikowany przez nadawcę jako ogłoszenie nadawcy informujący o audycji został przez nich uznany jako autopromocję

W związku z tym przekroczył on limit dopuszczalny na autopromocję w ciągu godziny co w rezultacie zakwalifikowało jako reklamę wobec czego spowodowało to zwiększenie czasu trwania reklamy i przekroczenie limitu godzinnego (łańcuch zdarzeń)

 

Nadawcy nie przekraczają w sposób jawny czasu trwania reklam a jedynie jest to skutkiem interpretacji KRRiT w zakresie rozgraniczenia między autopromocją (zaliczoną do reklam z wył. 2 minut w czasie godziny) a ogłoszeniem nadawcy - KRRiT sama jest temu winna i być może temu to miało służyć wprowadzenie tych "tworów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja pamiętam jak ok 2001 roku puszczali Świat według Kiepskich od pierwszego odcinka i animowanego Robocopa. Zresztą był to jeden z niewielu polskich kanałów obok kodowanego Canal+, RTL7 i TVNu, które łapało na jakiejś dziwnej, niemieckiej satelicie. Jeszcze nadawali moją ulubioną bajkę "Kot Ik" oraz "Garfielda" z lektorem i "Motomyszy z marsa", "Hoboczaki "(czy jakoś tak, zawsze mówili tam: Hobo hobo hej! Hoboczaki xD), Żółwie ninja i "Futurame" przez którą potem mieli problemy. Kilka lat temu za to można było obejrzeć dużo perełek z Hongkongu, kino samurajskie, francuskie komedie czy nawet "Latający cyrk Monty Pythona". Obecnie niestety kanał mógłby się nazywać Polsat3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że TV4 zacząłem odbierać w 2003, wtedy jako dzieciak oglądałem wspomniane już "Hoboczaki", i one też były przerywane "Fleszem" na jakieś 2 minuty przed 16:00. Pamiętam także "Dziennik" prowadzony przez Hannę Smoktunowicz (obecnie Lis). Podobała mi się oprawa z tego okresu, zwłaszcza pętla przed "Dziennikiem" o 21:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak ok 2001 roku puszczali Świat według Kiepskich od pierwszego odcinka i animowanego Robocopa. Zresztą był to jeden z niewielu polskich kanałów obok kodowanego Canal+, RTL7 i TVNu, które łapało na jakiejś dziwnej, niemieckiej satelicie. Jeszcze nadawali moją ulubioną bajkę "Kot Ik" oraz "Garfielda" z lektorem i "Motomyszy z marsa", "Hoboczaki "(czy jakoś tak, zawsze mówili tam: Hobo hobo hej! Hoboczaki xD), Żółwie ninja i "Futurame" przez którą potem mieli problemy. Kilka lat temu za to można było obejrzeć dużo perełek z Hongkongu, kino samurajskie, francuskie komedie czy nawet "Latający cyrk Monty Pythona". Obecnie niestety kanał mógłby się nazywać Polsat3.

O ile pamiętam ta dziwna niemiecka satelita to nic innego jak analogowy Hot Bird. Z tego co pamiętam to był jeszcze tam Polsat 2.

Poza tym masz racje - obecnie Polsat po starcie Polsat World mógłby TV4 przekształcić w Polsat 2 a TV6 w Polsat 3 lub Polsat Extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam ta dziwna niemiecka satelita to nic innego jak analogowy Hot Bird. Z tego co pamiętam to był jeszcze tam Polsat 2.

Ta niemiecka satelita to Astra 19,2' E, TV4 nadawane było tam cyfrowo w ramach Wizji TV przez parę miesięcy i równocześnie analogowo na Hot Birdzie.

Jak TV4 nadawał na Hot Birdzie analogowo, to niemieckich stacji było tam góra trzy, jak nie mniej.

 

Z tego co pamiętam to był jeszcze tam Polsat 2.

To w sumie nic nie pamiętasz, gdyż właśnie Polsat 2 został zastąpiony TV4 na analogowym Hot Birdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...