Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam lubię ,widać co nowe.

Sęk w tym,że to nie jest nowe w wielu przypadkach. Rozumiem napis Powtórka np. przy teleturnieju czy show telewizyjnym gdzie każą coś wysyłać, przy nadawaniu premierowego odcinka serialu napis premiera. Jednak emisja filmu czy serialu sprzed x lat i nazywanie tego premierą to jest kpina z widza i dodanie sobie jakiegoś image. Dla mnie kolejny niepotrzebny element zaśmiecający ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to cenię Czwórkę za paradokumenty i myślę że spokojnie można by podzielić emisję ich pomiędzy Polsat i Czwórkę na mniej więcej takiej zasadzie że najlepsze z obecnie emitowanych paradokumentów czyli "Policjantki i Policjanci" i "Sekrety sąsiadów" trafiliby do Polsatu na kolejno 17:00 i 19:30. "Trudne Sprawy' i "Dlaczego Ja" przeniosłyby się na 13:50 (przy przeniesieniu powtórki "Pierwszej Miłości" na 8:00 i do ATM Rozrywki) i 14:50 a "Dzień który zmienił moje życie" i "Pielęgniarki" trafiiłyby na bardziej cywilizowane pory do TV4 i TV6 (16:00 i 17:00 przy przeniesieniu telenowel na 14:00 i 15:00) przy czym po przeniesieniu "Sekretów Sąsiadów" oraz "Policjantek i Policjantów" do Polsatu wspomniane stacje emitowałyby też nowe produkcje oraz wymieniały się z Polsatem emisjami powtórkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapytam inaczej. Komu i czemu mają służyć paradokumenty? I jaki jest ich cel? I jakie przesłanie? Pełnią rolę instruktażową? Mają kogoś dowartościować? Mają pokazać, że mogło być gorzej? Że jest świetnie? Mają odwrócić czyjąś uwagę? I w końcu, co mają udowadniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem paradokumenty są pożyteczne ponieważ pokazują one życie i sytuacje jakie mogą się w nim zdarzyć. Poza tym dzięki takim serialom jak: Szpital, Szkoła, Malanowski i Partnerzy czy Policjantki i Policjanci dowiadujemy się jak pracują przedstawiciele danych zawodów i z czym spotykają się oni na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko paradokumenty nie są oparte na prawdziwych historiach, nie ukazują one rzeczywistego obrazu lub to co ukazuja stanowi MARGINALNY obraz rzeczywistości

Tutaj posłużę się klasykiem jakim jest SZKOŁA - paradokument ukazuje wyłącznie patologiczne sytuacje związane z młodzieżą, którą stanowią niewielki ułamek tego, co zdarza się w realu, jak wszędzie- jednak kto by to oglądał, gdyby mówiono tylko o zainteresowaniu uczniów np. matematyką czy fizyka i ich aktywnym, pozytywnym udziałem w lekcjach? Zwykłe zafałszowanie rzeczywistości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradokumenty pożyteczne?. @Poland, czy ty sobie kpisz?. Te seriale są tak naciągane i przekoloryzowane, a niektóre historie w nich opowiadane wręcz nieprawdopodobne. Każda historia w tych serialach zawsze kończy się happy endem, a przecież w życiu nie zawsze tak jest. Jeżeli ty z paradokumentów czerpiesz wiedzę o na temat życia czy pracy np. policji, to naprawdę gratuluję ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny telewidz ogląda to, co popadnie, m. in paradokumenty, kiepscy, Miodowe Lata, czy Kto poślubi.../Rolnik Szuka żony. Niestety, ale to jest większość polaków. Ja sam wolę obejrzeć sobie jakiś serial na Foxie, m.in. AHS:Freak Show, czy Wirus, czy jakiś ambitny film.

 

Wracając do czwórki, jeżeli będzie dalej inwestować w te swoje paradokumenty, to powodzenia życzę. W końcu te paradokumenty się znudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...