Skocz do zawartości

FOX Sports


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Artek1008,tak jest o to mi przede wszytskim chodziło.

 

WWE i TNA nie będzie w jednej stacji, bo WWE sobie tego nie życzy.

Wiem o tym,ale bardziej chodziło mi o to,że albo WWE albo TNA.Byłbym bardzo zadowolony jakbyśmy ujrzeli Raw lub gale PPV ,,live" w naszej telewizji.No ale zobaczymy co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i się zastanawiam: z czego się cieszycie? Że znowu trzeba będzie dodatkowo płacić za nowy kanał? Jeśli sobie wejdzie i będzie miał prawa, których teraz nikt w Polsce nie ma to OK, niech działa. Ale jeśli zacznie przejmować prawa C+ to będzie to tragedia.

Czy Ty zapomniałeś, że w Polsce są dwie platformy i abonenci tej drugiej też by sobie chcieli jakąś lepszą piłkę obejrzeć, a dzięki wejściu do polski takiego nadawcy mogłoby się ziścić? Abonenci nc+ nie jesteście pempkiem świata !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum?? To świetne. Projekt Alf zrozum,że to co piszesz jest nierealne. Takich jak ty - gotowych zapłacić ekstra pieniądze za dostęp do większej ilości spotkań danej ligi i potraktowanie go w sposób premium będzie naprawdę garstka. Gdyby Serie A było tak popularną ligą w Polsce to tych transmisji już teraz było by pięć, a po prostu spotkania typu Genoa-Casena zainteresowały by no właśnie Ciebie i kilkunastu twoich znajomych z for o Serie A?? Poza tym to po prostu by ekonomicznie nie miało szans powodzenia. Canal+ silny jest swoją ofertą pełną, jedna LM nie spowodowała odpływu abonentów z CP do n czy Serie A z ówczesnej Cyfry + do n.

Wymieniłeś jakiś mecz 6-7 wyboru :?

 

A to "kilkunastu" przemilczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra,ale prawda. Mało kto Ci da 20 zł ekstra lub więcej do 60 lub więcej, które już płaci by obejrzeć 2-3 mecze więcej z Calcio. Gdyby była to liga tak popularna to by ten poziom 4-5, może nawet 6 transmisji był osiągnięty jak przy Premier League. Pogódź się z tym,że nie jest to najmocniejsza liga, nie grają tam najlepsi piłkarze i nie jest tak popularna w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf, pomyśl nad zakupem jakiejś włoskiej platformy, bo w Polsce minimum 5 meczów w kolejce nie zobaczysz, może jeśli za 10 lat Serie A będzie najsilniejszą ligą na świecie, ale do tego czasu zdąży Ci się skończyć umowa ;) Gdyby liga włoska była dla polskich stacji atrakcyjna to nie kupiłby jej Orange Sport.

Skoro mecze Pucharu Włoch typu: US Sassuolo - Pescara Calcio, Hellas Werona - AC Perugia, Udinese Calcio - AC Cesena, Empoli FC - Genoa CFC, Atalanta Bergamo - US Avellino, Cagliari Calcio - Modena FC ; są dla Polsatu atrakcyjne to dlaczego mecze 4-5 wyboru Serie A miałyby być dla innych nadawców mniej atrakcyjne? Nie widzę w tym logiki.

 

PS.

 

Lista stacji, które dotychczas transmitowały Serie A na teren Polski:

 

FilmNet

Canal+

nSport

Polsat Sport

Orange sport

---------------------------

Eurosport 2 (pokazywał kiedyś Serie B)

 

To, że jakąś współlicencję do Serie A wykupił Orange sport świadczy o braku atrakcyjności? Od kiedy?

 

Pisałem to kiedyś i napiszę raz jeszcze. Zdecydowana większość sympatyków włoskich klubów nie wykupi drogiego abonentu nc+ dla dwóch meczów na kolejkę. Ludzie nie są idiotami, potrafią liczyć. Przeciętny polski sympatyk Juventusu, Milanu, Interu, Romy, Lazio, Napoli, Fiorentiny itp. nie wykupi abonamentu, bo nc+ tymi dwoma meczami na kolejkę nic mu nie gwarantuje. Nie gwarantuje mu, że pokaże mecz jego ulubionego klubu co tydzień. Sympatycy Realu, Barcelony, topowych klubów angielskich i PSG taką pewność już mają. Stąd tak bardzo wypaczone wyniki oglądalności. Pomijam też już inne kwestie o jakich wspominałem kiedyś. Canal+ swoimi uchybieniami z przeszłości zraził do siebie abonentów-telewidzów Serie A. Pokazywał mecze z poślizgiem i różnymi innymi tego typu niespodziankami, miał bardzo słabych komentatorów typu Milko, Olbrycht, niektórzy do dziś bawią się w komentowanie; Canal+ nie pokazał ceremonii wręczania pucharu w sezonie 2011/2012 co było już nie lada sk :censored: stwem. 2 lata wcześniej C+ również nie pokazywał wręczania pucharu, bo... pokazała je konkurencja. Kapujecie? Nie pokazali ceremonii najlepszej drużyny świata w tamtym czasie - Interu Mediolan zmierzającego po potrójną koronę. Nie pokazali ceremonii niepokonanego Juventusu, z ostatnim meczem Alessandro Del Piero w tle. Teraz nc+ serwuje mecze Serie A na antenie nSportu - kanału, który swoim obciachowym, kabaretowym studiem zraził do siebie nie jednego fana Serie A.

 

Rodzinka nc+ dla polskich sympatyków Serie A działa jak płachta na byka.

 

PS. Aha, no i warto też wspomnieć o tym głosowaniu na mecz Ligi Mistrzów, gdzie ze sporą przewagą prowadziły spotkania z udziałem Juventusu i Romy, a na drugi dzień po jakimś zweryfikowaniu Canal+ zdecydował się na jakieś inne mecze. W środowisku polskich fanów Serie A odbiło się to szerokim echem i wracało jak bumerang przy okazji kolejnych głosowań. Kolejna znakomita reklama platformy nc+.

 

EDIT:

 

Przykra,ale prawda. Mało kto Ci da 20 zł ekstra lub więcej do 60 lub więcej, które już płaci by obejrzeć 2-3 mecze więcej z Calcio. Gdyby była to liga tak popularna to by ten poziom 4-5, może nawet 6 transmisji był osiągnięty jak przy Premier League. Pogódź się z tym,że nie jest to najmocniejsza liga, nie grają tam najlepsi piłkarze i nie jest tak popularna w Polsce

Jej popularność jest wypaczona przez słupki oglądalności Canal+. Serie A ma mnóstwo fanów w Polsce.

 

W Premier League też nie grają najlepsi piłkarze świata.

 

Bo ci grają w Bayernie, Realu i Barcelonie.

 

W Serie A jest zbyt wiele szlagierów i markowych klubów żeby pokazywać tylko 2-3 mecze według widzimisię konglomeratu nc+Os

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i się zastanawiam: z czego się cieszycie? Że znowu trzeba będzie dodatkowo płacić za nowy kanał? Jeśli sobie wejdzie i będzie miał prawa, których teraz nikt w Polsce nie ma to OK, niech działa. Ale jeśli zacznie przejmować prawa C+ to będzie to tragedia.

 

To nie jest do końca wiarygodne stwierdzenie. Bo jeśli ktoś ma kupić prawa np. Serie A i pokazywać więcej, lub tyle samo ale pokazywać (czego Canal+ nie gwarantuje co wiemy z historii) to jak najbardziej jestem za. Chociaż wydaje mi się że Polsat będzie również zainteresowany tymi rozgrywkami.

 

Od lat trudno odpowiedzieć na jedno konkretne pytanie: lepiej mięc więcej rozgrywek, ale mniejszą ilość transmisji. Czy mniej a więcej transmisji.

Strzelam że dla Canal+ ważniejsze to pierwsze, bo piłkarsko (piłka klubowa) Polsaty ( sportowe) nie mają nic. Może mecze Ajaxu gdy gra Milik.

 

Tak więc jestem za FOX. Nawet jeśli by miał nie przejmować praw to jest z czego wybierać:

Championship ( np. Bournemouth), COC, FA Cup, UFC, NHL, troche tenisa, może szkocka, belgijska. Ramówka by się wypełniła :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf, pomyśl nad zakupem jakiejś włoskiej platformy, bo w Polsce minimum 5 meczów w kolejce nie zobaczysz, może jeśli za 10 lat Serie A będzie najsilniejszą ligą na świecie, ale do tego czasu zdąży Ci się skończyć umowa ;) Gdyby liga włoska była dla polskich stacji atrakcyjna to nie kupiłby jej Orange Sport.

Skoro mecze Pucharu Włoch typu: US Sassuolo - Pescara Calcio, Hellas Werona - AC Perugia, Udinese Calcio - AC Cesena, Empoli FC - Genoa CFC, Atalanta Bergamo - US Avellino, Cagliari Calcio - Modena FC ; są dla Polsatu atrakcyjne to dlaczego mecze 4-5 wyboru Serie A miałyby być dla innych nadawców mniej atrakcyjne? Nie widzę w tym logiki.

 

PS.

 

Lista stacji, które dotychczas transmitowały Serie A na teren Polski:

 

FilmNet

Canal+

nSport

Polsat Sport

Orange sport

---------------------------

Eurosport 2 (pokazywał kiedyś Serie B)

 

To, że jakąś współlicencję do Serie A wykupił Orange sport świadczy o braku atrakcyjności? Od kiedy?

 

Pisałem to kiedyś i napiszę raz jeszcze. Zdecydowana większość sympatyków włoskich klubów nie wykupi drogiego abonentu nc+ dla dwóch meczów na kolejkę. Ludzie nie są idiotami, potrafią liczyć. Przeciętny polski sympatyk Juventusu, Milanu, Interu, Romy, Lazio, Napoli, Fiorentiny itp. nie wykupi abonamentu, bo nc+ tymi dwoma meczami na kolejkę nic mu nie gwarantuje. Nie gwarantuje mu, że pokaże mecz jego ulubionego klubu co tydzień. Sympatycy Realu, Barcelony, topowych klubów angielskich i PSG taką pewność już mają. Stąd tak bardzo wypaczone wyniki oglądalności. Pomijam też już inne kwestie o jakich wspominałem kiedyś. Canal+ swoimi uchybieniami z przeszłości zraził do siebie abonentów-telewidzów Serie A. Pokazywał mecze z poślizgiem i różnymi innymi tego typu niespodziankami, miał bardzo słabych komentatorów typu Milko, Olbrycht, niektórzy do dziś bawią się w komentowanie; Canal+ nie pokazał ceremonii wręczania pucharu w sezonie 2011/2012 co było już nie lada sk :censored: stwem. 2 lata wcześniej C+ również nie pokazywał wręczania pucharu, bo... pokazała je konkurencja. Kapujecie? Nie pokazali ceremonii najlepszej drużyny świata w tamtym czasie - Interu Mediolan zmierzającego po potrójną koronę. Nie pokazali ceremonii niepokonanego Juventusu, z ostatnim meczem Alessandro Del Piero w tle. Teraz nc+ serwuje mecze Serie A na antenie nSportu - kanału, który swoim obciachowym, kabaretowym studiem zraził do siebie nie jednego fana Serie A.

 

Rodzinka nc+ dla polskich sympatyków Serie A działa jak płachta na byka.

 

PS. Aha, no i warto też wspomnieć o tym głosowaniu na mecz Ligi Mistrzów, gdzie ze sporą przewagą prowadziły spotkania z udziałem Juventusu i Romy, a na drugi dzień po jakimś zweryfikowaniu Canal+ zdecydował się na jakieś inne mecze. W środowisku polskich fanów Serie A odbiło się to szerokim echem i wracało jak bumerang przy okazji kolejnych głosowań. Kolejna znakomita reklama platformy nc+.

 

EDIT:

 

Przykra,ale prawda. Mało kto Ci da 20 zł ekstra lub więcej do 60 lub więcej, które już płaci by obejrzeć 2-3 mecze więcej z Calcio. Gdyby była to liga tak popularna to by ten poziom 4-5, może nawet 6 transmisji był osiągnięty jak przy Premier League. Pogódź się z tym,że nie jest to najmocniejsza liga, nie grają tam najlepsi piłkarze i nie jest tak popularna w Polsce

Jej popularność jest wypaczona przez słupki oglądalności Canal+. Serie A ma mnóstwo fanów w Polsce.

 

W Premier League też nie grają najlepsi piłkarze świata.

 

Bo ci grają w Bayernie, Realu i Barcelonie.

 

W Serie A jest zbyt wiele szlagierów i markowych klubów żeby pokazywać tylko 2-3 mecze według widzimisię konglomeratu nc+Os

Nie będę tak obszerny. Piszesz o Polsacie Sport. Chwała im za to,że starają się maksymalnie wykorzystywać posiadane prawa. Konkurencja robi swoje, wszak nie mgą pokazywać gorzej czegoś od TVP, która bardzo obszernie relacjonuje Puchar Niemiec czy Puchar Hiszpanii, Jednak interesowały by mnie oglądalność tych spotkań w porównaniu właśnie do Pucharu Niemiec czy Hiszpanii. Tu można by realnie ocenić globalne zainteresowanie włoską piłką w Polsce. Siedzisz w tym temacie, mże dysponujesz takimi danymi. Po prostu przyjąłem pewne założenie- nie sądzę by Canal+ vel nc+ działa na swoją szkodę i traktowała po macoszemu produkt, który miałby w Polsce wysoką oglądalność ze względu na ogromną ilość fanów w Polsce. Najwięcej fanów w Polsce mają kluby, które obecnie są na topie światowej piłki - Barcelona, Real Madryt, Bayern, mocne kluby z Polakami-Arsenal,BVB,a także kluby z ligi angielskiej - Chelsea, Liverpool, Manchester United. Przez lata te kluby wyrobiły sobie u nas bardzo dużą markę. Oczywiście taką markę mają też kluby włoskie- Roma,Ac Milan, Juventus- jednak nie da się ukryć,że ostatnio brakuje troszkę sukcesów na arenie Champions League, najgłośniejsze nazwiska piłkarskie wybierają inne ligi i to wpływa na napływ nowych fanów itd.

Przyczyna może być też inna- prawa medialne we Włoszech należą do najdroższych lub jednych z najdroższych- może to jest przyczyna tego,że NC+, a dawniej Cyfra + czy n kupowały taki pakiet spotkań. Zgodzę się,że być może przejście włoskiej Serie A do innej TV wpłynęło by na większą liczbę transmisji jak ma to miejsce z Bundesligą w Eurosporcie 2. Wszak trudno wyobrazić sobie 5 spotkań Bundesligi w nc+ przy tak jednak zapchanej ramówce.

 

Jednak moja głłówna uwaga jest innego rodzaju: Piszesz o kanale premium dodatkowo płatnym za minimum 5 spotkań Serie A. Rozumiem,że byłbyś gotów dodatkowo zapłacić za kanał premium. Jednak czy wszystkich lub znaczną część było by stać na taki wydatek?? Bo tu często pojawiają się jednostki i mówią- ja to bym zapłacił, jednak aby coś było opłacalne to takich osób musi być no większa ilość. Polska do najzamożniejszych społeczeństw nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem ten wątek już od dłuższego czasu. Kiedyś nawet raz go przymknąłem. Ponieważ wpisy nic nowego ze sobą nie niosły. Fox Sports nie pojawił się w naszym kraju i nie wiadomo, czy to w ogóle nastąpi. Mimo to uległem i ponownie otworzyłem ten wątek. Po jakimś czasie, nawet wtedy, kiedy posty rażąco odbiegały od właściwego tematu, przymykałem oko również na prowadzone w tym wątku dywagacje, które w swej treści nikogo nie urażały i nie obrażały. Uśpiony jako, że na czas nie da się wszystkiego upilnować, to doszło do "przepychanek" osobistych między użytkownikami. W myśl zasady:

"Nie ma się argumentum ad meritum, to używa się argumentum ad persona"

A na to nie może być i nie będzie przyzwolenia. Panowie poczuli pewne rozluźnienie i nijako swobodę. Nikt obserwujących

i czytających ten wątek nie próbował temu zapobiec lub nawet zasygnalizować to moderacji, uznając tę polemikę za oczywistą.

Zatem kubeł zimnej wody, w postaci zamknięcia tego wątku, jak najbardziej jest uzasadniony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niech ten Fox Sport wejdzie i zabierze prawa sportowe C+, przynajmniej oferta filmowa kanalow, będzie mam nadzieje lepsza. Cena za paczke spadnie, lub będzie okrojona ilość kanalow C+, do kanalow filmowych. A Ci co chcą sportu, wykupią sobie Fox Sport. Po za tym, mysle ze wejście FOX'a na PL, był by dostepny w obu platformach - większe zyski, i wcale nie kosmiczna cena pakietu, w takim przypadku. Jedna platformą, na pewno nie byli by zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy to pójdzie z korzyścią dla oferty filmowej i spowoduje obniżkę ceny pakietu? Przed fuzją stracili ligę włoską, stracili Monolith i FOX, a jeszcze wcześniej Paramount i cena się nie zmniejszyła. A pamiętajmy, że wtedy nie mieli jeszcze Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i kilku innych praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem za powstaniem Polskiej wersji tych kanałów. Nawet jako opcja ekstra płatna. Bo dla mnie to najbardziej profesjonalny nadawca sportowy na świecie (gdziekolwiek bym nie oglądał, zawsze miło wspominam). Mogą zabrać wszystkie prawa C+, oraz dodać kilka sportów amerykańskich i byłaby idealna oferta. C+ może się zamknąć, albo ograniczyć do filmów. Kupno Ekstraklasy na wyłączność byłoby idealnym początkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...