Skocz do zawartości

Logotypy ekranowe polskich kanałów telewizyjnych


Pawel85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We Włoszech i Niemczech logo AXN jest przezroczyste również podczas emisji audycji:

f54q.png

 

Kolorowe jest tylko w oprawie graficznej, w ulotkach i na stronach internetowych. Niektórzy nadawcy traktują widzów lepiej lub gorzej w zależności od kraju w jakim mieszkają. Innym przykładem może być Canal+ - we Francji widzowie mają najlepiej, ponieważ tam ta stacja nadaje audycje bez logo, z czystym ekranem, w Polsce jest średnio, ponieważ logo jest nadawane na ekranie, ale za to jest niekolorowe i bardzo przezroczyste, natomiast najgorzej mają widzowie w Hiszpanii - tam logo jest biało-czarne z czerwonymi dopiskami, bez nawet minimalnej przezroczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech i Niemczech logo AXN jest przezroczyste również podczas emisji audycji:

f54q.png

 

Kolorowe jest tylko w oprawie graficznej, w ulotkach i na stronach internetowych. Niektórzy nadawcy traktują widzów lepiej lub gorzej w zależności od kraju w jakim mieszkają. Innym przykładem może być Canal+ - we Francji widzowie mają najlepiej, ponieważ tam ta stacja nadaje audycje bez logo, z czystym ekranem, w Polsce jest średnio, ponieważ logo jest nadawane na ekranie, ale za to jest niekolorowe i bardzo przezroczyste, natomiast najgorzej mają widzowie w Hiszpanii - tam logo jest biało-czarne z czerwonymi dopiskami, bez nawet minimalnej przezroczystości.

 

Francuski kanał OCS NOVO HD, który jest aktualnie odkodowany na Astrze nadaje logo tylko podczas przerw między programami (widziałem zapowiedzi, nie wiem, czy nadają reklamy, jeszcze w każdym razie na nie nie trafiłem, ale długo go nie obserwowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie identycznie jest we francuskim Canal+ - logo jest tylko w zapowiedziach i oprawie graficznej, zaś podczas emisji audycji ekran jest czysty. Również w wersji francuskiej Arte HD w nocy podczas emisji wybranych filmów fabularnych nie emitują logo na ekranie. Jednak w wersji niemieckiej kanału nie jest to praktykowane. Także TF1 HD i M6 HD podczas emisji wybranych audycji nie emitują logo na ekranie. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że francuscy telewidzowie chętniej oglądają programy bez logo na obrazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nigdy nie robiono badania na ten temat, więc nie wiemy, ilu procent polskich widzów wolałoby oglądać telewizję bez logo przez cały czas na ekranie, a ilu lubi być non stop informowanym o nazwie stacji ;)  Kiedyś była dyskusja na ten temat na forum Canal+¹ i jak widać opinie są bardzo podzielone. Jeśli chodzi o emisję bez logo to najczęściej można się z tym spotkać właśnie wśród kanałów premium. Jeśli chodzi o kanały ogólne to właśnie we Francji praktykują to wybrane kanały podczas emisji wybranych audycji. W Wielkiej Brytanii również na kilku kanałach można się z tym spotkać. Należy pamiętać, że logo oprócz informowania o nazwie kanału pełni też funkcję marketingową, dlatego też większość nadawców niechętnie podchodzi do emisji audycji bez logo. Druga sprawa jest taka, że z tego co mi wiadomo, w przypadku kanałów działających na polskich i czeskich koncesjach emisja logo przez cały czas na ekranie jest obowiązkowa. Mi osobiście bardzo podoba się pomysł emisji bez logo przez cały czas na ekranie, aczkolwiek jeśli logo jest dobre (to znaczy niekolorowe, odpowiednia przezroczystość, wielkość i nie za duże oddalenie od krawędzi ekranu) to nie przeszkadza. Dlatego też nie będę domagał się całkowitej likwidacji logo z ekranu, a jedynie regulacji dotyczących jego wyświetlania. W Australii np. odpowiednik KRRiT wprowadził nakaz używania przezroczystości w logo ekranowym. Jeśli chodzi o samą obecność logo na ekranie to uważam, że prawo decydowania o tym powinien mieć wyłącznie dany nadawca. Nie powinno być ani odgórnego nakazu używania logo na ekranie ani zakazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Niemczech i Austrii logo axn jest transparentne.

Zdjęcia w tym linku.

http://www.hdtv-sender.com/hd-sender/axn-hd/

Od 2011 roku logo axn jest półprzezroczyste .Informacja z niemieckiego forum

http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D911

We Włoszech logo axn też jest transparentne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o loga ekranowe polskich kanałów telewizyjnych, to mamy bardzo złą sytuację u naszego publicznego nadawcy. TVP na części kanałów SD powiększa swoje logo w 16:9 i jest po prostu tragedia! Na kanałach TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia i TVP Rozrywka loga podczas emisji w formacie 4:3 mają przeciętny i akceptowalny rozmiar, zaś w 16:9 są powiększane i przez to są monstrualnie wielkie:

 

upiy.png

 

7h4d.png

 

9jqr.png

 

a9f.png

 

42to.png

 

bnrq.png

 

2np3.png

 

h1m9.png

 

m0n.png

 

w7y.png

 

92e.png

 

p2fx.png

 

Na kanałach TVP Sport, TVP Seriale i Белсат loga na szczęście nie są powiększane w 16:9.

 

Jeśli chodzi o dwa pierwsze podstawowe kanały – TVP1 i TVP2, to na szczęście te powiększane w 16:9 loga nie są dużym problemem, gdyż istnieją wersje HD tych kanałów, w którym loga mają normalną wielkość:

7p8g.png

 

pz4v.png

Wielkość logo na kanałach TVP1 HD i TVP2 HD zasługuje na pochwałę.

 

 

TVP w części swoich kanałów SD przesadza z wielkością logo w 16:9. Na moim 32-calowym telewizorze, a wcale nie jest to duży telewizor, logo TVP Rozrywka ma 10,5 cm! To jest po prostu jakiś horror! Jestem cierpliwy, ale moja cierpliwość ma pewne granice. Na pewno nie będę oglądał programu z logo na "pół matrycy" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salarieri: Na zrzucie z TVP 2 SD (audycja 4:3) bardzo ładnie widać to, o czym pisałem wraz z innymi kolegami w temacie odnośnie TVP 2. Mianowicie od pewnego czasu podczas audycji 4:3 na TVP 2 SD znaczek wiekowy jest sporo obniżony w stosunku do logo. Na zrzucie TVP 1 SD (audycja 4:3) widać z kolei jak powinno być (i jak było dawniej także na TVP 2 SD). Właśnie w tamtym temacie zabrakło tych 2 zrzutów, aby zobrazować "fachowcom" z TVP ich niechlujstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chciałbym się podzielić takim spostrzeżeniem. Są kolorowe te logo, są też półprzezroczyste, małe, duże... W każdym razie duże i kolorowe logo, to mi pasuje dla kanału dla dzieci. Takich małych dzieci. Dla dorosłych raczej pasuje logo dyskretne, mniejsze i półprzezroczyste. Czyli jeśli logo jest duże, rzucające się w oczy i kolorowe i nie jest to kanał dla dzieci, to będzie to kanał dla... dzieci, które nie stały się dorosłe. W sumie śmieszne, gdyby nie było smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...