Skocz do zawartości

Logotypy ekranowe polskich kanałów telewizyjnych


Pawel85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem największą głupotę zrobił Polsat przesuwając swoje logo do rogu ekranu. Może na Polsacie HD wygląda to całkiem dobrze ale w wersji SD przykładowo na małych, 32 calowych telewizorach wygląda to fatalnie :-(

 

To już twój problem, trzeba było sobie lepszy tv kupić ;). Mi tam to nie przeszkadza, mogliby nawet bez loga nadawać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największą głupotę zrobił Polsat przesuwając swoje logo do rogu ekranu. Może na Polsacie HD wygląda to całkiem dobrze ale w wersji SD przykładowo na małych, 32 calowych telewizorach wygląda to fatalnie :-(

Również oglądam telewizję na 32-calowym telewizorze, jednak mam zupełnie odwrotne zdanie na ten temat. Bardzo ucieszyłem się z przesunięcia przez Polsat bliżej krawędzi ekranu logo i oznaczeń wiekowych. Im bliżej znaki znajdują się krawędzi ekranu tym mniej przeszkadzają w oglądaniu. Teraz o wiele komfortowiej ogląda się ten kanał.

 

 

Mi tam to nie przeszkadza, mogliby nawet bez loga nadawać :D.

Popieram ten pomysł. Nie mówię, żeby całodobowo w ten sposób nadawać, ale jakby chociaż na wybranych wieczornych filmach, tak jak robią to niektóre francuskie kanały, byłoby według mnie super. Chociaż na wprowadzenie czegoś takiego w Polsce raczej nie ma szans – raz, że nadawcy będą niechętni z powodu względów marketingowych, a dwa zapisy polskich koncesji zmuszają do wyświetlania nazwy na ekranie przez cały czas audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisy polskich koncesji zmuszają do wyświetlania nazwy na ekranie przez cały czas audycji.
Są stacje (nawet ogólnopolskie), które tego nie przestrzegają od paru lat, a jakoś kary nie dostały do tej pory (słyszałem jedynie o przypadku Hyper+ na dawnym Zig Zapie).

 

P.S. Dzisiejsze logo Filmboxu niektórym mogłoby się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Oto jak szanuje się widza w Polsce i Wielkiej Brytanii:

 

Polska_zpsbddwquvz.png Polska:

 

Odpowiedź dyrektora programowego Jacka Ściobłowskiego na prośby widzów o korektę graficzną przeszkadzającego w oglądaniu czerwonego i całkowicie nieprzezroczystego loga ekranowego:

 

LOGO PULS 2 NIE ZOSTANIE ZMIENIONE (a jeśli zostanie, to będzie to spowodowane innymi racjami niż rzekome 'niszczenie ekranów' - jest to argument i głupi i fałszywy, zwłaszcza w przypadku stacji komercyjnej, która nie utrzymuje logotypu na wizji godzinami).

 

Oczywiście to nie jest prawda. Być może problem wypalania się ekranu przez nieprzezroczyste loga dotyczy mniejszości telewizorów, ale jednak istnieje. Mój telewizor jest odporny na takie "niebezpieczne” loga, ale niektórzy posiadają starsze, mniej odporne odbiorniki. Przykład zniszczenia matrycy telewizora przez nieprzezroczyste logo AXN:

Wypalenie%20ekranu%20przez%20nieprzezroczyste%20logo%20AXN_zps4vag2eo5.jpg

źródło: Forum NC+

 

Nadawca do tego stopnia drwi sobie z widzów, że nawet umieścił w swoim podpisie hasło propagujące przeszkadzające i niebezpieczne dla niektórych modeli telewizorów logo:

CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D

 

[flash=640,390]

 

 

Podobnie jest w przypadku problemu gigantycznych i mało przezroczystych oznaczeń wiekowych:

 

Panie Jacku podczas emisji Spartakusa oznaczenie wiekowe z kluczykiem jest marne! Nie możecie tego wyciąć tak jak TVN zrobił i zrobić półprzezroczyste?¹
Będą zmieniane. Udało mi się przewalczyć zmniejszenie tych śmieci ekranowych.²
Panie Jacku i to jakich śmieci. To mnie wkurza normalnie ale TVN, TV4 i TVP zrobiło to tak że mniej teraz wkurza. Niestety Polsat na swoich kanałach i na ATM Rozrywka nadaje te śmieci gigantyczne :-(³

.

.

(…) Mnie zastanawia, kiedy mniej więcej można się spodziewać obiecanego pomniejszenia tych znaków na kanałach Pulsu? Na Pulsie leci coraz więcej ciekawych filmów i seriali, jednak te wielkie oznaczenia wiekowe powodują spory dyskomfort i psują całą przyjemność z oglądania. W związku z tym mam nadzieję, że się nie wycofacie z obietnicy pomniejszenia znaków.
Oznaczenia sie robią - jest tego kilkadziesiąt sztuk do zrobienia.

Minęły już ponad 2 lata od tej obietnicy i wystarczy włączyć telewizor, żeby zobaczyć jak ta obietnica została (nie)zrealizowana. Ładnie Puls oszukał swoich widzów. Rozumiem, że być może przyczyną braku pomniejszenia tych znaków były ograniczenia prawne lub to, że np. inni pracownicy uważali, że tylko oznaczenia wiekowe w jak największym rozmiarach chronią nieletnich, ale można by chociaż napisać "przepraszam" albo nawet głupie "sorry" za niedotrzymanie słowa. Czy to takie trudne? Trochę kultury osobistej nikomu nie zaszkodzi. Mi już ślinka ciekła, że będę sobie oglądał TV Puls ze zmniejszonymi oznaczeniami wiekowymi, a tu lipa…

 

 

Wielka%20Brytania_zpsne2isnmh.png Wielka Brytania:

 

BBC HDTV: Intensywność świecenia grafiki ekranowej

 

Kategoria postu: HDTV

Danielle Nagler, 1 sierpnia 2008 roku, piątek, 15:49

 

Cześć wszystkim.

 

Jak odnotowano, jestem nową szefową BBC HD. To jest moja pierwsza praca dla telewizji wysokiej rozdzielczości i mój pierwszy wpis na blogu. Obiecuję, że postaram się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej.

 

Jednak przede wszystkim chciałabym zacząć od przeprosin. Moją pierwszą decyzją po objęciu stanowiska było zwiększenie intensywności świecenia logo ekranowego BBC HD i to był spory błąd, za który pragnę Was przeprosić.

 

Tak czy inaczej, podobnie jak inne kanały, BBC HD przeszedł w ostatnią sobotę odświeżenie grafiki, a jedną z dokonanych zmian było zmienienie intensywności świecenia logo ekranowego ze zwykłego półprzezroczystego na 100% białe. Ta sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca i tak szybko jak zdałam sobie sprawę ze swojego błędu, natychmiast wydałam polecenie o zmniejszeniu intensywności świecenia znaku.

 

Zgadzam się z widzami, którzy kontaktowali się ze mną w sprawie tego problemu, albo jak Blake Connolly, napisali posty na forum DigitalSpy, że całkowicie nieprzezroczyste logo jest bardzo irytujące i natrętne. Obiecuję, że w przyszłości podobny incydent się nie zdarzy.

 

Chcę Was prosić o pomoc w zapewnieniu, że BBC HD naprawdę zależy na dobru swoich odbiorców. Mogę rozwiać obawy Billa Taylora – Andrew Marr będzie obecny w naszej stacji, w następnym miesiącu przeznaczymy dużo czasu antenowego na pokazywanie igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w natywnym HD, a także będziemy emitować w CBBC program S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza.

 

W ciągu najbliższych miesięcy, będziemy wybierać z ogromu materiałów te, które mają być emitowane na kanale, ale jesteśmy również otwarci na propozycje od Ciebie dotyczące programów, które chciałbyś obejrzeć i o której porze. Daj mi również znać, kiedy kochasz lub nienawidzisz daną audycję, a także czy emitowana jest ona w bardzo dobrej jakości HD lub uważasz, że równie dobrze mogłaby być pokazywana w SD. Dla BBC, a dla mnie w szczególności, nie ma już wiele do nauczenia w sprawie migracji programów do HD i podejmowania decyzji odnośnie pracy kanałów HD. Czasami może się zdarzyć, że będę chciała puszczać programy, które mogą się nie spodobać. Ale proszę byście dawali znać co myślicie, choć nie mogę obiecać, że zawsze będę mogła coś poradzić, ale będę próbować.

 

Danielle Nagler, szef HDTV, BBC Vision

 

[flash=640,390]http://www.youtube.com/watch?v=AK1sfx3iGbA

No tak to można oglądać! Prawie jak w kanałach premium! Wielkie brawa! :brawo:

 

Widać różnice w standardach dotyczących szacunku do widzów. W Polsce zwykły widz jest traktowany prawie jak intruz, natomiast w Wielkiej Brytanii obowiązuje wyjątkowa kultura względem odbiorców. Nie dość, że szefowa wielkiej stacji po paru postach zwykłych widzów poprawiła "usterkę" to jeszcze na dodatek przeprosiła. Ja osobiście nie pamiętam, aby TVP za coś przepraszała widzów. TVP nawet nie potrafi prawidłowo wyświetlać grafiki ekranowej – na kanałach TVP Polonia, TVP Kultura, TVP ABC, TVP Historia, TVP Rozrywka logo nadal jest powiększane w 16:9 i przez to nie da się oglądać. Jakby absurdu było mało to oni jeszcze karzą sobie płacić abonament. Wolne żarty, żeby płacić za produkt, nie dość, że wciskany wszystkim przymusem, również tym, którzy sobie tego nie życzą, to na dodatek jest niezdatny do konsumpcji. Nieprawidłowe wyświetlanie grafiki ekranowej na kanałach TVP SD 16:9 to nie jedyny zarzut jaki budzi zastrzeżenia w stosunku do publicznego nadawcy. Niektórzy zarzucają TVP brak obiektywizmu w relacjonowaniu niektórych zdarzeń

, ale to nie jest temat na ten wątek. Jak ktoś chce się wypowiedzieć o etyce dziennikarskiej w TVP to proszę w tym wątku. W tym wątku proszę pisać tylko na temat nieprawidłowości w wyświetlaniu grafiki ekranowej.

 

W Wielkiej Brytanii problem grafiki ekranowej załatwiono w kilka godzin, w Polsce od prawie 10 lat nie załatwiono problemu z oznaczeniami wiekowymi. Po prostu wielki skandal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...