Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pokazano odcinek ''Nowej Kroniki Filmowej'', który moim zdaniem był nudny ze względu na poruszany temat dotyczący ''Jak być szczęśliwym''.

 

Stopklatka TV planuje już niedługo wyemitować znany z anteny Kino Polska film ''Zamknąć za sobą drzwi'', który jest pełnometrażową wersją jednego z odcinków ''07 - Zgłoś się''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadziwiające jest to, ilu ludzi nie rozumie istoty funkcjonowania takich bezpłatnych kanałów. Wydaje im się, że wystarczy uruchomić mnóstwo kanałów FTA w DVB-T. I to wystarczy do odebrania klienteli platformom i kablówkom. Że TV stanie się całkowicie darmowa i będzie oferować to, co dziś kanały płatne. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopklatka TV to nie kicz, wg mnie kanał jest w miarę fajny, wiele fajnych, starszych filmów, wiadome jest to darmowy kanał dla DVB-T. Spodziewaliście się premier kinowych? hehe

 

Trochę reklam jest to prawda, cóż Stopklatka TV to dla mnie połączenie Filmbox'u z Kino Polska ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na zapowiadane przez nich we wniosku koncesyjnym autorskie programy edukacyjne i publicystyczne poświęcone kinu, prezentacje twórców, wywiady oraz aktualności ze świata filmu. Na razie jest słabiutkie "Włącz kino" z reportażem reklamy kanału Stopklatka.TV (ten reportaż to bardziej rozbudowana reklama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish:

Dostałem odpowiedź od nich, że tego na razie nie będzie. Produkcja własna, nawet takiej drobnicy kosztuje, więc najpierw muszą na to zarobić. SPI też mówi, że na razie nie włoży w ten projekt więcej pieniędzy. Wystarczy im, że kanał jest darmową wersją FilmBoxu i Kino Polska. Spółce bardziej zależy, żeby inwestować pieniądze na rynku międzynarodowym, a nie tylko w Polskim DVB-T. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał nie jest zły, kilka ciekawych pozycji filmowych zawsze się znajdzie... ;)

A co do premier, to mogliby się pokusić o zakupienie filmów telewizyjnych. Pamiętam jeszcze w 2006 TVP1 i TVN emitowały takie cotygodniowe pozycje w paśmie "Okruchy dnia" i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, to tylko takie "przemyślenia". ;)

Jednak prawdą jest, że największe polskie telewizje trochę się uwsteczniły i albo nadają filmy, które wcześniej emitowały po raz setny lub jakieś nowości sprzed 2-3 lat o 22 (mam tu na myśli głównie kanały TVP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, aby telewizje ogólnopolskie kiedykolwiek pokazywały regularnie nowości 1, góra 2-letnie. :roll: A TVP ma problemy z finansami, dlatego ostatnio ograniczyła zakup licencji filmowych. Wolą więcej przeznaczać na produkcje własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katon:

Płacze, bo ma ku temu podstawy - ludzie regularnie, od wielu już lat, nie płacą abonamentu. Ta sprawa, nie jest jeszcze rozwiązana i na razie nie zanosi na szybki koniec. Dlatego lamenty do Rządu ze strony TVP nadal będą. To leży w ich interesie.

 

Tworzenie nowych kanałów w przypadku TVP nie jest drogie, mają takie bogate archiwum własne. Nie muszą wydawać milionów na licencję, jak np. Stopklatka TV. Koszty nadawania i dystrybucji kanału zwrócą im się z reklam i jeszcze na tym niemało zarobią. Nie otwierali by tyle kanałów, gdyby im się nie opłacało. TVP teraz ma głównie zyski z reklam.

 

Poza tym, z takich kanałów jak TVP Seriale, TVP Sport i TVP HD mają dodatkowo zyski z opłat od kablówek i platform sat. TVP Rozrywka International też będzie kanałem płatnym i zostanie utworzony dla zarobku, a nie dla strat.

 

Stopklatka TV też nie obywa się bez powtórek, i pokazuje to co już wcześniej na swych płatnych antenach. Na wszystko potrzeba pieniędzy, a nie narzekań. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że to działa w drugą też stronę. Dlaczego nie płacą? Może nie odpowiada im oferta programowa serwowana przez TVP. Może myślą, że skoro część z nich płaci abonament za platformę cyfrową/kablówkę, to nie będzie jeszcze opłacała telewizji publicznej? TVP ze swojej strony święta też nie jest, misyjnych programów może z 10-20%, pensje dla pracowników ogromne. No cóż, już wiele osób wspominało, że Polacy tak kochają powtórki, po raz tysięczny siądą przed telewizorem i obejrzą "Pancernych...".

Oczywiście, potrzeba pieniędzy, a nie narzekań. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katon:

Nie ma żadnej drugiej strony. Żeby coś wyprodukować lub kupić, trzeba najpierw na to mieć. A nie, oni (TVP) ci pokarzą coś fajnego, a ty dopiero może zdecydujesz się zapłacić. To nie komercyjna telewizja, ani nie oferta handlowa. Stopklatka TV ma np. inwestorów i oni na nią łożą. A TVP ma widzów, którzy nie chcą płacić. Zatem sprawa jest prosta - nie ma kasy, nie ma dobrej oferty. Choć ja uważam, że mimo obecnej sytuacji i tak TVP ma najlepszą ramówkę ze wszystkich ogólnopolskich telewizji. Dokumenty, teatr, darmowy sport, TVP Kultura, TVP Historia, trochę regionów. Gdzie indziej to masz za free? Na tzw. misję też trzeba mieć, taka produkcja nie bierze się z powietrza. To jest duże obciążenie dla telewizji. A taka Stopklatka TV nie musi się tym martwić.

 

Widzowie nie płacą, bo tak im wygodniej. Słabo jest to ścigane, co niestety pokazuje słabość organów Państwa. Poza tym, mamy przyzwyczajenia socjalne, że niby nam się należy za darmo. Opłacanie platform lub kablówek nie zwalnia z opłat. W każdym razie ja mam to wyraźnie zaznaczone w umowie. To wina ludzi, że nie czytają umów. Demonizujesz TVP. Nie zaczynaj z pensjami, bo mógłbym na ten temat napisać bardzo dużo. Kontraktów TVP na duże sumy jest niewiele, a ich zerwanie miałoby niewielki wpływ na ramówkę. A obecnie wzięto się za problem przerostu zatrudnienia. Zresztą, w dawnych czasach też było za dużo ludzi i jakoś im to nie przeszkadzało tworzyć dobrą TV. Zakończmy już tą dyskusję nad ogólnikami, bo nie jest w temacie.

 

Kto wypada np. filmowo lepiej TVP czy Stopklatka TV? Bo dla mnie nadal wygrywa TVP, mimo że nie wszystkie ich kanały są tematyczne. Porównaj sobie teraz na święta ramówki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie TVP wygrywa ofertą filmową nad Stopklatką. Coraz więcej filmów jest nadawanych z napisami i z oryginalną ścieżką dźwiękową (tego nie ma nawet w płatnych FilmBoxach), brak przerw reklamowych w trakcie emisji i są cykliczne magazyny filmowe, gdzie prowadzone są ciekawe dyskusje (np. kultowe "Kocham Kino" Grażyny Torbickiej). Stopklatka zresztą pokazuje tytuły, które w 90% były obecne już na antenie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP (głowne stacje) mimo swych kłopotów ciagle oferują bardzo dobry zestaw tytułów filmowych. Znajdzcie inną publiczną (no, oprócz ORF) gdzie na 2. głownych antenach mozna zobaczyć fajny film. Jeśli dodamy do tego filmy TV Kultura (a tam wkrótce m.in. Artysta, Była sobie dziewczyna, Essential Killing, Żona doskonała, Hiszpański cyrk, Niezciszalni, Viky, Cristina, Barcelona, Motyl i skafander, Wszystko co kocham, Powrót do Bridehead) , niektóre co dopiero zeszły z Canal+..

Stopklatka po wyczerpaniu wstępnego kontentu zacznie poruszać się w obrębie ograniczonej liczby tytułow i żadna to konkurencja dla TVP mimo chwilowej extra oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...