Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może, ale musi zachować pewne minimum.

 

ROZPORZDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI

z dnia 23 czerwca 2005 r.

 

(...)

6. Symbole graficzne zamieszczane s w czasie trwania całej emisji telewizyjnej, a ich

wysoko i długo nie może by mniejsza ni 2 cm umieszczonego w górnym lewym rogu

ekranu o przekątnej 21 cali.

(...)

 

Wyszło mi, być może się pomyliłem, że oznaczenie powinno mieć wymiar w pionie 7,63 proc. wysokości ekranu 21 cali. Oznacza to, że nie przelicza się na piksele - czyli SD i HD nie mają tu znaczenia. Wziąłem pod uwagę wysokość, ponieważ proporcje ekranu mamy takie a nie inne, więc jeśli wysokość będzie w normie, to i szerokość będzie ok. W przypadku HD znaczek powinien mieć wysokość minimalną wysokość 80px (dokładnie 80,4 - tylko, że to niemożliwe).

 

EDIT: W sieci wyczytałem, że musi to być 5 proc. powierzchni ekranu, więc być może rozporządzenie zostało zmienione, nie wiem. W każdym razie link do niego był na stronie KRRiT wraz z obecnymi oznaczeniami programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczyna mnie wkurzać ilość reklam na Stopklatce TV. Dzisiaj np. pojawiły się w czasie przerwy filmu ''Mój sąsiad Totoro'' ok. 10 minut reklam typu ''Play'' z aktorką z filmu ''Dzień dobry, kocham cię'', ''Vizir'' z Chajzerem i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten kanał ma takie małe oznaczenie wiekowe? Czyli jednym wolno, a innym nie?

I bardzo dobrze, że jest takie małe. Na kanałach filmowych, to w ogóle nie powinno być jakichś oznaczeń w postaci wiekowego czy logotypu. Jakieś informacje przed filmem i tyle. Tak jak jest w Sky Movies/Sky Cinema (Deutschland/Italy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach filmowych, to w ogóle nie powinno być jakichś oznaczeń w postaci wiekowego czy logotypu.

 

No chyba podczas filmu to właśnie powinno być oznaczenie, programy danego typu czy seriale mają zawsze (prawie) takie same oznaczenie, a każdy film przecież inne. Dziwne to jest, że na kanałach nc+ wszystkie magazyny sportowe sa od lat 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Inna sprawa, czy akurat taki stan prawny jest najlepszy, i to można oceniać. A na temat już chyba na tym forum powiedziano wszystko przy wielu okazjach.

 

Na początku jak jeszcze było dobrowolne porozumienie między kanałami, oznaczenia pojawiały się po każdej przerwie reklamowej lub chyba co 20 minut w przypadku stacji, które nie nadają reklam. Już wtedy były duże i kolorowe, ale przynajmniej oznaczenie "dla wszystkich" było nieobowiązkowe i przeważnie nieużywane. Szkoda, że tak nie zostało. Jeszcze rozumiem jakieś szczególne oznaczanie programów dla dorosłych przez cały czas trwania programu, a reszta mogłaby pozostać tak jak w niektórych krajach, że tylko przez chwilę po przerwie oznaczenia się pojawiają, a reszta pozostaje w programach telewizyjnych, Internecie, no i przede wszystkim w EPG.

To że wiele jest klasyfikacji od 12 lat na wyrost to jest fakt, stacje idą tutaj czasem na łatwiznę i na zapas tak klasyfikują. Przynajmniej innego wytłumaczenia nie widzę.

 

Mimo wszystko "leśnymi dziadkami" bym członków KRRiT nie nazwał, bo choć czasem tworzą takie kwiatki, to jednak nie wydaje mi się, żeby nie nadążali za rzeczywistością, żeby stracili z nią kontakt, tak jak np. wcześniejsze władze z PZPN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopklatka TV odgrzewa ''stare kotlety''. Tym razem puścili po raz tysięczny ''Tess''. Na FB kanału pytałem się kiedy będą inne filmy Romana Polańskiego typu ''Pianista'' czy ''Frantic'', ale przedstawiciel kanału na Facebooku napisał mi że ''Tess'' to jedyny film Polańskiego w repertuarze kanału.

 

Szkoda, że puszczają w kółko filmy dystrybutora SPI. Już wole filmy dystrybutorów Monolith Films, Gutek Film czy Vivarto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że puszczają w kółko filmy dystrybutora SPI. Już wole filmy dystrybutorów Monolith Films, Gutek Film czy Vivarto.

I to jest też spory minus Filmboxów. Praktycznie cały czas tylko filmy z SPI. A tak w ogóle to z Monolith Channel mógłby powstać całkiem ciekawy kanał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...