Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie sobie wyliczyli, że nie opłaca się wtedy puszczać filmów. I płacić spore sumy za licencje, gdy oglądalność w tych wczesnych porach jest znikoma. Lepiej puścić dokument, który jest wielokrotnie tańszy. HBO czy Canal+ zresztą też puszczają dokumenty na swojej antenie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko dobrym dokumentom. Szczególnie jeśli są podretuszowane fragmentami fabularyzowanymi. Cenię sobie też taki dokument, w którym na wskroś są odtajniane i pokazywane takie materiały dokumentalne. Ale takich filmów jest jak na lekarstwo. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sprawdzają różne modele ramówki i starają się wybrać najefektywniejszy. Słyszałem też, że podobno Agora chce uruchomić kolejny kanał w NTC. Ale otrzymanie miejsca może sporo potrwać. Dlatego prezentują tutaj te dokumenty, żeby posiadane prawa się nie marnowały. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz co przełączę przypadkiem na Stopklatkę, to albo są wykopki Chucka Norrisa, albo filmy przyrodnicze. Miało być darmowe AleKino+ z reklamami, ale chyba zbliżają się do poziomu Polonii 1 i Tele5.

 

Ogólnie początkowo było festiwalowo i ambitnie, ale rzeczywistość zweryfikowała plany - ALE KINO+ w wersji bezpłatnej nie ma szans przy tak skomercjalizowanej TV. Bardzo przykre to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś gdzieś czytałem o Rozrywka TV ktoś pisał ale wylądowało w koszu

Tu nie chodzi o tamten stary pomysł kanału rozrywkowego. Tylko o nowy kanał ogólny dla NTC, z lekkim nastawieniem na rozrywkę. Zone TV albo coś podobnego. Mają tylko problem z produkcją, ale to pewnie jakoś rozwiążą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem seriale i programy dokumentalne mają na celu zmniejszenie premier filmowych, oraz ograniczyć ilość powtórek. Osobiście nie mam nic przeciwko, pod warunkiem, że Stopklatka TV nie pójdzie w kierunku Kino Polska, gdzie filmy stały się mniejszą częścią ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany zapowiada też Stopklatka TV. Wśród filmowych premier kanału widzowie będą mogli zobaczyć m.in.: "Che" Stevena Soderbergha z Benicio Del Toro w tytułowej roli słynnego rewolucjonisty, "Londyński bulwar", "Czekając na wyrok", "Hej, skarbie" czy "Klatkę dla ptaków".

 

W kanale będzie można też zobaczyć takie filmy, jak: "Hej, skarbie!", "Męski sport", "Miasto aniołów" czy "Nawrót depresji gangstera".

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,168 ... #BoxBizTxt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem choroba dokumentalna na stałe zaatakowała Stopklatkę i od listopada tych programów będzie jeszcze więcej...

 

Od 6.00 do 7-8 nadal będzie nadawana Akademia Polskiego Filmu i Prywatna Historia Kina

Potem kreskówki

i od 9 do 13 DOKUMENTY: Zwariowana nauka, Katastrofy w przestworzach, Historia oręża, Pułapki umysłu

 

Wielka szkoda, że tak teraz będzie wyglądał kanał filmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie przypomnijmy:

 

STOPKLATKA TV: została pomyślana jako dopełnienie kanałów już istniejących na polskim rynku. Będzie jedynym w pełni bezpłatnym kanałem filmowym w Polsce prezentującym filmy fabularne, dokumentalne, animowane; polskie, europejskie, światowe, uzupełnione o edukację z zakresu filmu i mediów oraz publicystykę. Będzie wyróżniać się rozbudowaną integracją z treściami internetowymi.
W projektowanym programie Wnioskodawca planuje następujące rodzaje audycji (minimalny udział w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6.00-23.00 oraz minimalny udział audycji realizujących specjalizację programu w czasie j.w.): filmy fabularne - 60% (w całości realizujące specjalizację programu); dokument - 8% (w całości realizujący specjalizację programu); film animowany - 3% (w całości realizujący specjalizację programu); publicystka - 3% (w całości realizująca specjalizację programu); edukacja - 2% (w całości realizująca specjalizację programu).

 

Z przedstawionej powyżej struktury programu wynika, że audycje realizujące wyspecjalizowany charakter zajmą nie mniej niż 76% tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6.00-23.00. Ponieważ zgodnie z deklaracją w pkt B.3.4 formularza „Informacje Programowe” audycje realizujące specjalizację zajmą w miesięcznym czasie nadawania nie mniej niż 70% w godzinach 6.00-23.00, należy wnioskować, iż Wnioskodawca zakłada realizację minimum ustawowego w miesiącu, natomiast docelowo planuje wyższy udział specjalizacji w tygodniu, tj. na poziomie 76% w godz. 6.00-23.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...