Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 grudnia 2012 roku odbędzie się konferencja prasowe na której ogłoszony zostanie start "nowej stacji publicystyczno-informacyjnej" o nazwie Telewizja Niezależna. Nowym kanałem pokieruje Bronisław Wildstein, a jej wiceprezesem będzie Tomasz Sakiewicz.

http://media2.pl/media/98955-Powstaje-p ... elnym.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To kolejna stacja procesji ludzi mających określone poglądy. Stacją I było Radio Maryja. Stacją II była TV Trwam. Stacja III - krzyż ustawiony przez harcerzy po 10.04.2012. Teraz mamy stację czwartą. Co z tego wyjdzie - zobaczymy. Jak każdy projekt, może mieć swoje dobre strony. Nie przesądzam od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To dobrze. Portale się uzupełniają to i telewizje będą się uzupełniały. W jednej tego nie będzie, a w drugiej tego i odwrotnie - jednej to będzie, a w drugiej tamto. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależne medium z tak stronniczą redakcją? Dobre sobie!

 

No ale cóż,

- mamy już TVN 24, które czasy swojej świetności miało, kiedy rządził PiS i łatwo mogło go punktować, teraz tylko pogoń za sensacją, tabloidyzacja, ograniczenie tematów do minimum,

 

- mamy TVP Info, które dodatkowo odłączy się od pasm regionalnych, redakcja dość niemrawa, niektórzy eksperci, którzy zawsze wszystko wiedzą po fakcie, politolodzy od siedmiu boleści, ale z wyprzedzeniem się asekurują - dla mnie synonim kiczu,

 

- mamy Polsat News, które wydaje się być w chwili obecnej najbardziej neutralnym medium, coraz bardziej się do niego przekonuję, różnorodność tematów, a nie wałkowanie jednego i tego samego, zapraszanie ekpertów a nie tylko gwiazdeczek-polityków, tematy zagraniczne...

 

A TV Niezależna z taką ekipą? No cóż... to będzie TVN 24 dla przeciwnej opcji... dla zwolenników zaściankowości i konserwatyzmu jak znalazł... już widzę te hasła... "jedyne prawdziwie polskie medium informacyjne" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że rynek stacji informacyjnych się rozwinie. Od dawna wiadomo w jaki sposób telewizje TVP, TVN i Polsat przekazują Polakom informacje. TVN - wszyscy wiedzą w jakim kierunku działa ta stacja, Polsat wydaje się być neutralny ale też bardzo poprawny politycznie a TVP nieudolnie próbuję prezentować misję telewizji publicznej. Choć trzeba TVP pochwalić za wczorajsze wiadomości jako jedyna telewizja w głównym wydaniu informacji wspomnieli wczoraj o rocznicy strajków na wybrzeżu w 1970 roku. Choć jestem z młodego pokolenia(dla którego takie informacje mogą się wydawać nudne) to uważam że o takich ważnych wydarzeniach z historii Polski trzeba wspominać.

Podsumowując w Polsce bardzo potrzebna jest prawdziwie niezależna stacja informacyjna, nie wiem czy ta taka będzie, ale troszkę inne spojrzenie na rzeczywistość nie zaszkodzi, nikt przecież nikogo do oglądania też stacji nie zmusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o to, że to ma być telewizja niezależna, tylko, że ma być niezależna od rządu. Ja to tak rozumiem i moim zdaniem to się kupy trzyma. Ciekawe czy wiedzą ile kosztuje nadawanie z HB, a na innego satelitę nie mają co się pchać jak nie chcą mieć oglądalności na poziomie błędu statystycznego. No i koszty sprzętu, studia itp., to ma być kanał informacyjny, a to jest droga zabawa. Nie wiem czy uda się ze zbiórek utrzymać taki kanał.

 

PS. Fajny program im ktoś wymyślił w komentarzu na innym portalu, czy ktoś jest za tym projektem czy przeciwko, to myślę, że jak ma poczucie humoru to powinien mu się ten program spodobać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gorszego projektu ludzie z PiS-u dać nie mogli, ciekawe, czy to coś będzie w DVB-T?

 

A po drugie PiS-owcy mają swoją telewizję: TV Trwam :lol2:, PO i Ruch Palikota - TVN 24, a SLD i te inne polskie partie mają TVP Info.

A ile maja udziałów PO i Ruch Palikota ma w TVN24 skoro piszesz ze maja? Poza tym jak to stacje Ruchu Palikota jak debaty nie zrobiono z nim? jaka to stacja PO jak chyba nawet wręczenia światełka pokoju nie dali na żywo. i skoro stacja PO i Ruchu Palikota to dlaczego reklamy PiS tam chodziły? Czy naprawdę tak trudno zrozumcie ze kapitał prywatny będzie bardziej po stronie liberalnej partii. Co maja PIS forsować szczególnie po tych rządach gdy podpisywali umowę koalicyjna wcześniej tylko dla TV Trwam, przez to że podsłuchiwali dziennikarzy czy to że chcieli zniszczyć TVN?. PiS sam zraził do siebie media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...