Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TV Republika wysłała sprostowanie : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sp ... -tak-ostry

Jednak tak naprawdę ono niewiele wyjaśnia. List otwarty to nie był, bo taki byłby jawny dla wszystkich.. Nie wszyscy podpisali- to raczej jasne, nigdzie nie było takiej informacji,że wszyscy. Brak jakiś sformułowań- być może było kilka wersji listu,a ostatecznie poszedł inny.. Jednak to co podnoszą pracownicy wydaje się zasadne. Skoro narzekają na problemy finansowe, posuwają się do umieszczania telezakupów, obniżają wynagrodzenia,a tu nagle na Mulitpleks naziemny?? To zdecydowanie większe koszta, ponadto nie ma gwarancji,że oglądalność nagle im znacząco podskoczy, co przełoży się na pieniądze.

Ponadto wszystkie zmiany w ramówce weszły jeszcze za B.Wildsteina, jedynym spektakularnym ruchem Terlikowskiego było wy[beep]e B. Maślankiewicza- najbardziej charakterystycznej postaci obok Rachonia tej stacji(nie liczę oczywiście dziennikarzy typu Ziemkiewicz) . Bardzo źle oceniam jego rządy, w sumie tego się spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprostowanie jest zwykłym laniem wody i zakłamywaniem rzeczywistości w nadziei, że się odwróci karta. Słyszałem, że niektórzy dostali większe obniżki, niż te wspomniane 20%. A Maślankiewicz to odszedł, bo się na to nie godził. Stacja nie dryfuje, tylko jest na granicy bankructwa. Pociągną maksymalnie do końca roku, bez inwestora. A na nadawanie naziemne ich kompletnie nie stać. Po co opowiadają ludziom takie bajki? Skąd wezmą pieniądze, skoro ich nie mają? Zarząd nawet swoim mydli oczy. To znaczy, że już praktycznie nie są do odratowania. Terlikowski jak zwykle jest oderwany od rzeczywistości i brnie w te swoje brednie. Na miejscu inwestorów kilka razy bym się zastanowił, zanim zacząłbym z nimi współpracę.

 

0,09 proc oglądalność w marcu, to jest za słaby wynik jak na tak ambitny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola, przecież TV Republika tworzy konkurencyjne środowisko do tygodnika wSieci i wpolityce.pl, więc wzmocnień z tego kręgu bym się nie spodziewał.

Wcześniej Jan Pawlicki pracował m.in. jako reporter w programie TVN „Teraz My” i w TVN24 (w latach 2005-2007)

To taka uwaga bo ktoś w wątku chyba TVN24 powątpiewał,że w TV Republika są osoby co by mogły pracować w TVN24. No cóż kolejna strata dość bolesna. Pytanie kto następny w kolejce?? Rachoń ?? Czy Terlikowski z Sakiewiczem zgaszą światło?? Widać jakim fenomenem jest funkcjonowanie TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja powątpiewałem, ale nie chodziło mi o stażystów czy ludzi nikomu wcześniej nieznanych, a ludzi rozpoznawalnych i z jakimś dorobkiem. A czy Jan Pawlicki to syn znanego prawicowego dziennikarza Macieja? Bo jakoś nikt się nie oburzał, że ojciec załatwił mu pracę w telewizji. Może nie załatwił. Ale jakby tak zaczął pracować syn Lisa czy Miecugowa, to mam pewność, że na forum by ludzie inaczej patrzyli, by krzyczeli oburzeni, że synalek ma wstawiennictwo tatusia, jest z jakiegoś resortu. A tu cisza, bo pewnie opcja inna, więc forumowiczom pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku skoro wysuwasz takie oskarżenie nie wiem pod czyim adresem to może sprawdź czy to jest syn pana Macieja. Jakoś Filip Chajzer pracuje w TVN i co?? Nic. Naprawdę skończ z tą swoją obsesją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Przeciwko portalowi naTemat.pl i Bartłomiejowi Maślankiewiczowi zostały już wszczęte kroki prawne. Liczba kłamstw w ich tekstach przekracza nawet standardy Nie, Newsweeka i portalu Tomasza Lisa. Nikt nie zweryfikował kłamstw Maślankiewicza, nie rozmawiał z kierownictwem redakcji czy zarządem społki. Z autorami tekstów i materiałów spotkamy się przed sądem. Kłamstwa przez nich kolportowane nie tylko psują renomę Telewizji Republika, ale są też naruszeniem dobrego imienia kierownictwa redakcji i władz spółki. I już choćby dlatego nie można ich pozostawić bez adekwatnej odpowiedzi.-T.P. Terlikowski na fejsie.

Jakoś tam wierzę Bartłomiejowi Maślankiewiczowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Akurat osoba Terlikowskiego ma tu najmniejsze znaczenie. Nie wyobrażam sobie gdyby były pracownik TVN24, Polsatu News czy TVP wystoswał ak mocne oskarżenia o zastraszaniu i terrorze by to zostało bez odpowiedzi tych stacji i skierowaniu sprawy do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Nie rozumiesz, Maślankiewcz daje do zrozumienia,że w TV Republika łamie się prawo pracy, zastraszanie ludzi, terror - to wszystko podchodzi pod paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Maślankiewicz postawił się w kiepskiej sytuacji, bo jako były pracownik może być posądzany o działanie celowe po odejściu. Ale jako, że parę osób z mediów przez lata poznałem, to mogę śmiało stwierdzić, że co do ogólnej oceny ma rację i słusznie wskazuje przyczyny. Tak jak w wielu zawodach, tak i w dziennikarstwie ludzi jest tyle, że zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobi to samo za mniejszą kasę. Ba, sam znając siebie wiem, że za możliwość pracy w radiu (ale jako prezenter muzyczny, żadnego dziennikarstwa, informacji i polityki, bo tego nienawidzę) żarłbym suchy chleb. Maślankiewicz przyznaje, że w jakimś stopniu na podobnych zasadach wszedł w tą maszynę. To niestety jest bezlitośnie wykorzystywane. Ma się w głowie stale tą myśl, że to było marzenie i że jest się jednocześnie zależnym od pracy, bo bez kasy nie przeżyjesz, jeśli np. nie możesz liczyć na pomoc rodziny lub masz już własną i/lub kredyty. Ta zależność powoduje, że nie fikniesz do pracodawcy. I wszystko jest OK jeśli pracodawca ma poglądy neutralne. W dziennikarstwie to po prostu krępuje niezależność, bo jak możesz być niezależny, jeśli wiesz, że kontestując jakiś pogląd wylecisz na zbity...? Czy to ma miejsce w TV Republika - nie wiem, bo nikogo akurat nie znam, ale ogólnie facet ma rację.

 

EDIT: Proszę nie sprowadzać wątku na mieliznę wojenki. Liczą się merytoryczne wypowiedzi, a nie przepychanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...