Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żenująca postawa Republiki w sprawie Angeliny Jolie.

Gdyby, to nie była Angelina Jolie, tylko inna, inne kobiety, których jest wiele w podobnej sytuacji i finansowo jeszcze w gorszej, to byłby taki wydźwięk? One nie obnoszą się swoimi chorobami. Tylko się skrycie chowają w salkach szpitalnych lub operacyjnych. Zdrowia im wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy to faktu ujawnienia tego faktu. Gdyby to dotyczyło kogoś innego to TV Republika i pan Terlikowski w ogóle by o tym nie mówili. Poza tym Angeline Jolie nie jest chora,a jedyne co zrobiła to w wyniku sporego prawdopodobieństwa zachorowania wycięła jajniki, bo jednak woli wychować szóstkę dzieci niż narazić je na przeżywanie traumy związanej z chorobą nowotworową i śmiercią. Racjonalne i odpowiedzialne zachowanie, które pan Terlikowski w swoim chyba nieco ciasnych horyzontach myślowych uznał za zachowanie egoistyczne, które ma na celu zachowanie jak najdłuższego życia i zalecił wycięcie mózgu , bo rak mózgu też występuje. Żenujące..

Inną ciekawostką była sesja Agnieszki Radwańskiej. Tysiące kobiet się rozbiera i cisza, rozebrała się i Agnieszka( co z tego,że nic nie było widać i sesja nie miała kontekstu erotycznego) to z racji tego,że Pan Terlikowski uważał ją za swoją(była ambasadorką akcji "Nie wstydzę się Jezusa") postanowił ją spalić na stosie z innymi zagorzałymi katolikami- tylko dlatego,że to znana osoba. Więc to oburzanie się ,reagowanie jest bardzo wybiórcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zarzucasz mi,że celowo coś przekręcam. Piszę zgodnie ze swoją wiedzą. Jeśli się mylę to przepraszam. Nic mi nie wiadomo o chorobie nowotworowej pani Angeliny. Nie wie o niej także Terlikowski, który twierdzi,że aktorka nie jest chora. To jednak w tym wszystkim najmniej istotne. Pan Terlikowski w nie najbardziej kulturalny sposób skomentował tą decyzję, to samo zrobiła jego stacja - można by zadać pytanie- co im do tego i w czym de fakto ta decyzja im przeszkadza. Przecież wycinanie narządów nie jest niezgodne z katolicyzmem.

Mnie natomiast cieszy stały punkt sportowy w wiadomościach TV Republika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pastwił się nad panem Terlikowskim, którego pewien filozof nazwał swego czasu katolickim talibem.... Ta telewizja to taki kabaret. Włączam tylko po to by poprawić sobie humor opowiadanymi tam dyrdymałami. Ten pan powinien być być bohaterem programu "Kulisy manipulacji". Ale w prawdziwym wydaniu. Nie w sytuacji, gdy nazwa audycji brzmi cynicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem wisłok, że jeszcze coś rozsądnego tu napiszesz. A tu miła niespodzianka, oby tak dalej. Nie wiem co się dzieje w ostatnich latach z Terlikowskim, czy coś mu się w głowę stało, oby nie miał tego schorzenia w mózgu, o którym sam pisał. Kiedyś Terlikowski i Hołownia mówili podobnie. Dziś Hołownia jest nadal tym samym wierzącym, ale obliczalnym człowiekiem, a Terlikowski poszedł w ekstremę. Dziwię się tylko, że jest ktokolwiek, kto się z nim utożsamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie piękne ma komentarze na fb pod owym postem :D

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1087237218

 

Człowiek sobie myśli ze taki Terlik jest bardzo bardzo głupi a tu zawsze może być gorzej :D

To włąsnie dzieki takim "gorejącym katolikom" jak Terlik Polska będzie dalej się laicyzować.

 

PS. A to z jego fb po prostu mistrzowskie :D

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 103&type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam, czy lepiej żeby pewne idee upadały naturalnie, wraz z rozwojem cywilizacji, wiedzy, nauki, samego człowieka. Czy lepiej żeby tacy fałszywi prorocy jak Terlikowski sami ośmieszali wiarę, religię i to było nagłym impulsem do odwrotu, przyspieszeniem jej upadku, przez epatowanie wiernych takimi wynurzeniami. Wygląda że właśnie tacy ludzie wiele robią, żeby Polacy odwracali się od religii - bo sam co inteligentniejszy wierny widzi po Terlikowskim do jakiego szaleństwa może taka ślepa wiara prowadzić. To jest używanie religii w złej wierze - wypisz, wymaluj jak ekstremalni muzułmanie używają Koranu do swojej chorej walki z prawdziwymi i wydumanymi wrogami, niewiernymi. Żaden normalny, rozsądny człowiek, wierzący czy ateista nie może się z tym zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chrześcijaństwo już nie takie "kryzysy" przeżywało. Zresztą jeśli ktoś odchodzi od Boga, wiary z powodu jakieś tam wypowiedzi to co z niego w ogóle za wierzący był. Ludzie nie rozumieją istoty wiary, przecież do kościoła nie chodzi się z powodu tego czy innego kapłana.

Natomiast moje ulubione pozycje w TV Republika to : Chłodnym okiem - rewelacyjny jest po prostu. Najlepsza para to Gociek- Ziemkiewicz. Ponadto Ekonomia Raport czy biznes Raport , podsumowania dnia na świecie, no i dziennik informacyjny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w TV Republika natomiast doprowadza do zwątpienia to, że

 

1. Jingle są ryczące, tak głośne, że szyby się trzęsą

2. Po ryczących dżinglach zaczynają gadać gadające głowy, ale tak cicho, że nic nie słychać

3. Po szepczących gadających głowach znów ryczące dżingle

4. Po ryczących jinglach transmisja na żywo. Cicha, a nawet milcząca, to przekaz się zacina. Czasem jest 5 minut na żywo z czego połowa to stop-klatka

5. Itd. itp. totalna amatorszczyzna, jakby w reżyserce siedzieli najarani gimnazjaliści

 

I tak jest od początki. Ci ludzie nic się nie nauczyli. Nie wiedzą jak się robi telewizję i nie chcą wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jeśli ktoś odchodzi od Boga, wiary z powodu jakieś tam wypowiedzi to co z niego w ogóle za wierzący był. Ludzie nie rozumieją istoty wiary, przecież do kościoła nie chodzi się z powodu tego czy innego kapłana.

Rozróżniajmy proszę odejście od/stratę wiary od odejścia od firmy/instytucji/korporacji. Mam sporo znajomych, którzy wierza w Boga ale odwrócili się od koscioła ze wzgledu na jego praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda,że Ci znajomi nie znają podstaw, odwracając się od Kościoła odwrócili się od Boga, który go założył. Praktyki religijne, głównie chodzi o sakramenty święte są jednymi z najważniejszych części bycia osobą wierzącą. Bez tego nie ma możliwości zbawienia, bo nie przystępując do mszy św. niedzielnej, nie przyjmując Komunii św. popełnia się grzech ciężki .

Inna sprawa,że nie odwracaj kota ogonem- wyraźnie pisałeś o odejściu od religii, upadku wiary :

Czy lepiej żeby tacy fałszywi prorocy jak Terlikowski sami ośmieszali wiarę, religię i to było nagłym impulsem do odwrotu, przyspieszeniem jej upadku, przez epatowanie wiernych takimi wynurzeniami. Wygląda że właśnie tacy ludzie wiele robią, żeby Polacy odwracali się od religii

 

Także macie problem z zainstalowaniem aplikacji telewizji republika na androida?? Co ciekawe w komórce działa mi wersja dla komputerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś z Was w tej telewizji planszę: "Przepraszam za usterki", czy coś w tym guście, bo ja jakoś nie miałem okazji, choć w niektórych wypadkach np. dzisiaj, aż się prosi o to, by przeprosić widzów za przerwy w nadawaniu materiału filmowego ?

 

Zwykła [beep]a amatorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zwracając uwagi na kwestie zawartości programów, ale po prostu graficznie TV Republika odwala pudrowaną amatorkę. Całość sprawia niesamowicie ciężkie wrażenie i choćby tam miało lecieć coś, za czym bardzo mocno przepadam, to nie obejrzę, bo po prostu to męka dla oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest najbardziej wkurzające, że czasem im się coś tam wykopyrci, bo to w młodych telewizjach raczej norma, tylko to, że nie potrafią się elegancko i z szacunkiem zachowywać w stosunku do swoich widzów.

 

Jeżeli bowiem jest z powodów technicznych jakaś zawiniona, czy niezawiniona przerwa w nadawaniu programu, to nie wystarczy wtranżolić wstawki o skrobaniu jajek, tylko trzeba normalnie przeprosić.

 

A tu, ani be, ani me, ani kukuryku tak w trakcie, jak i na koniec feralnego przekazu i jakby nigdy nic, przechodzi się do następnego punktu programu, wczoraj był to "12. krok".

 

A wcześniejszy film A.Gargas, posiekany został, jak nie przymierzając zraz w kuchni Gmyza.

 

Nie pierwszy to już raz wychodzą tego rodzaju " kfiatki", ale magicznego słowa przepraszam, jak nie było, tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak profesjonalizmu kompletny. Tu nie chodzi o to, że nie przepraszają. To przede wszystkim brak kultury i brak szacunku dla widza. Najgorsze jest to, że oni zwyczajnie nie potrafią. Bo co innego wpadka, a co innego norma. A normą jest przykładowo zanikanie fonii. To rutyna. Siedzą goście w studio, coś mówią i co jakiś czas nie słychać co ktoś mówi, tylko widać, że porusza ustami, bo mikrofony się przytykają czy coś. Albo w czasie wiadomości czy czegoś raz ludzie mówią tak cicho, że nic nie słychać,dasz głośniej, to później oni też dają głośniej i efekt taki, że sąsiedzi stukają w ścianę, to ryk taki. Nic dziwnego, że ich mało kto ogląda. Ludzie mają gdzieś rzetelność. Ma być ładny obraz i dźwięk. I jest, ale u konkurencji. A jaka rzetelność? Jaj nie potrafią zrealizować programu, to niby są rzetelni? Czy tak samo nieudolni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z dźwiękiem są problemem w tej stacji. Brak przeprosin za kłopoty techniczne nie jest mile postrzegane, ale czego wymagać od niskobudżetowej stacji. Nie można jednak jej przekreślać. Choć jest stacją jawnie prawicową, przynajmniej próbuje zachować pozory niezależności. Dziś, na przykład, zaproszono panów Gawkowskiego i Rulewskiego. Kiedyś był nawet ktoś z Ruchu Palikota. To nie to co Telewizja T(adeusz)R(ydzyk)WAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście okropnie nie lubię takiej publicystycznej menażerii, gdzie adwersarze skaczą sobie do oczu niczym koguty, ku wątpliwej uciesze pospólstwa.

Nic bowiem budującego zwykle z takich "rozmów" nie wynika, a pozostaje tylko niesmak i pogłos jazgotu w uszach.

 

Wolę, kiedy np. każda z politycznych opcji, przedstawia swoje poglądy w odrębnych wejściach, nawet tego samego programu.

 

A co do kultury osobistej dziennikarzy TV Republika, to wielkość stacji nie ma z nią żadnego związku.

Widać, to pokolenie nie zwykło przepraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę zobaczyć jajka niż planszę z napisem Przepraszamy. Kulturę osobistą dziennikarze Republiki mają, po prostu nikt tam nie ma przygotowanej takiej planszy, każdy powód dobry by obrażać dziennikarzy tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wisłok, nikt tu nikogo nie zamiaruje obrażać, bo to widzisz ja tej akurat stacji kibicuję od jej narodzin, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli jest jakiś problem, to powinienem go z życzliwości np. do Kasi Gójskiej (znanej mi osobiście), zamiatać skrzętnie pod dywan. :)

 

Jest problem, to trzeba o nim mówić, może da się coś z tym zrobić.

 

Powiadasz, że nie mają planszy "Przepraszamy za usterki techniczne" (co w dobie elektroniki jest kompletnym anachronizmem), ale kawałek cywilnej odwagi mają, by pokazać swoją twarz przed kamerą w krytycznych momentach i złożyć gramatycznie kilka słów wyjaśnienia?

 

Kiedy proszą o zakup kart, to nie brakuje w ich mowie ani przecinka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "wianuszek" można znaleźć w każdej stacji informacyjnej. Zatem nihil novum. Mnie nic tak bardzo nie denerwuje, jak wypowiadanie zdania złożonego na jednym wydechu. A jeszcze gorzej, że nie przeprasza się widzów za przedwczesne zakończenie programu przez własne animozje i ego (TVN24).

Dla przykładu wczorajszy program w TVP Info. Pod koniec audycji jeden jazgot, który nie daje się zrozumieć. Prowadząca wydaje się być zagubiona i daje się wciągnąć w te krzyki. I nikt nie przeprasza, choć wypadało. Ale kto tam by się przejmował widzem.

Właśnie kto! Dziś we wszystkich stacjach będą kolejne audycje informacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...