Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inne stacje też korzystają z youtube, np. " W świat się kręci" to nagminna praktyka. Wątpię by TV Republika łamała prawo. Gdyby tak było to nie bójcie się Gazeta Wyborcza, natemat.pl itd. by o tym z radością doniosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest zaniepokojona usunięciem z użyciem siły Michała Rachonia, dziennikarza Telewizji Republika, z konferencji prasowej zorganizowanej 8 stycznia 2014 r. przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy" – można to przeczytać w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez HFPC.

 

HFPC: dziennikarzom nie wolno utrudniać pracy

 

Pod­kre­ślo­no rów­nież, że zgod­nie z art. 6 pkt 4 prawa pra­so­we­go nie wolno utrud­niać dzien­ni­ka­rzom zbie­ra­nia ma­te­ria­łów. "Prawo do swo­bod­ne­go prze­ka­zy­wa­nia in­for­ma­cji przez media do­ty­czy w szcze­gól­no­ści zda­rzeń wzbu­dza­ją­cych uza­sad­nio­ne za­in­te­re­so­wa­nie opi­nii pu­blicz­nej, a takim jest nie­wąt­pli­wie ogól­no­pol­ska akcja WOŚP i zwią­za­ne z nią oko­licz­no­ści. Swo­bo­da wy­po­wie­dzi za­kła­da po­nad­to plu­ra­lizm in­for­ma­cyj­ny oraz ist­nie­nie me­diów pre­zen­tu­ją­cych różne świa­to­po­glą­dy i sta­no­wi­ska. Ogra­ni­cze­nie do­stę­pu do kon­fe­ren­cji pra­so­wej WOŚP dzien­ni­ka­rzo­wi TV Re­pu­bli­ka na­le­ży uznać za akt groź­ny dla swo­bo­dy wy­po­wie­dzi" - oświad­czy­ła HFPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Owsiak źle zrobił, dał teraz jeszcze bardziej podstawy do krytyki. Choć akurat swojej pozycji w TV Republika nie pogorszył, bo będą na niego [beep] tak samo. Nikt nie zwrócił uwagi, czy czasem zachowanie dziennikarza nie podlega pod paragraf typu uporczywego nękania Owsiaka. Swoją drogą to ciekawe, że reakcje są zawsze, ale tylko w jednym kierunku. Bo jak umowę koalicyjną rządu pokazuje na wyłączność jedna - dla żartu dodam nie informacyjna, a religijna telewizja, to KRRiT nie protestuje, nie widzi łamania prawa do informacji. Jak jakiś polityk oskarża władze o zdradę, o morderstwo - nie ma żadnej reakcji ani sądu, ani żadnej organizacji, dziennikarzy. Jak dziś Duda mówi do posłów, że zna ich adresy i nie uratuje ich immunitet - podlega to pod groźby karalne, to oczywiście nikt nie protestuje, żadna organizacja nie jest oburzona. Ot, nasza rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że tym skandalicznym zachowaniem Jerzego O. zainteresowała się zajęła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Cała Europa powinna się dowiedzieć, że nie tylko na Białorusi wyrzuca się dziennikarzy za niewygodne pytania!

 

Do wszystkich, którzy jeszcze mają wątpliwości kim tak naprawdę jest Jerzy O. i czym zajmuje się WOŚP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia kupna od stacji, która transmituje dane zawody lub chyba jakieś materiały po iluś tam dniach, gdzie TVP pokazuje bramki np. z ligi Hiszpańskiej, jednak nie są to materiały NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko u mnie epg się nie zgadza, w ogóle są inne pozycje, szczególnie w niedziele popołudniu i w nocy? Gdy chcę obejrzeć powtórkę programu Ziemkiewicza i geopolitykę. Ziemkiewicz na tvp był lepszy, tu chyba nie będę stałym widzem. Na tvp wydaje mi się było profesjonalniej i poglądy były szerzej reprezentowane. Geopolitykę mogli by więcej razy powtarzać.

Z tym transmitowaniem yt to ciekawa sprawa, zdaje się że były już jakieś zatargi, bo chyba tvn brał z yt ale nie konkretnie o prawa sportowe. Może być ostro bo to najlepszy kawałek tortu a oni sobie z yt :D:brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No prosta rzecz, ci którzy teraz widzą same przekręty, upadek Polski, pochylają się nad górnikami, są dla niektórych wiarygodni. Ale do czasu. Po zmianie będą albo chwalić nowych, albo pomijać niewygodne fakty. To że Republika będzie bić w inną władzę nie wierzę, bo ta stacja raczej powstała właśnie, żeby narzekać, demaskować, rościć prawa, ogólnie narzekać. Więc będą chwalić - skończy się ich wiarygodność, będą pomijać fakty - to samo. Ganienia nie przewiduję, bo by tym bardziej stracili oglądalność. Dlatego dla takich stacji np. zmiana władzy jest największą tragedią, bo nie wiedzą co mają robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego wczoraj usunięto tutaj mój post(co do drugiego, to ok, ale ja tylko odpowiadałem na post, szczerze mówiąc czekałem, że ktoś go usunie, gdy się nie doczekałem udzieliłem odpowiedzi). Wracając do rzeczy, ja w swym poście odniosłem się do postu @widz666. Mnie też ciekawi co się stanie po ewentualnej zmianie władzy z TV Republika?. Na pewno dojdzie do sporych zmian, tym bardziej jak zmieni się skład KRRiT. Ja tylko przypomnę, że w poprzedniej koalicji, tacy dziennikarze ja J.Lichocka, czy T.Sakiewicz pracowali w TVP.

Telewizja jest od tego, żeby patrzeć władzy na ręce, a nie od atakowania opozycji.

Mam tylko nadzieję, że ta dewiza będzie cały czas w TV Republika, bez względu na kto będzie rządził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Żenująca postawa Republiki w sprawie Angeliny Jolie. Karty TV Republika nie cieszą się zbytnią popularnością . Chcą sprzedać 30 tysięcy kart,a na razie kupiono niespełna 1700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...