Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że TVP INFO ma na swoją działalność o wiele więcej kasy niż TV Republika. Ja dziś relację z sejmu oglądałem głównie na Polsat News, ale na chwilę też przełączyłem i na tą stację. Co najbardziej zapamiętałem to (nie wiem czy z powodu nieprofesjonalizmu, czy biedy w stacji) nie pierwsze już problemy z łączeniami z reporterami z Sejmu (długo trwa zanim przełączą sygnał ze studia do Sejmu i sami reporterzy czasem nie wiedzą dokładnie w której chwili są już na wizji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie odnoś się do pieniędzy. Skoro byli w stanie kupić kamery oraz miksery HD, co dzisiaj jest standardem, jakość nie powinna być najgorsza. Wiem, że obniżać ją może także bitrate na satelicie, ale wierz, że mam TV Republika HD ze światłowodu i także nie urywa mi na niej pewnej części ciała. Jakieś 10 proc. materiałów w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że gorzej od TVP Info nie można nadawać.Okazuje się że można :D

 

Oj można :) Na Vu+ obraz jest lepszy na Polonia1 niż na TV Republika. Bezpośrednio na TV F7000 jakość taka sama. Sredni bitrate ok. 1,4Mb/s. :brawo: Dzisiaj sprawdzimy merytoryczną wartość tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obraz w programie informacyjnym, to rzecz drugorzędna. Zresztą i tak najczęściej oglądam programy informacyjne z puszczonego streema z dekodera na laptopa, a pilota oddaję małżowince. Wtedy SD wygląda całkiem nieźle... cóż, taki laptop... firmowy! :lol2::lol2::lol2:

Myślę, że za niedługo będą mieli kasę na HD - nadają sporo reklam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@margraj, nie istnieją bezstronne media, bo każdy z podmiotów medialnych realizuje założenia jego właścicieli, a już tym bardziej w kraju, gdzie co rusz mamy polityczne trzęsienia ziemi.

 

No i dobrze, że tak jest, bo co nam po jakimś wydumanym obiektywizmie, skoro i on byłby poczytany za krytykę? :D

 

Prawda boli najbardziej, dlatego prawdomównych nikt za bardzo nie lubi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oceny technicznej tej stacji daleko jej do TVP info , PN.. Czy TNN 24. TV Republika wygląda niczym ubogi krewny.. Chodzi o jakość obrazu studia i materiały własne.. Dziennikarz no cóż widać brak doświadczenia z rozmowie np. z osłami..

Merytorycznie wartości prawicowo katolickie .. Mnie one nie interesują.. moim zdaniem stacja nie zrobi furory w NC + Nie robi furory w CP w czy sieciach kablowych.. No chyba że zmieni się wiele w tej stacji.. Na rynku jest 5 profesjonalnych stacji informacyjnych .. TV republika jak na razie przy nich wygląda jak ubogi krewny..

Wspomniano o prawdomówności.. Co takiego.. ?? W mediach jest tylko news on jest bardziej wiarygodny im więcej potwierdza tego newsa niezależnych od siebie źródeł.. Ta sama reguła dotyczy TV Republika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem serwis o 16:00, jego formuła jest dość podobna do Faktów po południu z TVN24. Zaskoczyło mnie to, że prowadzący program (Maślankiewicz?) początkowo tak jakby trochę nie kontaktował i z kilkusekundowym opóźnieniem zaczynał mówić. Na szczęście po jakiś 30 minutach programu złapał tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wspomniano o prawdomówności.. Co takiego.. ?? W mediach jest tylko news on jest bardziej wiarygodny im więcej potwierdza tego newsa niezależnych od siebie źródeł.. Ta sama reguła dotyczy TV Republika..

I tu się mylisz, jako że TV Republika, to nie jest kanał informacyjny taki jak np. TVN24, czy TVP Info, tylko publicystyczny, gdzie omawiane są wrażliwe dla naszego kraju tematy.

Dlatego właśnie news ma w jej działalności znaczenie absolutnie drugorzędne.

Obecność serwisów informacyjnych nie może szufladkować tego kanału, bo wówczas z równym powodzeniem można by wrzucić do tej szufladki i TV TRWAM, a to raczej nie byłoby poważne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to, przecież w porannym przeglądzie prasy Gociek zagląda i do Wybiórczej, która to gazeta jest dość specyficznie nazywana przez kolegę Michalkiewicza (zresztą nie bez racji). :)

 

Także pełna równość.

 

A, że nie kibicują mediom kreującym nieprawdziwą rzeczywistość, to nie ma się co i dziwić, w końcu trzeba zerwać z tym matrixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne było,że osoby wychowane na papce mainstreamu będą krytykować TV Republikę. Jak to mówią karawana jedzie dalej, krytyka niektórych osób wręcz jest najlepszym świadectwem na to,że jest to bardzo dobry kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wychowali się "na papce mainstreamu", drudzy "na papace prawicowej", a trzeci na szczęście korzystają z własnego rozumu... i karawana jedzie dalej :jupi:

 

A sam kanał TV Republika, jak dla mnie, po pierwsze jest nuuuuuudny.

 

Po drugie jego celem jest podtrzymywanie grupy "prawicowych [beep]gów", na których można zarabiać. Czyli "wyznawców" którzy myślą tak samo i wszędzie widzą wroga. A jeszcze lepiej, gdy przy okazji wykupią abonament TV, Gazetę Polską Codziennie i książki dziennikarzy pracujących w TV Republika - i biznes się kręci. Pamiętam, jak Chylińska u Wojewódzkiego mówiła, że jej matka najlepszy biznes robiła na ludziach wierzących (organizując m.in. pielgrzymi itd.). Teraz dobry biznes robi się także na wyznawcach prawicy. I dobrze, że mają taki kanał. Ja nie oglądam, ale jeśli ktoś to lubi - proszę bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lansuj dalej te bajki, przecież CP czy NC+ od swoich wyznawców bierze wielokrotność tego co TV Republika- chcą oglądać muszą zapłacić. Normalne. Zresztą samo określenie wyznawcy jest krzywdzące, stwierdzasz,że Ci ludzie ślepo wierzą, nie mają rozumu itd.. Dlatego ja będę tak samo pisał o CP-owicach i NC+ usowiczach itd.

Nuda- merytorycznie to znaczy nudno,a a jak nudno to te beep weżmą i przełączą- to T. Lis ceniony dziennikarz. Wiesz skoro kanał jest nudny to znaczy,że merytoryczny. Dzięki wielkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...