Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi emocjami wśród komentatorów to jest tak, że nikomu nie dogodzisz.

 

Jeśli o mnie chodzi to lubię emocje, ale w meczach reprezentacji Polski i polskich drużyn, gdy te grają jakieś ważne mecze w europejskich pucharach. Toleruję również spusty w meczach na szczycie, w LM, na mundialu i tego typu imprezach. Wydaje mi się to oczywistą oczywistością.

 

Ekstaza Ryczela? Akceptuję, ale tylko na pewnych warunkach. Komentator musi być obiektywny lub przynajmniej stwarzać takie pozory, więc jeśli drze ryja to niech to robi z taką samą pasją i intensywnością w obie strony - to pierwsza zasada - którą Ryczel niestety bezczelnie złamał.

 

Zasada numer dwa? Borussia Dortmund to nie jest polski klub więc nie widzę powodu, żeby ktoś dostawał orgazmu na widok bramek strzelanych przez Niemców czy innych obcokrajowców. Co innego jeśli gola strzeli Polak wtedy jestem jeszcze w stanie takie emocje zrozumieć. Myślę, że to jest naturalny odruch. Nie mylmy jednak Borussii z polskim klubem. Gole strzelane przez Polaków nie mogą mieć takiego przełożenia, że komentator nagle przemienia się w kibica Borussii, a już na pewno komentator nie może zamieniać się w kibica fanatyka, bo to co zrobił Ryczel to była już zakrawa na Borussia TV (jeśli wyleją go w końcu z nc+ to powinien starać się o angaż w klubowej telewizji Borussii lub w TVP :lol2: ).

 

Powtórzę raz jeszcze: Jeśli komentator podnosi sobie poprzeczkę to niech ta poprzeczka będzie ustawiona na tej samej wysokości dla jednych i drugich. We wspomnianym meczu Borussia - Malaga dopuszczałbym faworyzowanie jednej z drużyn na rzecz drugiej, ale na możliwie minimalnym poziomie. Dyskretnym. Żeby nie denerwował, nie irytował osób postronnych, a już tym bardziej polskich sympatyków Malagi, a na pewno jacyś by się znaleźli...

 

Czym innym jest już komentarz tzw. kibicowski. Coś takiego jest np. we Włoszech, gdzie na niektórych kanałach premium kibic Juventusu, Milanu, Interu, Romy, Lazio i Napoli ma do wyboru dwie ścieżki głosowe. Może wybrać komentarz neutralny, ale może też włączyć komentarz stricte subiektywny, kibicowski, gdzie komentator jest kibicem jednej z drużyn i przez pełne 90 minut to uosabia. Przykład z wczoraj, w roli głównej naczelny kibic Juve, Claudio Zuliani:

http://www.dailymotion.com/video/x1pqom8_juventus-bologna-1-0-claudio-zuliani_sport

Nie polecam komentatora-kibica AS Romy :wink:(no chyba, że ktoś lubi piskliwe krzyki, a'la zarzynany kot)

 

Nie mam dostępu do klubowej telewizji Lecha, ufam jednakże, że komentatorzy reagują w sposób zbliżony^^ :)

 

Jeśli zaś chodzi o komentatorów Eurosportu to nie mam specjalnych zastrzeżeń. Może niektórzy są zbyt jednostajni przez co ich komentarz przypomina wywody filmowego lektora. Sam jednak nie mam większych obiekcji. Jak to powiedział Andrew Zydorowicz: "Nie każdy lubi jak mu się ktoś w domu wydziera" - tak to brzmiało? :wink:

 

Też nie znajduję powodu żeby komentatorzy wyciskali z siebie siódme poty przy okazji komentowania powtórek, retransmisji, które nie doczekały się transmisji live. Wygląda to czasem bardzo sztucznie. Zresztą dobry komentator potrafi to wszystko odpowiednio wyważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów denerwujące niezgranie wersji z Bundesligą oraz wersji międzynarodowej Eurosportu 2. Przed chwilą na koniec kolarskiej transmisji pojawiła się plansza, że za chwilę tenis stołowy, którą słownie potwierdzili komentatorzy. A w rzeczywistości jest snooker. Wcześniej zapowiedź finału turnieju tenisowego od 16:15. U nas będzie dopiero od 17:30 po zakończeniu Bundesligi. Amatorka. Dodatkowo w Polsce relację z półfinałów Drużynowych MŚ w tenisie stołowym można obejrzeć dopiero o 0:22. "Nasz" Eurosport 2 jest wolny już od 19:45 i emituje powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z Włoch? W Turcji byli bo w zeszłym roku byli. Na jakimś jednodniowym klasyku był Probosz ale i w zeszłym roku był. Jeśliby Giro komentowali z Włoch to można by to uznać za pierwsze efekty emisji polskich reklam. Kanał zarobił na wycieczki komentatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak często Eurosport ma gdzieś transmitowanie pierwszego sobotniego wyścigu GP3-wyścig w sobotę zaczyna się o godzinie 17:20 i kończy się o godzinie 18:00.W tym czasie mogli by spokojnie puścić na Eurosporcie wyścig na żywo niż puszczać jakieś inne powtórki.W tamtym roku zdarzyło się chyba tylko raz że sobotni wyścig był na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
Znów denerwujące niezgranie wersji z Bundesligą oraz wersji międzynarodowej Eurosportu 2. Przed chwilą na koniec kolarskiej transmisji pojawiła się plansza, że za chwilę tenis stołowy, którą słownie potwierdzili komentatorzy. A w rzeczywistości jest snooker. Wcześniej zapowiedź finału turnieju tenisowego od 16:15. U nas będzie dopiero od 17:30 po zakończeniu Bundesligi. Amatorka. Dodatkowo w Polsce relację z półfinałów Drużynowych MŚ w tenisie stołowym można obejrzeć dopiero o 0:22. "Nasz" Eurosport 2 jest wolny już od 19:45 i emituje powtórki.

Ile razy jeszcze będziesz to pisał?? Chyba wszyscy już wiedzą jak jest w Eurosporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początku nadawania Eurosportu z tr. CP ile było sekund różnicy pomiędzy wersją z tr. nc+? Wydaje mi się że z dobre kilka sekund. Teraz rzuciłem okiem i jest gdzieś niespełna 2. Pewnie zmienili dosył z satelity na światłowód albo poprawili coś w sprzęcie wstawiającym polskie reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...