Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii nt. komentatorów/komentatorek Australian Open. Najlepsza trójka według was:

1. ???

2. ???

3. ???

 

Mam nadzieję skonfrontować waszych ulubionych sprawozdawców z moimi. Mam już trzech w głowie i jestem ciekaw ile osób ma podobne gusta co ja.

 

Z góry dzięki za odzew.

 

Pozdrawiam :wink:

 

 

PS. Australian Open to osobiście mój ulubiony turniej wielkoszlemowy (i nie tylko). Szkoda, że tak niefortunnie skrzyknął się z AFC Asian Cup :(

 

Niestety w tym roku rzadko oglądam AO - raz, że pora, dwa, że obowiązki - i nie wszystkich miałem okazję słyszeć. Przede wszystkim nie trafiłem na razie na Lecha Sidora (miałem pecha czy nie komentuje?), który jest chyba moim ulubionym komentatorem. Poczucie humoru i duża wiedza - to, co króliki lubią najbardziej. Przy czym to raczej ekspert niż pierwszy komentator. Spośród nich osobą, do której mam ogromny szacunek, jest Karol Stopa. Jego krytycy mówią: maruda i malkontent - istotnie, ma skłonność do popadania w taki mentorski ton, ale uważam, że zna się na tenisie na tyle, że ma do tego prawo. Nie wróży, a antycypuje (i to często trafnie), nie zawala widza statystykami bez sensu, szanuje wartość ciszy w komentarzu tenisowym. Poza tym ce[beep]e go ogromna kultura słowa.

 

Kogo jeszcze lubię słuchać? Na pewno fachowych uwag Dawida Olejniczaka, rzeczowego, spokojnego komentarza Michała Lewandowskiego. W porządku są też Domański i Sakowicz-Kostecka. Nie mogę natomiast strawić maniery Sylwestra Sikory, ani przekonać się do jękliwych tonów pani Kasi Strączy. Tomasz Wolfke i Marek Furjan są dla mnie neutralni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co widzicie w Lewandowskim, jestem przestawiony na Australijski czas i jak on zaczyna te swoje senne gadanie to spac mi sie chce mimo to od razu:) Na dodatek wielokrotnie mu brakuje tenisowej wiedzy, jaka ma Karol Stopa czy Joanna Sakowicz-Kostecka.

 

Co do Sylwestra Sikory to lubie jego zabawny komentarz, potrafi zaciekawic i rozbawic. Zwlaszcza w duecie z Katarzyną Strączy.

 

Sidor komentuje jak moze, czyli podczas US Open, to jedyny Wielki Szlem, ktory ostatnio komentuje. AO komentowal ostatnio w 2012, tez nie codziennie. Paryza juz nie komentuje, bo jest na miejscu z reguly jako trener jednej z polskich juniorek.

 

A Gadomski to tylko tymczasowo bo to zawodowy tenisista tylko z kontuzją, ale tez ciekawie opowiada. Na pewno nie tak sennie ględzi jak Lewandowski. Lewandowski byl lepszy przed praca w TVP. Poszedl do TVP to od razu poziom jego komentarza spadl i dorownal do spiacych, nudnych komentatorow TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierze? Profesjonalizm?! Czy Ty przeczytales co napisales? Profesjonalizm? Profesjonalizmem nazywasz wejscie tak sobie w 23. minucie polfinalu Mistrzostw Azji w pilce noznej przy stanie 1:0, poprzedzone oczywiscie niezbednymi reklamami?! Profesjonalizm taki jak Polsat czy TVP co najwyzej :lol2:

Eurosport sie stacza, atakuja Nas masa spamu, typu golf, jazda na koniu (Oppan Gangnam Style!), zeglarstwo, kombinacja norweska, lyzwiarstwo figurowe, sanki, bobsleje, zawody drwali itd. itd. a nie porzadnym sportem.

 

Eurosport jak wiadomo jest stacją która zawsze dokończa rozpoczęte transmisję, stąd nigdy żaden mecz tenisowy nie został urwany od końca. Co mają powiedzieć fani właśnie tych sportów które wymieniłeś, gdy Bundesliga wyrzuca je z ramówki polskiego Eurosportu 2? Identyczna sytuacja.Co nie zmienia faktu, że powinni równoważyć transmisje tenisa, bo dwa mecze tenisowe jest trudno oglądać naraz.

Eurosport się stacza? Jeśli można tak powiedzieć poprzez polskie reklamy i utratę praw do IO, to owszem. Ale sporty które wymieniłeś są w ramówce od dawien dawna i może mimo, że nie mają ogromnej popularności, to na pewno są porządnym sportem. Zresztą to wbrew logice, skoki są porządnym sportem( tak wnioskuje, oglądalność całkiem wysoka), biegi podobnie, a kombinacja która jest ich połączeniem jest "spamem" serwowanym przez Eurosport? Do tego bobsleje są bodajże na TVP Sport. Każdy lubi co innego, ja wolę oglądać właśnie takie transmisję, inni futbol. Eurosport stawia na snooker, kolarstwo,tenis oraz sporty zimowe. tak było, jest i to się zapewne nie zmieni. Jak dla mnie Eurosport dopóki ma prawa do Wielkich Szlemów, większości wyścigów kolarskich i zimowych PŚ trzyma wysoki poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun. Dla mnie Puchar Azji to bardziej niszowy puchar niż AO. Nawet nie wiem kto jest w półfinale pucharu Azji mimo że jestem kibicem piłki nożnej. A w AO wiem co się dzieje.

 

No to sie interesujesz pilka widze, ze hoho ...

Ja wiem kto gra w Pucharze Azji bo ogladam (na szczescie mamy internet) i sie interesuje - tenis w TV powoduje u mnie odruchy wymiotne, wole grac niz ogladac. Ja nie ogladam AO w TV, ale wystarczy ze wejde na wikipedie, sprawdze sobie drabinke i juz wiem. Tak jak zawsze - ciekawe mecze zaczynaja sie dopiero od cwiercfinalow, w zenskim turnieju ciekawy bedzie zapewne tylko 1 polfinal (siostry Williams), final jednostronny.

 

Bądźmy szczerzy - Puchar Azji aż tak ciekawy nie jest. I ma pewnie 5 razy mniejszą oglądalność niż Australian Open ;)

 

Puchar Azji to turniej o wyższym poziomie niż promowany przez Eurosport PNA, ale tak jak mówisz nie czarujmy się pierwszeństwa z AO to on nie może mieć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuje w Eurosporcie już od jakiegoś czasu Sidor.

Tak? Dałbym sobie rękę uciąć, że przy jednej z transmisji go usłyszałem :) Pewnie sobie z kimś go pomyliłem. Nie znam wszystkich komentatorów.

 

Mój TOP3* to:

1. Domański (w moim odczuciu najlepszy komentarz)

2. Stopa (za wspomnianą kulturę słowa i wiedzę)

3. Niezidentyfikowany osobnik o podobnym głosie do Sidora.

 

Komentarz dziewczyn jakoś specjalnie mnie nie ujął.

 

*nie jestem zapalonym miłośnikiem tenisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego AO to jest dobrze. Nawet moją kobietę tym zaciekawiłem i wstaje ze mną rano i ogląda i się nawet interesuje. Dzis w nocy oglądałem mecz Keys i muszę stwierdzić, ze dawna mistrzyni Davanport czy jak sie ją tam piszę rozmienia się na drobne. Wygląda jak buldog i zachowuje się jak on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie podoba to nie ogladaj kolarstwa nikt ci tego nie każe robić. Eurosport właśnie wielu chwali, że na jednej antenie mozna obejrzeć praktycznie wszystkie wyscigi(oprócz MŚ)

Ja kolarstwa nie ogladam tylko slucham, jezeli nie ma nic ciekawego w TV (super komentarz duetu Wyrzykowski i Jaronski, jezeli komentuje ktos inny to brak slow co oni tam prawia i od razu przelaczam). Ogladac tego sie nie da, bo 90% etapow jest nudnych jak flaki z olejem, rownie dobrze mogliby pokazywac ostatnie 500 metrow etapow ... Widoczki mozna poogladac, to jedyny plus.

Niestety Eurosport zalewa widzow kolarstwem w dzien i w nocy - na to sie juz patrzec nie da :evil:

 

Cos Wam wstawie, zebyscie wreszcie przejrzeli na oczy - wiadomosc na FB od mojego kolegi, zapalonego fana kolarstwa:

"Sezon kolarski ruszył na półkuli południowej z dużym impetem. Richie Porte z Team Sky wygrywając 5 etap wyścigu Tour Down Under z podjazdem na Willunga Hill wygenerował niewiarygodną moc 6,2 W/kg. 6.4 to już doping wg wyliczeń lekarzy. Tutaj filmik: http://m.youtube.com/watch?v=3qlxQQ2i5NA " - ogladamy od 11:30.

"Ostatnim kolarzem, który przekroczył 6.3 w/kg był Contador w 2011 na Macugnadze W Giro - 6.5. Pantani na l'alpe d'huez w 1998 miał 9.9."

 

:brawo::brawo: Jesli lubicie ogladac "niezdrowa" rywalizacje, to gratuluje :lol2:

 

Umkwatata [beep] kolarstwem, [beep] tenisem i snookerem pewnie też. I zgaduje, że sporty zimowe też mu nie pasują. TO JEST EUROSPORT. Cały czas coś live,zzdążają się takie sytuacje

Snooker uwielbiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...