Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy podczas dzisiejszego meczu szwedzkiej Elitserien w Eurosporcie HD zauważyliście jakby gorszą niż dotychczas jakość obrazu (widoczne piksele) Bo u mnie na dekoderze HD 5000 jakby gorzej niż dotychczas.

Zwracam się z tym pytaniem do abonentów Cyfrowego Polsatu.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Eurosport nabył ogólnoeuropejskie prawa telewizyjne do transmisji pierwszej edycji piłkarskiej Indian Super League. Rozgrywki rozpoczną się 12 października, a zakończą 20 grudnia (finał). Mecze będzie można oglądać w Eurosporcie 2. Kanał pokaże łącznie 16 spotkań na żywo w tym sezonie.

 

W inauguracyjnym spotkaniu Indian Super League zagrają zespoły Atletico de Kolkata i Mumbai City FC. Początek transmisji w Eurosporcie 2 w niedzielę 12 października o godz. 15:30.

:brawo:

 

Jest! Jest! Jest! Na taką wiadomość właśnie czekałem :jupi: Brawo Eurosport 2. Jaram się strasznie.

 

Wcześniej prawa pozyskał m.in. australijski FOX:

On 15 September 2014 Fox Sports announced that they would telecast the matches of Indian Super League in Australia, cashing in on the popularity of former Sydney FC marquee and Italy international, Alessandro Del Piero.

 

Alessandro Del Piero, David Trezeguet, Luis Garcia, Robert Pires, Elano, David James, Fredrik Ljungberg, Joan Capdevilla, Marco Materazzi, Zico, Nicolas Anelka, Peter Reid, Bernard Mendy, Kostas Katsouranis, Manuel Friedrich, Mikael Silvestre, Alexandros Tzorvas itp. itd. + mały akcent z polskiej Ekstraklasy Bruno Pinheiro ex-widzewiak. Będzie się działo :) Ciekawe jaka będzie frekwencja na stadionach. Najmniejszy obiekt pomieści 22 tysiące, a największy 68 tysięcy kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy jest się z czego cieszyć? Wiadomo, można pooglądać, ale na wielkie popisy gwiazd i epickie mecze bym nie liczył.

Zależy co kto lubi. Jedni oglądają Premier League, inni ligi dla hipsterów.

 

Wszystko zależy od postrzegania. Jak ktoś jest z natury ciekawy świata. Świata w wymiarze sportowym to mecze będzie na pewno oglądał. Jak ktoś ogląda mecze tylko przez pryzmat samego poziomu sportowego to nie tylko 6-7 najlepszych lig europejskich będzie dla niego bardziej atrakcyjniejsze, ale i nawet liga białoruska.

 

Jeśli ktoś lubi oglądać mecze charytatywne z udziałem emerytowanych tuzów światowej piłki to mecze ligi indyjskiej będą nawet ciekawsze, bo będą miały swoją stawkę, swój smaczek, swoją otoczkę - na dodatek w fajnym, urokliwym, egzotycznym klimacie.

 

Mnie takie projekty jak ten, który aktualnie realizowany jest w Indiach intrygują. Mnóstwo głosów krytyki spadło na ten nowy twór o nazwie Indian Super League i jestem ciekaw jak będzie to wszystko wyglądać, czy to szeroko rozreklamowane show okaże się sukcesem czy porażką oraz czy będzie miało ono jakieś przełożenie na tamtejszy futbol w przyszłości. Czy ci ambasadorowie, ich gra, postawa dadzą miejscowym jakiś impuls, porwą tłumy? W Indiach futbol stoi na bardzo niskim poziomie więc nawet popisy emerytów mogą robić na Hindusach nie lada wrażenie.

 

Myślę, że słowo >>>SHOW<<< to właściwie określenie, bo to w istocie ma być takie sportowe show. 2 miesiące zmagań o mistrzostwo sztucznego tworu, który ma porwać populację kraju liczącego ponad miliard mieszkańców. Gra więc jest warta świeczki.

 

A ja na popisy gwiazd właśnie liczę. Kto widział bramki jakie strzelał Del Piero dla Sydney FC czy David Trezeguet dla Newell's Old Boys ten wie o czym mówię. Oby tylko kontuzje trzymały się od nich wszystkich z daleka.

 

Jakiś czas temu Eurosport 2 informował, że nabył prawa do ligi chińskiej. Ligi przeżywającej prawdziwy rozkwit, ale ostatecznie prawa się nabyły i zbyły. Dla mnie, miłośnika takich klimatów był to prawdziwy cios. Szczególnie po zaniechaniu azjatyckiej Ligi Mistrzów. Potem liczyłem, że może Eurosport nabędzie prawa do A-League - rozgrywek australijskiej ekstraklasy gdzie nie brakuje szybkiego tempa, ogromnej liczby bramek, fajnych stadionów, nazwisk znanych z europejskich boisk, ale też i wysokiego poziomu jak na Azję (macie chociażby przykład Sydney Wanderers, który kilkanaście dni temu zameldował się w wielkim finale AFC Champions League dystansując po drodze mistrza Japonii, finalistę z zeszłego roku FC Seoul oraz mistrza Azji i Chin, Guangzhou Evergrande). Niestety i tym razem Eurosport się nie postarał. Dlatego dzisiejsza informacja ucieszyła mnie niezmiernie. Spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Pozytywny grom.

 

Mam nadzieję, że te mecze będą pokazywane w prawdziwym HD przynajmniej w takiej samej jakości jak ostatnio krykiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

À propos rozgrywek azjatyckich. Tak wygląda aktualnie rozkład transmisji Hero Indian Super League:

 

14.10 | 15:30 | Delhi - Pune

15.10 | 15:30 | Goa - Chennaiyin

21.10 | 15:30 | Mumbai - NorthEast

 

Tak z ciekawości sprawdziłem, czy zwycięzca tej nowej ligi profesjonalnej w Indiach zakwalifikuje się do rozgrywek klubowych AFC w Azji.

Okazuje się, że chyba nie. W dalszym ciągu taki przywilej będzie miał klub/kluby z Airtel I-League.

Przypomina mi to sytuację z Indonezji, gdzie też były równocześnie dwie najwyższe klasy rozgrywkowe dwóch różnych operatorów (federacja oraz liga).

 

Wykorzystam też post do podania rozpiski transmisji Europucharu. Oto jak wygląd rozkład jazdy Eurocup:

 

14.10 | 21:30 | esp.pngGran Canaria - Cantù ita.png / konferencja zachodnia

15.10 | 17:30 | rus.pngChimki - Rīga lva.png / konferencja wschodnia

15.10 | 19:15 | ltu.pngVilnius - Partizan srb.png / konferencja wschodnia (mecz rozpoczyna się o 18:30)

21.10 | 18:45 | cze.pngNymburk - Oldenburg ger.png / konferencja zachodnia

22.10 | 18:00 | rus.pngKubań - Ventspils lva.png / konferencja wschodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

À propos rozgrywek azjatyckich. Tak wygląda aktualnie rozkład transmisji Hero Indian Super League:

 

14.10 | 15:30 | Delhi - Pune

15.10 | 15:30 | Goa - Chennaiyin

21.10 | 15:30 | Mumbai - NorthEast

 

Tak z ciekawości sprawdziłem, czy zwycięzca tej nowej ligi profesjonalnej w Indiach zakwalifikuje się do rozgrywek klubowych AFC w Azji.

Okazuje się, że chyba nie. W dalszym ciągu taki przywilej będzie miał klub/kluby z Airtel I-League.

Przypomina mi to sytuację z Indonezji, gdzie też były równocześnie dwie najwyższe klasy rozgrywkowe dwóch różnych operatorów (federacja oraz liga).

 

Skoro już nawiązałeś do tych rozgrywek to tak trochę na gorąco opiszę swoje pierwsze wrażenia na podstawie meczu niedzielnego (tylko niedzielnego, bo poniedziałkowego nie transmitowali).

 

Bardzo podoba mi się realizacja. Animowane belki z wynikami (zarówno w pomniejszeniu, jak i powiększeniu) robią wrażenie i przyjemnie się na nie spogląda.

 

HD moim zdaniem bez zarzutu.

 

Komentarz przeciętny jak to Edek Durda... i chyba nie czytał pewnego artykułu na weszlo.

 

Poziom sportowy? Oczekiwany :) Chociaż jedna z tych bramek jakie padły w niedzielę to zdecydowanie >>>stadiony świata<<<

 

Organizacja zawodów? Pierwsza klasa. W porównaniu do krajów arabskich gdzie stadiony świecą pustkami, a w oddali słychać pieśni religijne tutaj mamy pełną profeskę w stylu europejskim. Świetnie przygotowana murawa, niemal pełne trybuny, doping, możnych sponsorów (m.in. Pepsi, Samsung, HTC, Suzuki, Puma), lokalnych celebrytów na trybunach (witamy w świecie Bollywood), a nawet prawdziwe fajerwerki.

 

Wzorem innych lig ISL ma swoją oficjalną piłkę.

 

Fajne jest też to, że my Europejczycy możemy się utożsamiać z niektórymi zespołami. Kto lubi hiszpańskie kluby ten pewnie ściska kciuki za Atletico z Kalkuty. Kto lubi calcio temu do gustu przypadnie zapewne Pune City. Dla fanów PL i L1 też coś się znajdzie.

 

Mamy nawet do czynienia ze współpracą międzykontynentalną. Chociażby Delhi Dynamos współpracuje z Feyenoordem zaś Atletico... ze swoim odpowiednikiem z Madrytu.

 

Podobno do gwiazd ligi za niedługo ma dołączyć kolejna przebrzmiała persona światowego futbolu, słynny Adrian Mutu.

 

A prawa na Wielką Brytanię nabył niedawno STAR TV UK.

 

Liga się rozwija :brawo:

 

Oto jej oficjalna strona internetowa:

http://www.indiansuperleague.com/

 

Tutaj jeszcze trzy fajne zapowiedzi ISL w wersji video:

https://www.youtube.com/watch?v=XxTGCGLEPrc

 

Przypominam, że dziś o 15:30 Delhi gra z Pune. Dla mniej zorientowanych Del Piero vs Trezeguet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie mecz na ESP 2, a tam Borek gada jak potłuczony, non-stop jakieś konkursy, reklamy. Co to ma być? Tak jest zawsze? Oglądam, bo jest ten październik Universe+ dla pakietu Comfort+ i wcześniej nie miałem dostępu do ESP 2, ale fatalnie się go słucha :/ Wolę przełączyć na inną ścieżkę dźwiękową. Słabo, a była mowa, że to w TVP wiele jakiś gadanek w trakcie meczu o super konursach i aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...