Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TVN mile mnie zaskoczyła, spodziewałem się bowiem o wiele większych dysproporcji, a jednak się od tego powstrzymano, nawet Olejnik.

Szkoda, że kandydaci nie wytoczyli dział cięższego kalibru, tylko okładali się ... puchowymi poduszkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika Olejnik chyba zasłużenie zebrała najwięcej uwag : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mo ... orowskiemu

Olejnik w mojej ocenie potrafi być krytyczna nieraz wobec obecnego obozu władzy, ale na krytykę obecnego prezydenta reaguje bardzo nerwowo jak chociażby przerywając audycję z Zbigniewem Ziobro. Ewidentnie mu w swojej działalności sprzyja.

Jeszcze oglądalność : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/6- ... -grupy-tvn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika Olejnik chyba zasłużenie zebrała najwięcej uwag : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mo ... orowskiemu

 

Abstra[beep]ąc od tego czy pytania Olejnik były mądre czy też nie, bardzo śmieszą mnie tego typu teksty na podstawie "dziennikarzy", których praktycznie nikt nie zna. Niestety panuje taka moda, że każdy może coś napisać w internecie, a [beep]a bierze to jako "opinię" i robi wielki tekst, kreując pewną rzeczywistość.

 

OK. Jankowi spod budki z piwem mogły nie podobać się (lub podobać) pytania Olejnik. Ale, by od razu robić z tego rozgłos i robić z Janka wielki autorytet.

Poziom branżowych mediów spada coraz bardziej, ale najważniejsze, że "[beep]" klika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specjalnym wydaniu programu "Kawa na ławę" wraz z udziałem publiczności nadanym w nocy z niedzieli na poniedziałek, pan Bogdan Rymanowski otrzymał podziękowanie za nienaganny obiektywizm, któremu towarzyszyły oklaski zebranej w studio publiczności.

Więcej na stronie tvn24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle cyfre 5 zaokrągla się w górę, tylko że w tym przypadku wyszłoby ponad 100% :D i zaczęłoby się lamentowanie, że wybory sfałszowane :wink:

Dlatego w tym przypadku zaokrąglono jeden wynik a z drugiego podali tylko jedną cyfrę po przecinku. Oba te ''triki'' są zgodne z prawami matematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te ''triki'' są zgodne z prawami matematyki.

Zatem jeśli różnica matematyczna jest oczywista 51.55% - 48.45% = 3,1%! To nie powinno się tych wyników dotykać.

A każda ich zmiana ma swoje imię. Że tak delikatnie napiszę.

 

A co na to słownik:

 

"trick"

 

1. podstęp, trik (coś, co ma kogoś zwieść)

2. żart, dowcip

3. złudzenie (np. optyczne)

4. sztuczka magiczna

5. itd.

 

A już zupełnie nie znajduję tego odniesienia w prawach matematycznych. Przedmiot ścisły nieuwzględniający "przypadków".

Jeśli zmienia się jedno wyrażenie, to o taką samą wartość należy zmienić drugie wyrażenie. Inaczej różnica tych wyrażeń będzie niedorzeczna (3,1%!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna sprawa. Ale o tym za chwilę. Szczególnie, że ta sprawa w sposób wyrazisty występuje

w programach TVN24.

 

Miło i przyjemnie jest słuchać i tak powinno być zawsze, że zaproszeni goście: socjolodzy, politolodzy i inne autorytety (z tymi osobami, to już jest coraz gorzej) oraz oczywiście sami prowadzący mówią przez pan o urzędującym prezydencie. Nic tylko przyklasnąć!

Ale kindersztuba ta kończy się z chwilą, kiedy ten zwrot "pan" ma dotyczyć prezydenta elekta.

 

– Mój umysł nie ogarnia tego, że, a przede wszystkim dziennikarze charakteryzujący się kulturą osobistą form tych jednak nie używają. A przecież wystarczyłoby użyć, choć raz, taki jeden zwrot "pan" by pozostali się zreflektowali?!

 

Już pomijam, że takie wyrażanie się jest niestosowne, czyli niekulturalne, świadczące o braku kompetencji komunikacyjnej mówiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...