Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Duda nie przyjmuje to tylko się cieszyć. Zawsze byłem za tym, żeby niektórzy politycy sami bojkotowali stację, skoro ona im śmierdzi, manipuluje. Kaczyński i Macierewicz mogą, to dlaczego przykładu nie weźmie choćby Brudziński i Kurski?

 

Bogdan425 - ciekawe czy też tak Ci pasował inteligentny Czarzasty przed komisją Rywina, czy też tak jego działania w KRRiT popierałeś?

Korwin dziś dość spokojny jak na jego możliwości. Chyba się przed wyborami hamował. Potwierdziło się, że poziom programu zależy 50/50 od prowadzącej jak i gościa. Jak się Korwin zachowywał spokojnie, to skandalu nie było. Niech Brudziński się uczy od przyszłego współkoalicjanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsze reportaże z "Czarno na białym" o ideologii katolickiej w podręcznikach do Wychowania do Życia w Rodzinie, nastolatkach w ciąży i seksualności nastolatków, powinny być emitowane na TVP1 w prime-time. Prywatna stacja może, a publiczna nie? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z TVN24 się nie popisała : http://europejczycy.info/54727/artykuly ... rke-tvn24/

Dodam,że nagranie powstało w Kielcach przed Uniwersytetem Jana Kochanowskiego.

 

"Andżeja".

 

Nie od dziś wiadomo, że po pierwsze pieniądze tam są takie, że ludzie na poziomie raczej się nie pchają, dwa, że nawet jeśli chcą to jest ciężko bez "pleców", no i jeszcze stara kwestia, że "ładnym lżej".

 

Czy tak jest wszędzie? Nie wiem, za to wiem, że w Polskim Radiu taka sytuacja jest praktycznie nie do pomyślenia (za to pieniądze jeszcze mniejsze :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robi ta propagandowa stacja robi się żenujące. Przed chwila kilkunastominutowy program o kampanii prezydenckiej. Gośćmi jacyś podrzędni dziennikarze z "wyborczej" i "do rzeczy". 90% czasu to rozmowa duda vs komorowski. Oni po prostu już zdecydowali za Polaków, że ci dwaj panowie przejdą do drugiej tury. Po co więc te całe wybory, ja się pytam!? :evil: 1 minuta poświęcona Kukizowi, 2 minutu o Ogórek. 15-sekundowe wspomnienie o Korwinie przez "dziennikarkę" z wyborczej, w których zawarła tradycyjne zmanipulowane wypowiedzi o kobietach i górnikach. Poza tym cisza. O pozostałych kandydatach nie było ani słowa. W jednym okienku wypowiadający się goście, w drugim okienku materiały z kampanii. Kogo? A no oczywiście komorowskiego i dudy! Kilka ujęć z kampanii Kukiza i Ogórek, ale to trwało może z 2 minuty. ANI JEDNO UJĘCIE ze spotkań z Korwinem. ANI JEDNO ujęcie z krakowskiego wiecu, na którym było ponad 10.000 ludzi! To jest po prostu skandal! Jawna manipulacja kampanią i propaganda. A głupi Polacy oczywiście łykają to jak [beep]gi.

 

A wisienką na torcie było zaproszenie do zadawania pytań kandydatom przez kontakt24. Kandydaci za tydzień będą na nie odpowiadać w jakimiś programie telewizyjnym. Jacy kandydaci? Ano TYLKO i WYŁĄCZNIE komorowski i duda, którzy byli ujęci w grafice zapraszającej na to wydarzenie. Innych kandydatów oczywiście nie ma dla tej marnej stacyjki. Brak słów po prostu. Polska już umarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie o to chodzi, że nie ma innych kandydatów dla tej stacji, tylko chodzi o sondaż, z którego jasno wynika, że tylko dwójka kandydatów ma realne szanse na wygraną. Skoro ludzie chcą na tych kandydatów głosować, to też chcą o tych kandydatach słyszeć a nie o innych. Stąd wynika zainteresowanie mediów tą dwójką kandydatów, dlatego o innych kandydatach jest nieco ciszej (chociaż Magdalenie Ogórek też dużo czasu poświęcają), co nie znaczy, że nic o nich nie wspominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z TVN24 się nie popisała : http://europejczycy.info/54727/artykuly ... rke-tvn24/

Dodam,że nagranie powstało w Kielcach przed Uniwersytetem Jana Kochanowskiego.

Taką Panią mogli wysłać na ulicę, żeby robiła reportaż na temat ,,Jak ludzie spędzą majówkę'', a nie do kandydata na prezydenta, z którym niezbyt łatwo prowadzi się rozmowę, bo często odpowiada jednym-kilkoma słowami i nie nawija makaronu na uszy. TVN po raz kolejny się nie popisał. Wyglądało to podobnie jak wywiad z piłkarzem Śląska - Sebastianem Milą. :)

 

Jakoś TVN nie oszczędza czasu antenowego na Ogórek, czy Palikota... O Korwinie jak się już mówi, to z reguły źle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wisienką na torcie było zaproszenie do zadawania pytań kandydatom przez kontakt24. Kandydaci za tydzień będą na nie odpowiadać w jakimiś programie telewizyjnym.

 

Nie przypomina Ci to przysyłania pytań mailowo/telefonicznie/listownie do Putina na coroczną debatę z narodem? Pytania też pewnie sobie podobierają jakie im najbardziej odpowiadają. Chyba kończą się czasy występów "live" widzów w telewizji. Widać wystarczy im wrażeń ze szkła kontaktowego.

 

Myślę, że to nie o to chodzi, że nie ma innych kandydatów dla tej stacji, tylko chodzi o sondaż

 

Trzeba być bardzo naiwnym lub też nieświadomym, żeby wierzyć w sondaże. Najczęściej są one zgodne z oczekiwaniami podmiotów zlecających, a do tego ich wiarygodność (ale to już moim zdaniem) ogólnie jest wątpliwa (w zasadzie nic nam nie wiadomo o próbie na jakiej były wykonywane i przez inne kwestie o których pisał teraz nie będę).

 

No i kwestia ostatnia, co to znaczy, że "ludzie chcą na kogoś głosować"? Ile osób które znasz potrafi coś powiedzieć o kandydatach? Ile z tych osób ma pojęcie o polityce, gospodarce, finansach czy ogólnie rzecz ujmując o świecie?

No właśnie... i to są całe wybory. Ludzie chcą głosować na tych, którzy im się dobrze kojarzą, a kto się dobrze kojarzy? Ci którzy są często w mediach. Łanie wyglądają, przytulają dzieci, wpierają uciśnionych (hehe choć tylko w czasie kampanii).

Efekt jest taki, że kółko wzajemnej adoracji od 1990 roku wymienia się w Polsce stołkami, a w kraju nie dzieje się wiele dobrego.

 

Taką Panią mogli wysłać na ulicę, żeby robiła reportaż na temat ,,Jak ludzie spędzą majówkę''

 

Szczerze mówiąc moim zdaniem taką panią to mogliby jedynie wysłać do szkoły. Zero dykcji, zero przygotowania, zero wiedzy (bo przepraszam bardzo, chyba nawet większość z nas na tyle orientuje się w sytuacji w kraju, że bez problemu zadalibyśmy kilka ważnych pytań któremukolwiek kandydatowi na prezydenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie o to chodzi, że nie ma innych kandydatów dla tej stacji, tylko chodzi o sondaż, z którego jasno wynika, że tylko dwójka kandydatów ma realne szanse na wygraną.

 

I to jest właśnie myślenie typowego Polaka-Janusza-[beep]ga, który wierzy w sondaże, wierzy w media. Sondaże to najlepsza broń propagandowa i manipulacyjna jakie posiadają media. Zrozum to! Ten proceder powinien zostać jak najszybciej zakazany, bo wprowadza ludzi w błąd. Najlepsze jest to, że jest on przeprowadzany na niby reprezentatywnej grupie 1000 osób, kiedy Polaków uprawnionych do głosowania jest ok.20 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie o to chodzi, że nie ma innych kandydatów dla tej stacji, tylko chodzi o sondaż, z którego jasno wynika, że tylko dwójka kandydatów ma realne szanse na wygraną.

 

I to jest właśnie myślenie typowego Polaka-Janusza-[beep]ga, który wierzy w sondaże, wierzy w media. Sondaże to najlepsza broń propagandowa i manipulacyjna jakie posiadają media. Zrozum to! Ten proceder powinien zostać jak najszybciej zakazany, bo wprowadza ludzi w błąd. Najlepsze jest to, że jest on przeprowadzany na niby reprezentatywnej grupie 1000 osób, kiedy Polaków uprawnionych do głosowania jest ok.20 mln.

Ale ja to rozumiem i to też było moim przekazem, jeśli go nie zrozumiałeś (co widać po Twojej wypowiedzi). Nigdzie nie napisałem, że wierzę w sondaże, odniosłem się tylko do tego jak media to traktują, i jak traktuje to przeciętny widz, "kapiszi"? Już zaczaiłeś czy dalej będziesz obrażać (co jest domeną ludzi słabych, niedowartościowanych)? Poza tym pewnie nie oglądałeś rozmowy o 12:30 kiedy to była mowa o tych "bez szans"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to że nie zgadzacie się z sondażem, to nie oznacza, że on jest fałszywy :D

 

Tak jak napisaliście, tego typu sondaże robi się np. na 1 tys. osób, i ten tysiąc osób tak uważa a nie inaczej. Oczywiście, że pokazując w telewizji później procentu, ludzie myślą, że tak głosuje cała Polska. I to kreuje pewną rzeczywistość. Ale tutaj jest problem tego, że ludzie nie myślą oglądając TV.

 

Podobnie jest z oglądalnością telewizji. Pomiar obejmuje raptem kilka tysięcy osób, a oni później to przeliczają, że "Taniec z gwiazdami" ogląda jakieś 3 mln widzów. A w rzeczywistości tylko 200 osób badanych :)

 

A co do wyśmiewanej tutaj pani z TVN24. Ta pni raczej nie robiła żadnego reportażu, tylko pewnie została "oddelegowana", by nagrała wypowiedź kandydata dla innego reportera. Ja wiem, że taki materiał podnieca wyznawców wymówionej tezy "TVN kłamie!" i wpadkę od razu przekładają na cały koncern. Ale może wcześniej lepiej zapoznać się jak wygląda kuchnia dziennikarska, czasami zdarzają się po prostu niepowodzenia, a później z kogoś się wyśmiewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z was miał statystykę/metody badań doświadczalnych/modele matematyczne itp przedmioty na studiach, bo dopiero wtedy można cokolwiek wiedzieć na ten temat.

 

Mnie najbardziej bawi, że tvn znęca się nad własną dziennikarką czyli Madzią Ogórek :D Wczoraj pokazywali jakaś brzydką stylistkę która krytykowała ją chyba z zazdrości za zbyt którką sukienkę, brak rajstop itp itd.

 

Natomiast to, że nie zajmują się takim Braunem, który wsiada na wszystkich dziennikarzy bez wyjatku, uwaza że Żydzi rządzą światem, a jednym z głowych postulatów jest intronizacja Maryji na królową Polski no to raczej nic dziwnego, ale moze go jeszcze pokaza jako ciekawostkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wyśmiewanej tutaj pani z TVN24. Ta pni raczej nie robiła żadnego reportażu, tylko pewnie została "oddelegowana", by nagrała wypowiedź kandydata dla innego reportera. Ja wiem, że taki materiał podnieca wyznawców wymówionej tezy "TVN kłamie!" i wpadkę od razu przekładają na cały koncern. Ale może wcześniej lepiej zapoznać się jak wygląda kuchnia dziennikarska, czasami zdarzają się po prostu niepowodzenia, a później z kogoś się wyśmiewać.

Pewnie masz rację? Gdyby to był obraz z kamery TVN-owskiej - to pewnie nie zobaczylibyśmy tego wiele. I byłoby fajnie. Stało się jednak inaczej. I wyszła prawda.

 

Co do sondaży, to wiadomo, że są robione na zamówienie. Zamawiam! I mam! Taka to mniej więcej zasada. I obowiązująca we wszystkich mediach. Tu nie ma różnicy. Oczywiście w zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Pani się nie popisała, nawet operator kamery przeprosił Kukiza, ale nie mamy prawa tego zauważyć?? Z drugiej strony osoby to głoszące gdyby to dotyczyło TV Republika by ją rozjechały i się z niej zbijały - mentalność Kalego.

Media kreują swoją rzeczywistość, manipulują- wmawiają nam,że nie warto głoswać na takiego Kukiza, Brauna, Kowalskiego i innych, bo nie mają szans. Wycina się ich z mediów. Dlatego co zrobić- wyrzucić odbiornik . Rozumiem,że jednak niektórzy interesują się filmem czy sportem- w ogóle nie oglądać żadnych TV informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wyśmiewanej tutaj pani z TVN24. Ta pni raczej nie robiła żadnego reportażu, tylko pewnie została "oddelegowana", by nagrała wypowiedź kandydata dla innego reportera.

 

Jakbyś miał kiedyś okazję rozmawiać z niektórymi "dziennikarzami" ewentualnie pisać, to by to zburzyło trochę Twoje zdanie na temat ludzi z telewizji. Byli i były takie co pisały/pisali piłka "piłka norzna", no ale w tv tego nie było widać. Tak więc mnie ani trochę nie dziwią takie materiały jak ten wyżej.

 

Co do sondaży, to wiadomo, że są robione na zamówienie. Zamawiam! I mam! Taka to mniej więcej zasada. I obowiązująca we wszystkich mediach. Tu nie ma różnicy. Oczywiście w zamówieniu.

 

Kapitalizm. Zwykła umowa zakupu towaru jakim jest sondaż. Boją się, że jak nie będzie "dobry", to następnym razem klient pójdzie do innej "sondażowni". Tak samo jak każdy z nas, gdy nie jest np. zadowolony z pracy mechanika, u którego zostawiamy samochód. Na podobnej zasadzie niestety działają też agencje ratingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedział Wojewódzki:

 

- Namawiam! Głosujcie na Pawła w pierwszej turze, żeby wystraszyć tamtych dwóch, że my jeszcze coś możemy! Panuje dualizm lęku: głosujemy na Bronka, bo boimy się Dudy, a przecież Duda wygląda na chłopca, którego na Allegro znaleźli. Duda wygląda na takiego, co jak otworzy lodówkę, to się zaziębi. A jak pojedzie do Rosji, to na niego meteoryt spadnie! Jest pechowcem - drwił król TVN-u.

 

Z każdym słowem prowadzący dolewał oliwy do ognia, wypowiadając się ironicznie na temat konkurentów Kukiza, jednak o aktualnie urzędującym prezydencie Wojewódzki nie powiedział ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...