Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Program w telewizorze jest do sprawdzenia na caly tydzień na wszystkie posiadane stacje bez konieczności przełączania na daną stację z pełnym opisem programów.

A np. ramówka w telgazecie na kanały: Polsat Sport, PS Extra i PS News są dostepne na telegazecie zwykłego Polsatu podobnie jak na pozostałe stacje tematyczne tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek Telewizyjny do Twojej Gazety zmienił szatę graficzną. Dodatkowo zlikwidowana została krzyżówka (dotychczas była jedna).

 

 

Dotychczas było tak:

 

- okładka:

 

1178449500_1405291178_thumb.jpg

 

- typowy program na jeden dzień (od piątku do wtorku):

 

4891239800_1405291180_thumb.jpg 7587607700_1405291182_thumb.jpg

 

- druga strona programu na środę (z krzyżówką):

 

6184085300_1405291184_thumb.jpg

(co do "gwarku" - nie ja to rozwiązywałem, oczywiście powinien być kwark; jak ktoś chce, można rozwiązać do końca, przy czym już widzę, że błędów w rozwiązaniu jest tam więcej :) )

 

- druga strona programu na czwartek (ze stopką redakcyjną):

 

9609624800_1405291187_thumb.jpg

 

 

Nowa szata graficzna wygląda następująco:

 

- okładka:

 

2495234500_1405291188_thumb.jpg

 

- typowy program na dany dzień (od piątku do środy, bo tak jak powiedziałem, krzyżówki już nie ma):

 

3371594100_1405291190_thumb.jpg 7045653100_1405291192_thumb.jpg

 

- druga strona programu na czwartek (ze stopką redakcyjną, nad stopką podano jeszcze zwycięzcę krzyżówki z poprzedniego numeru, choć to wygląda na sytuację jednorazową):

 

3665507700_1405291194_thumb.jpg

 

 

Miejscami skaner nieco mi przekłamał kolory (tzn. tam gdzie widać tęczę). Program na każdy dzień ma nadal inny kolor, choć kolory odpowiadające poszczególnym dniom tygodnia nieznacznie się zmieniły. Nie ma już u góry strony przysłów, zamiast tego jest wschód i zachód Słońca oraz nazwa obchodzonego w danym dniu święta (dotyczy to również mało popularnych świąt branżowych, np. Światowy Dzień Księgowego) lub numer dnia w roku.

 

Jeśli chodzi o zmianę obecnych programów (a dokładniej - zastąpienie niektórych z nich przez nowe kanały z MUX1 DVB-T) - nie jestem w stanie powiedzieć, czy nastąpiło to teraz, czy już wcześniej, bo stare wydanie mam z maja.

 

Układ całego pisma wygląda tak:

- okładka frontowa - tak jak przedstawiono powyżej;

- kolejnych 14 stron - program telewizyjny na 7 dni, od piątku do czwartku, po otwarciu pisma widać zawsze kompletny program na jeden dzień, tak jak wyżej przedstawiono programy na piątek);

- okładka tylna - reklama.

 

Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że reklamy w tym tygodniku pojawiają się okresowo od tych samych reklamodawców - ale nie ze stałą częstotliwością. Mam pod ręką 3 numery: dwa kolejne z maja (20/2014 i 21/2014) oraz najnowszy (28/2014). W numerach 20 i 28 jest ta sama reklama na dole okładki frontowej (bank Meritum - widac ją na skanie numeru 28 powyżej, w numerze 20 jest identyczna), natomiast w numerach 21 i 28 są reklamy tej samej firmy na okładce tylnej (dwie różne reklamy traktorów Zetor).

 

DDdTG jest w całości, łącznie z "okładkami", drukowany na zwykłym papierze "gazetowym", NIE na papierze kredowym, jak np. Tele Tydzień.

 

 

W starej szacie graficznej uwagę zwracają stare loga Polsatu (z końca lat 90.) i TV4 (pierwsze w historii logo tej stacji) oraz błędne logo TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Kpc21: Moim zdaniem teraz bardzo fajnie wygląda odświeżony listing i grafika w tym dodatku :) U mnie, w mieście, gdzie mieszkam jest także wydawany Tygodnik Podhalański, gdzie dodatek TV w starszej wersji był taki sam :) A więc ta odmiana tej gazety także należy do jednej firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie należą do jednej firmy. W moim przypadku jest to akurat wydanie lokalne Nowego Łowiczanina (coś jak program lokalny w TVP Regionalnej, tyle że w wersji prasowej i na dużo mniejszą skalę), a wydawca Nowego Łowiczanina na pewno nie wydaje Tygodnika Podhalańskiego :) Myślę, że odbywa się to tak, że wydawcy lokalnych gazet zawierają umowy z wydawcą DTdTG na dołączanie go do swoich wydawnictw.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj tradycyjnie do redakcji Programu TV i To i Owo. W obu redakcjach powiedziano mi, ze raczej zmian nie będzie po wakacjach w obu pismach. jeżeli nie jest to zasłona dymna to może i tak być, wszyscy boją się jakichkolwiek zmian bo to moze wiązać się ze spadkiem sprzedaży. Pani w redakcji Programu TV kazała dzwonic pod koniec sierpnia więc zadzwonię, może wtedy będą jakieś konkrety. Bo jak nie bedzie zmian jesienią to potem najwcześniej na wiosnę 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@ Kpc21: Najmocniej przepraszam za swoją głupotę :) Cóż, najwyraźniej dawno nie widziałem Tygodnika Podhalańskiego, bądź nie znam się na firmach :lol2:

@ PIOOLE: Co do To i Owo, to można się przyzwyczaić do takiego obrotu sprawy, a co do Programu TV, to jest nadzieja. Coś więcej na temat zmian (mam nadzieję na to) dowiemy się pod koniec wakacji.

@ fan tv: Jestem zwolennikiem zmian w Tele Świecie :) Przydało by się także rozwalić sekcję DVB-T :) i dorzucić nowe kanały, oraz dział serialowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj tradycyjnie do redakcji Programu TV i To i Owo. W obu redakcjach powiedziano mi, ze raczej zmian nie będzie po wakacjach w obu pismach. jeżeli nie jest to zasłona dymna to może i tak być, wszyscy boją się jakichkolwiek zmian bo to moze wiązać się ze spadkiem sprzedaży. Pani w redakcji Programu TV kazała dzwonic pod koniec sierpnia więc zadzwonię, może wtedy będą jakieś konkrety. Bo jak nie bedzie zmian jesienią to potem najwcześniej na wiosnę 2015 roku.

No w takim razie nie ma chyba szans na zmiany o których pisałeś przed wakacjami.Według mnie wydawcy nie mówią czytelnikom o zmianach bo raz wychodzą z założenia że ich raczej takie zmiany raczej nie powinny ich obchodzić a oni sami o tym poinformują. Poza tym wydawcy boją się że informacje przedostaną się do konkurencji. Tym samym sądzę że to co ci powiedziano to zasłona dymna. Z ciekawości zadzwoń jednak na przykład do Tele Tygodnia czy Kuriera TV i tam popytaj o zmiany.

Moim zdaniem powinniśmy przeanalizować listingi wszystkich pism telewizyjnych tworząc propozycje odnowy poszczególnych pism następnie wysyłając je do oceny zainteresowanym stronom z Bauera czy Press Medii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Warblade3

Tego się nie spodziewałem :lol2: Myślę, że taka gazeta jest dostarczana do ludzi z większych miast Polski, a nie miast pokroju Zawoji, Makowa Podh. czy jakiejś wsi :D Ciekawe, ile ma stacji, i jaki jest tam listing. Jak gazeta bezpłatna, to pewnie do pupy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny post i porównanie dziś znalazłem - autor @qwq

------------------------------------------------------------

 

 

W tym temacie porównanie 5 popularnych "gazet TV".

 

1. Gazeta TV - dodatek do piątkowego wydania Gazety Wyborczej.

Cena Gazety - 3,20 zł, dodatek zawiera 56 stron.

Program od piątku do czwartku.

Program 53 stacji.

msj5pdqp3qhg_t.jpg

0vkymqsfbz6x_t.jpg

 

]2. Kropka TV - dostępny jako niezależna gazeta w sieci "Biedronek" .

Cena - 1,69 zł, zawiera 116 stron.

Program od piątku do czwartku.

Program 89 stacji.

rrtscipdv2bj_t.jpg

pf7asy91awvn_t.jpg

amniv3k7dn5s_t.jpg

 

3. Fakt TV - dodatek do czwartkowego wydania Faktu.

Cena Faktu z dodatkiem Fakt TV - 1,80 zł, dodatek zawiera 60 stron.

Program od czwartku do piątku.

Program 48 stacji.

35oqmlrphmpg_t.jpg

77hs63mg4992_t.jpg

 

 

4. Super Express TV - dodatek do piątkowego wydania Super Expressu.

Cena Super Expressu z dodatkiem Super Express TV - 1,90 zł, dodatek zawiera 60 stron.

Program od piątku do czwartku.

Program 89 stacji.

10iqmsgik6ou_t.jpg

k2pnjrrjrloh_t.jpg

cwriij3upd6m_t.jpg

 

5. To&Owo TV , chyba najbardziej profesjonalna spośród tych gazet.

To&Owo TV - dostępna jako niezależna gazeta, ukazuje się we wtorki.

Cena - 1,99 zł, zawiera 100 stron.

Program od soboty do piątku.

Program 113 stacji.

rm91bmcfh626_t.jpg

w2iccmxwtyak_t.jpg

9mqsh9hbdhqs_t.jpg

98sqgdqlsyib_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To&Owo TV" oraz o dziwo "Fakt TV", są najbardziej przejrzyste i czytelne. Ale ta pierwsza ma ponad 2x więcej stacji, dlatego wygrywa. "Super Express TV" chyba najgorszy... Popatrzcie na te malutkie kwadraciki z programem. :lol2: Powinni chociaż ograniczyć liczbę kanałów, żeby listingu aż tak nie upychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gazecie TV brak stacji sportowych!

W Kropka TV bardzo dużo za to stacji sportowych, zpoważniejszych brakuje tylko sportklubu.

Ja najbardziej wolę Tele Świat, To &owo TV jakoś mi niepasuje nie pod względem stacji tylko grafiki, ogólengo wrażenia.

@FFan Masz jakieś jeszcze zdjęcia innych gazet, także tych ogólnodostepnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Mi najbardziej się podoba z tych gazet Gazeta TV - najgorszy jest Super Express TV. Rzeczywiście dużo stacji jest mocno ściśniętych w tym drugim dodatku - nawet trochę za dużo :lol2: Natomiast mi się najbardziej podoba Gazeta TV - przejrzystość listingu i brak zbędnych stacji tam robi swoje :)

A co sądzę o reszcie? Fakt TV też będzie, brakuje tylko dużej ilości stacji. W To i Owo nie odpowiada mi czytelność listingu i wielkość kolumn, ale jest za to program dla największej ilości stacji :) W Kropce TV nie podoba mi się pościskanie listingu na 5, 6, 4 stronie.

Hmm... mi się wydaje, że w Gazecie TV są stacje sportowe. Są poza podstawowym programem jakieś dodatkowe strony z nim? Bo jak patrzyłem ostatnio (też pod koniec kwietnia, albo w maju), to były dodatkowe 5 stron na listing - 1 dla stacji radiowych, 2 dla informacyjnych i 2 dla sportowych :) Chyba że się coś zmieniło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...