Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Telewizja Urbanski: No właśnie :) Tylko miejmy nadzieję że nie dojdzie sytuacji że zostaną dodane ramówki stacji TV kosztem ściśnienia kolejnych stacji TV (idealny przykład jak nie wolno układać listingów znajdziemy w Tele Tygodniu na 3 i 4 stronie listingowej, w ogóle to cały listing tam jest do pupy :D ). Miejmy nadzieję że zmiany zajdą też w gazetach PressMedii.

Powielam słowa @Tomo21. Naprawdę to co teraz widzimy w Tele Tygodniu to przysłowiowe c**j, d**a i kamieni k**a :lol2: , jak to mawiał pewien klasyk kiedyś. Cały listing w Tele Tygodniu jest słaby, ale szczyt [beep]izmu widać na 3 i 4 stronie listingu. Tam wszystko jest powpychane (nawet Regionalna z ośrodkami, która zajmują 3 kolumny! ) , i wywyższone wręcz pod niebiosa kanały ogólne czy TVP Seriale. Jak by nie było miejsca na 1 i 2 stronie, czy dołożenie dodatkowej strony na stacje ogólne. A do czeluści piekielnych wręcz - kanały premium i filmowe. :o Poza tym strasznie pościskane są te kanały filmowe w 2 i 3 rzędzie tam, a na dodatek kanały w 1 rzędzie przez opisy najciekawszych propozycji dnia mają bardzo okrojony program. I na dodatek miejsce ze zdjęciem jest stanowczo za wysoko. Dla mnie cały Tele Tydzień jest mocno do przebudowy.

Co do gazet PressMedii, to zmiany wg. mnie należą się tylko Tele 14 plus. Wszyscy chyba wiemy jaka tam jest sytuacja. Program TV będzie :D

Krótko mówiąc, w gazetach Bauera jest dużo do przebudowy.

Dlatego nie ma miejsca na kanały na pierwszej i drugiej stronie bo są te za przeproszeniem durne omówienia trzech najważniejszych propozycji. Gdyby ich nie było to można by upchać więcej stacji telewizyjnych przy jednoczesnym ograniczeniu obecnej wielkiej szóstki czyli TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN7 i TV Puls. Dlatego zmiany w "Tele Tygodniu" powinny nadejść i to połączone z nową grafiką.

Tak samo zmiany powinny być w To i Owo które powinno wrócić do 5 stacji na pierwszej stronie zaś na drugiej tych stacji powinno być łącznie dwanaście. Dodatkowo wyrzucając stacje zagraniczne zwolniło by się miejsce na kolejne kanały telewizyjne. Lekkie podrasowanie listingu powinno być w Tele Świecie - tam przed lub po programie powinna być 14 stronicowa sekcja filmowa a listing powinien otrzymać jeszcze dodatkową stronę. Tym samym łącznie w TŚ na pierwszej stronie byłoby 10 stacji z DVB-T. Dodatkowo korekty powinny być w Super TV, Tele Maxie i TV14 (TTV i TV Trwam (lub TVP Regionalna) za TVP Seriale i Polsat 2) zaś w Kurierze TV tak jak i w wspomnianym Tele Tygodniu powinien być zupełnie nowy listing.

Dodatkowo nie zaszkodzi Bauerowi dołożyć nowe tytuły - w tym miesięczniki czy dwutygodniki premium pokroju TV Movie. Skoro potrafią rozwinąć rynek tv guidów w Niemczech to w Polsce też by potrafili. Jeżeli chodzi o PressMedie to tam wszystkie gazety powinny iść do poprawki a na rynek powinna wrócić Tele Gwiazda dzięki której PM mogłaby poukładać swoje tytuły. Poza tym dziwi mnie brak wejścia w TV Guidy ze strony Axel Springera i Burdy czy też Agencji Wydawniczej "Technopol" która obecnie wydaje pisma krzyżówkowe choć dawniej była odpowiedzialna także za Tele Ramę. Gdyby oni byli obecni na rynku to Bauer musiałby być zmuszony do pewnego rodzaju wysiłku w budowie listingów w swoich pismach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w Tele programach wygląda to tak:

1 strona-Tvp 1,Tvp 2,Polsat,Tvn

Niżej-Tvp regionalna,Tvp info,Tvp Rozrywka,Fokus tv

Strony 2-3

1 rząd-Tvn siedem,Tv puls,Tv 4,Tvp polonia,Tvp kultura,Tv 6,Stopklatka tv,Tvp seriale

2 rząd-Puls 2,Fox,Ale kino,Atm rozrywka,Tvp abc,Tvp historia,Tv trwam,Discovery channel,Animal planet,National geographic

3 rząd-Ttv,Hbo,Canal+,Axn,Cbs Europa,Canal+ sport,Eurosport,Eurosport 2,Polsat sport news,Tvp sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem za tydzień zmiany w Kropce TV polegające głównie na "wchłonięciu" przez to pismo równolegle wydawanego czasopisma poradnikowego.

Szczegóły znajdziecie w bieżącym numerze "Kropki" zaś zapowiedź zmian na ich Facebook'owym profilu. Wiemy z niego na przykład że liczba stacji wzrośnie do 97 a liczba stron do aż 132 czyli tylu ile taki "Tele Tydzień" ma w święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Poland: No właśnie :) Szkoda że do równych 100 stacji nie zwiększy Kropka TV swojego listingu :( No ale 97 stacji zawsze lepsze niż np. 80 :)

@ mcl1: Mam do Ciebie jedną prośbę. Czy jesteś w stanie zrobić skany najnowszego numeru listingu Tele Programów i wstawić je tutaj na forum? Jak tak, to cieszę się z tego powodu, bo byłem w ten poniedziałek w kiosku i chciałem zakupić Tele Programy, których nie było. Chciałem wiedzieć po prostu jak wygląda graficznie nowy listing w Tele Programach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mcl1: Dzięki za skany :) Najbardziej w tym listingu nie rozumiem 3 i 4 strony. Jak można w 1 rzędzie dawać 4 kolumny, a 2 i 3 rzędzie - 5 kolumn? Gdyby 5 kolumn było w każdym rzędzie na tych stronach, to by się zmieściły np. Eska TV, Polo TV i jakiś inny kanał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mcl1: Dzięki za skany :) Najbardziej w tym listingu nie rozumiem 3 i 4 strony. Jak można w 1 rzędzie dawać 4 kolumny, a 2 i 3 rzędzie - 5 kolumn? Gdyby 5 kolumn było w każdym rzędzie na tych stronach, to by się zmieściły np. Eska TV, Polo TV i jakiś inny kanał. :)

Dokładnie. Mnie zaś irytuje TVP Seriale na samej górze czwartej strony - tam w moim odczuciu powinna być TV Trwam która to ma bardziej skomplikowaną a co za tym idzie także większą ramówkę od wspomnianej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że kanał Fokus.tv nie powinien być na pierwszej stronie w Tele programach obok dużych stacji jak TVP1 czy Polsat lub TVN. Tam to mogli by dać inny kanał, np. TTV. Osobiście uważam że kanał Fokus tv jest raczej słabym kanałem i powinien znajdować się z tyłu na ostatnich stronach np. koło kanału Discovery zamiast Animal Planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miś: Gorzej jest w Super Express TV - tam Fokus TV dostał ogromną kolumnę na 1 stronie wielkości kanałów TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN. To jest wg. mnie skandal. Mi się Tele Programy podobają - szkoda tylko tej nierówności na 3 i 4 stronie.

Trochę nieporządek tematyczny też panuje w Tele Programach - np. Stopklatka. TV i TVP Seriale w 1 rzędzie na 4 stronie, a reszta kanałów filmowych w 2 i 3 rzędzie na 3 stronie.

@ Poland: Powielam Twoją opinię :) Wszędzie tylko TVP Seriale wywyższać. Co ten kanał ciekawego prezentuje? Występuje w DVB-T? Nic, i nie. To czemu TVP Seriale wszędzie (oprócz na całe szczęście gazet PressMedii) jest wywyższane do 1 rzędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal medialny Media2 opublikował tymczasem okładki "Kropki TV" oraz "Twojego Poradnika i kropka" które to wyglądać będą następująco:

http://media2.pl/g/0/41889.jpg

http://media2.pl/g/600/41890.jpg

Część telewizyjna licząca 84 strony ma być oddzielna od części poradnikowej liczącej 48 stron.

Szerzej o zmianach pod tym linkiem: http://media2.pl/media/115154-Nowa-Krop ... edium=link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi, jak będzie wyglądał listing w nowej Kropce TV. Ja sobie wyobrażam zmiany w listingu tak, że 6 stronę listingu rozszerzą do maksimum, a te pościskane kanały w 2 rzędach (Filmbox, TCM, ID, Eska TV, Polo TV, TLC, Domo+ i CI Polsat) rozluźnią. Jakie stacje dojdą? Wg. mnie do gazety dojdą: BBC Cbbebies, Disney XD, Teletoon+, BBC Lifestyle, Cinemax, Filmbox HD, Filmbox Extra, BBC Knowledge. A co zniknie? Nic :D

A wy jak myślicie? Jak będzie wyglądała nowa Kropka TV? Jakie stacje dojdą, co zniknie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Poland: No właśnie :) Zapomniałem o polepszenia miejsca w listingu kanałów: TTV, TVP Regionalna, TVP ABC, Fokus TV, TVP Historia i innych :D:) Poza tym bardzo chciałbym, żeby z 4 strony listingu znikły kanały paradokumentalne - CBS Reality, ID i CI Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland: Ja też mam taką nadzieję :) Co z tego wyniknie, zobaczymy już w ten poniedziałek :) Mam nadzieję, że się nie zawiodę na nowym listingu w Kropce TV :)

Informacja z dzisiaj:

Na stronie Media2.pl w temacie, który @Poland wstawił, pojawiła się informacja, jakie stacje doszły do nowej Kropki TV. Doszły stacje, które... ja wytypowałem! Jakiś fart :D Jeszcze brakuje ułożenie listingu takiego, jaki sobie zażyczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już nową Kropkę TV, ogólnie wg mnie zmiany na gorsze a oto jak wygląda nowy układ;

Strona 1 TVP1,TVP2,POlsat, TVN

Strona 2: mniej więcej 2/3 strony TV Puld.TVN7,TV4,TVP Polonia i TVP Seriale, 1/3 strony Puls 2,ATM,TV6,TVP Kultura i TVP Rozrywka,

Strona 3 układ taki sam jak na stronie n2: AXN, Comedy,Fox Life,13ulica,Ale kino, niżej podzielone na 2: AXN White, Comedy Family, Fox, TVP HD,CBS Action i pod spodem AXN Spin, Black, CBS Europa, Reality i Drama strona kolejna na mniej więcej 2/5 strony Canal+,HBO,Polsat2.Cinemax,Kino Polska, 1/5 strony Canal=Film,HBO2.Polsat Film,Tele5,TCM, nizej CanalFilm2, HBO Comedy, TVS, Universal, Filmboix i niżej Canal Family, STopklatka TV, Polo TV,Eska TV, Mezzo i przedostatnia strona układ jak na ostatniej stronie; TVN Sttyle, Polsat Cafe,Kuchnia i Domo,TLC i Romance, niżej Discowery,National,Geo Wild,Animal,Planete,BBC Knowlkedge, niżej Discowery Historia,Historyt,TVP Historia,TTV,Fokus,BBC Lifestile itp.

Ostatnia strona połowę strony to kanały sportowe z tym, że tylko Canal+ Sport , Polsat Sport i Eurosport z programami na żywo i to od 14 g, a pozostałe fragmentarycznie bez zaznaczonych programów live, i 1/2 z bajkami (6 kanałów i niżej 5 kanałów info i TV Trwam.

Myślałem, ze zmienię gazetę ale znów zostaje mi To i Owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...