Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpał mi w ręce po dłuższym niewidzeniu Tele Tydzień. I złapałem się za głowę jak zobaczyłem nowy układ.

Badziewne kanały w stylu Polsatu 2 z całym programem i zdjęciem, a stacje typu C+ czy HBO na dole ściśnięte i mało czytelne.

Tragedia co się z tą gazetą porobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie największa bolączka prasy drukowanej. Wyróżnianie kanałów ogólnych i marginalizowanie tych premium. To jest całkowicie błędna polityka, bo takie gazety kupują użytkownicy szerokich płatnych pakietów, a nie fani NTC. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I półroczu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dwutygodników telewizyjnych był „Tele Świat”. Wszystkie tytuły zanotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „Ekran TV”. Zyskały jedynie „Tele Max” i „Super TV”, będące wcześniej tygodnikami.

 

Więcej : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tele-max-i-super-tv-z-wieksza-sprzedaza-po-zmianie-w-dwutygodniki_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz! Ja lubię zapach papieru gazetowego i farb drukarskich. Lubię potrzymać tygodnik w rękach. Brać go do ręki w każdej chwili, kiedy jest mi potrzebny. Popatrzyć na krzyżówki i inne obrazki. To znowu o czymś przeczytać. Co mi z EPG lub smartfon/tablet z aplikacjami. Takimi zabawkami. Skoro brak takich aplikacji na odkurzanie mieszkania lub podrapania po plecach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425:

Widzę, bo ja też lubię. Ale to są sentymenty. Gdybym się nie przestawił, to to czułbym się zbyt oldschoolowo. I miałbym wrażenie, że stoję w miejscu. Ja od dziecka lubiłem technikę, więc nowe rozwiązania bardziej mnie zaciekawiają, niż odrzucają. Dlatego łatwiej się przestawiam. Ale, co kto woli. ;) Być może jeszcze kiedyś kupię To&Owo TV, w trakcie jakiegoś długiego weekendu lub na święta. Ale na pewno nie regularnie - odciąłem pępowinę. Ma mnie kto drapać po plecach (robi też inne rzeczy :>), więc nie potrzebuję innych "aplikacji". A od odkurzania mam robota - nie jest dokładny, ale ja nie mam specjalnych wymagań. Wywaliłem dawno temu dywany. Człowiek czuje się zdrowszy, gdy nie wita się rano z roztoczami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san ja nie stronię od nowoczesności techniki. Wręcz przeciwnie. Ale nie lubię się afiszować. Poza tym jedno nie wyklucza drugiego. I zawsze się śmieję z kombajnów, co to podobno są od wszystkiego :)

Zaś gazeta ma swój urok, tym bardziej telewizyjna z inżynierem Kucharkiem na czele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Telewizja Urbanski: No właśnie :) Tylko miejmy nadzieję że nie dojdzie sytuacji że zostaną dodane ramówki stacji TV kosztem ściśnienia kolejnych stacji TV (idealny przykład jak nie wolno układać listingów znajdziemy w Tele Tygodniu na 3 i 4 stronie listingowej, w ogóle to cały listing tam jest do pupy :D ). Miejmy nadzieję że zmiany zajdą też w gazetach PressMedii.

Powielam słowa @Tomo21. Naprawdę to co teraz widzimy w Tele Tygodniu to przysłowiowe c**j, d**a i kamieni k**a :lol2: , jak to mawiał pewien klasyk kiedyś. Cały listing w Tele Tygodniu jest słaby, ale szczyt [beep]izmu widać na 3 i 4 stronie listingu. Tam wszystko jest powpychane (nawet Regionalna z ośrodkami, która zajmują 3 kolumny! ) , i wywyższone wręcz pod niebiosa kanały ogólne czy TVP Seriale. Jak by nie było miejsca na 1 i 2 stronie, czy dołożenie dodatkowej strony na stacje ogólne. A do czeluści piekielnych wręcz - kanały premium i filmowe. :o Poza tym strasznie pościskane są te kanały filmowe w 2 i 3 rzędzie tam, a na dodatek kanały w 1 rzędzie przez opisy najciekawszych propozycji dnia mają bardzo okrojony program. I na dodatek miejsce ze zdjęciem jest stanowczo za wysoko. Dla mnie cały Tele Tydzień jest mocno do przebudowy.

Co do gazet PressMedii, to zmiany wg. mnie należą się tylko Tele 14 plus. Wszyscy chyba wiemy jaka tam jest sytuacja. Program TV będzie :D

Krótko mówiąc, w gazetach Bauera jest dużo do przebudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tele Tydzień jest dość niewygodny. To chyba jedyna gazeta, w której Canal+ ma tyle samo miejsca co Tele 5 i ATM Rozrywka (no, może jeszcze lokalny Tele Program dodawany do Gazety Pomorskiej). Złą decyzją było wycofanie rubryki z listami telewidzów i zastąpienie jej kolejną rubryką o gwiazdach. Według mnie gazeta z programem powinna raczej skupiać się na opisywaniu telewizji (tak jak dawniej było np. w świętej pamięci Antenie). W zasadzie to w moim domu kupuje się go tylko z sentymentu dla marki.

Kiedyś kupowałem To i Owo TV, ale to też się zepsuło, głównie przez usunięcie kanałów zagranicznych. W 2006 były chyba 3 strony z kanałami angielskimi, niemieckimi, francuskimi, włoskimi (nawet 1 rosyjski był). A teraz jest 6 stacji: 4 niemieckie i 2 czeskie, na 13E odbiera się tylko 2 niemieckie, więc to chyba dla terenów przygranicznych to jest drukowane. Moim zdaniem powinno się wrócić do drukowania zagranicznych kanałów, choćby tych najpopularniejszych. Dałbym np. 3 główne kanały RAI (no i jeszcze może 2 sportowe), 2 rosyjskie, i kilka z innych krajów.

 

Jeszcze ciekawostka ze strefy dodatków TV do gazet: Nowości (dziennik toruński) odnowiły swój "Przewodnik TV", w piątek ukazało się pierwsze odnowione wydanie, jak tylko będę mógł to zobaczyć, to opiszę jak to wygląda. Nie mam pewności czy czasem tego dodatku nie dają także do Expressu Bydgoskiego, u mnie nie jest dostępny, może ktoś z okolic Bydgoszczy mógłby to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk: Co do Canal+, Tele 5 i ATM Rozrywki, to podobna sytuacja występuje nie tylko w Tele Tygodniu, ale także w Tele Świecie, Tele Max, Super TV. Trochę tego niestety jest :(

Nie wiem czy zauważyliście to, ale w każdej gazecie Bauera faworyzują w kanałach filmowych np. Polsat 2, TVP Seriale, czy Comedy Central. Tak samo jest z Polsat Film. A Canal+ czy HBO prawie wszędzie pościskane. Nie wiem, czemu oni to tak wpychają. Powielam twoje słowa - jakieś zagraniczne w To i Owo też by się przydało dołożyć :) Oraz oczywiście stacje polskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielam twoje słowa - jakieś zagraniczne w To i Owo też by się przydało dołożyć :) Oraz oczywiście stacje polskie :)

 

Ogólnie w To i Owo powinno być jak najwięcej stacji. Zawsze to tam były ramówki kanałów zagranicznych, podawane najdokładniej (bo Gazeta Telewizyjna na przykład to podawała tylko popołudniową rozpiskę). Myślę że listing To i Owo może mieć nawet 12 stron na dzień i 140 stacji, gazeta może być nawet droższa o te 50 groszy. Ale byłby wybór: albo bierzesz gazetę z tym najważniejszymi kanałami (dla NTC i kablówki, ewentualnie mało wymagających użytkowników TV SAT), albo taką z wieloma stacjami (dla tych co z talerzem są za pan brat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...