Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie pewnie po co założyłem ten wątek skoro kanał ten upadł. Otóż nie - według tej rozmowy Wirtualnychmediów z panią Izabellą Wiley, dyrektor generalną MTV Networks Polska : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/iz ... i-na-rynek miejsce europejskiej wersji VH1 zajmie ponownie wersja polska.

Mnie ta decyzja cieszy bo na pseudo VH1 na Comedy Central Family już patrzeć się nie da podobnie jak na wersje europejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali. Nie ma to jak zlikwidować kanał, żeby później znów go przywracać. Oczywiście bardzo się cieszę, bo VH1 Polska odpowiadał mi bardziej, szczególnie za Final Countdowns (skierowane konkretnie pod polskiego widza), tym bardziej że w nocy w CCF muzyki jest coraz mniej. Ale sposób, w jaki wraca VH1 Polska jest naprawdę żałosny.

Może lepiej zrobić VH1 Classic Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokladnie, zgadzam sie w 100% aby zrobili VH1 Classic Polska, po jakiego VH1 PL jak po kilku miesiacach beda narzekac na ogladalnosc. ;)

Toc to trzeba byc nienormalnym aby na poczatku roku lekwidowac VH1 PL a teraz robic na nowo wjazd na polski rynek. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackie :|, w VH1 Polska muzyka polska z lat 80 i 90 była na samym początku. Potem wszystko zaczęło iść już po równi pochyłej, czyli głównie muzyka współczesna. Być może ten plan nie wypali, bo i po co raz jeszcze brać się za coś, co już się dwa razy nie powiodło. No chyba, że MTV Networks Polska chce swtorzyć VH1 Classic Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21, śmieszni to są na pewno. Przywracać, ale po co skoro kanał miał niską oglądalność i niskie przychody z reklam. Nawet jeśli przywrócą VH1 Polska, to niczego to nie zmieni. Ciekawe, czy polskie platformy będą zainteresowane włączeniem VH1 Polska (o ile go reaktywują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej w tym wywiadzie rozbawił ten fragment:

 

Viva Polska jest liderem wśród kanałów muzycznych, to stacja free-to-air z dystrybucją masową.

MTV Polska to z kolei kanał kablowo-satelitarny. W związku z tym mamy obowiązek dostarczyć jego widzom kontent, który będzie unikalny i który będą oni chcieli oglądać oprócz samej muzyki.

 

Problem w tym Pani Izabello, że chyba zapomniała Pani, że skrót "MTV" pochodzi od "Music Television" i właśnie wysokiej jakości "kontentem" muzycznym i z muzyką związanym (wywiady, filmy biograficzne o gwiazdach muzyki) ta marka zdobyła międzynarodową sławę i powinna przy nim pozostać, a jeśli są Państwo tak pewni wysokiej popularności tych "reality shows" wśród widzów, to stwórzcie kanał np. pod nazwą "Show Tv" i natychmiast zdobędzie on miliony wpatrzonych w niego przez całą dobę widzów, a jeśli jest inaczej to się do tego przyznajcie, a nie wykorzystujcie do ich promocji markę z nimi nie związaną !

 

Przepraszam za personalny styl tego co napisałem, ale po przeczytaniu tego wywiadu nie mogłem się powtrzymać :D .

 

Ogólnie uważam, że "MTV" mogło przestraszyć się konkurencji ze strony "Kina Polska Muzyka" czy nawet może "Polo Tv" i stąd ten planowany powrót "VH1 Polska".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski VH1 Classic - nigdy. Fakt brakuje mi na VH1 Classic Europe polskich kawałków, ale nie ma żadnych reklam. Jak stworzą polski Classic to będą emitować przerwę reklamową co 3 klipy.

Druga sprawa. Reaktywacja polskiego VH1? A co on zaoferuje? To co VH1 Polska 3 lata temu? Czy im się opłaca takie likwidowanie kanału/zastąpienie go wersją europejską i ponowna reaktywacja polskojęzycznej wersji? Czy może na jego bazie będą tworzyć kolejny kanał... Comedy Central Family 2? Czy może Spike?

Osobiście liczę na polskie piosenki z lat 80. Mają trochę tego w archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego stacja ta została zastąpiona u operatorów przez Comedy Central Family?

 

Badania, które przeprowadziliśmy wśród widzów wykazały duże zapotrzebowanie odbiorców na kontent rozrywkowy. Okazało się, że widzowie szukają oferty programowej, skierowanej do całych rodzin. Postanowiliśmy wykorzystać tę lukę na rynku stacji tematycznych i zaproponować widzom kanał, który będzie odpowiedzią na to zapotrzebowanie, zwłaszcza, że wyniki, jakie pasmo Comedy Central Family osiągało na VH1 były bardzo obiecujące.

 

Na bazie abonentów stacji VH1 Polska zbudowaliśmy kanał atrakcyjniejszy dla większej liczby osób, niż kanał muzyczny VH1. Muzyka dla dorosłych interesuje bowiem określoną liczbę widzów, to oferta przeznaczona raczej dla koneserów. I choćbyśmy nie wiem jak starali się uatrakcyjnić ofertę muzyczną, to jest pewien pułap, do którego wyniki tej stacji mogą dojść. Dlatego na tej dystrybucji proponujemy kanał Comedy Central Family, który ma dużo szerszą tematykę. Natomiast VH1 został przesunięty do węższych pakietów

 

Jak mniemam "muzyka dla dorosłych", to według tej pani lata 60., 70., 80., 90 i interesuje tylko koneserów. Ciekawe. Tych osób, które chciałby posłuchać muzyki ponadczasowej jest dużo więcej niż tej pani się wydaje i zapewne w różnych kategoriach wiekowych. Aż się prosi o większą ilość takich stacji muzycznych, w których nie będziemy oglądać tego wszystkiego co jest w 4fun.tv, Vivie, MTV Hits czy Dance czy Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak: Niska oglądalność Vh1 Polska, korzystają z okazją i robią "eksperyment" Comedy Central Family, eksperyment się sprawdza i od jesieni do stycznia po mału zaczynają wywalać muzykę z ramówki. 16 styczeń 2011r. - koniec Vh1 Polska, najwięksi operatorowie tv w Polsce udostępniają Vh1 European. W maju Mtv Networks przerażona konkurencją postanawia znowu uruchomić polską wersję Vh1, co nie podoba się jej obecnym widzom którzy wolą Vh1 European.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę popierał powrót VH-1 Polska, ale pod kilkoma warunkami: pierwszy - jeśli kanał będzie emitował wyłącznie teledyski, drugi - jeśli VH-1 Polska będzie znacznie częściej sięgał do archiwów z naszymi rodzimymi artystami (głównie lata 80 i 90), bo na dobrą sprawę nie ma kanału z polskimi teledyskami (Kino Polska Muzyka co dopiero raczkuje i niewiele osób ma do niego dostęp) i ostatni, trzeci warunek - jeśli będzie nadawał więcej klasycznych klipów, a mniej nowości, a to dlatego, że na polskim rynku medialnym jest przesyt kanałów muzycznych emitujących nowości - od nowości są: VIVA, 4Fun TV, Eska TV, a VH1 powinno być od klasyki.

Gdy VH-1 powstało w Europie w 1994 roku, to w jego założeniu było emitowanie przede wszystkim starszych klipów - to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście także popieram Piotra. :)

Ale dopóki panować będzie przekonanie, że stara muzyka to jak to ta pani ujęła "oferta przeznaczona raczej dla koneserów" to pewnie na porządny kanał muzyczny ze starymi piosenkami nie ma co liczyć...:(

A VH1 Classic Polska - ja byłbym jak najbardziej za takim rozwiązaniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...