Skocz do zawartości

Kanały od BBC Studios


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i się posypały piksele - przy efektach na czołówce Top Gear TOP 41. :P Kochane BBC... :mrgreen:

 

Począwszy od serii 18, z racji tego, że emisje odcinków w Polsce odbywały się krótko po brytyjskiej premierze, nie były z nich wycinane sekcje newsowe - od tego czasu odcinki emitowane są w całości.

Hmm, ciekawe. Ktoś może potwierdzić? Bo coś czytałem, że dalej coś potrafią utnąć, ale nie dużo, a tu na FB piszą, że od 18. serii lecą w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucinać nie było ucinane na pewno

Właśnie od serii 18 jak wprowadzili pełne odcinki, które w Polsce w programie trwały 80 minut

Ktoś wspominał że w tych odcinkach czasami był podmieniony podkład muzyczny w miejscach gdzie występowały ograniczenia licencyjne

Ale generalnie nie było manipulacji obrazem

 

 

 

Mówisz że posypały się piksele?

Odpowiedź z forum zajmującego się tematyką satelitarną... odsuń się od telewizora :P

Pamiętaj też zdjąć okulary lub wyjąć soczewki jeśli nosisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Brit na słabą jakość. Wyraźnie brakuje bitrate

Logo się rozlatuje i generalnie cały obraz rozpada

 

Obraz rozpada ci się najprawdopodobniej z powodu zbyt słabego sygnału. Transponder, z którego nadaje BBC Brit HD jest jednym z najsłabszych na HotBirdzie.

 

Przypomnę, że BBC Brit HD nie nadaje z tp. CP ani nc+ :) więc to nie jest wina naszych platform cyfrowych.

 

Dziwi mnie jedno, jak się coś zwolni to tp. przejmuje Sky Italia w większości przypadków ;) nc+ powinna wyłączyć duble i BBC Brit HD umieścić na swoim tp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ ma dużo transponderów, tak samo CP

Tu chodzi o nierozsądne zagospodarowanie przestrzeni, duble kanałow SD, nadawanie tego samego kanału przez obie platformy bez wymieniania się przekazami

Obecnie platformy z powodu braku miejsca nie chcą dołączać nowych kanałow, dodawać chcą, tylko nie chcą żeby były te kanały na ich transponderach

 

Nowa częstotliwość na BBC BRIT pewnie była tańsza niż wynajęta od CP czy nc+, ale ma zasadniczą wadę, że jest nadawana na słabym transponderze i osoby mające gorzej ustawioną antenę mają problem z odbiorem tego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na BBC Knowledge HD reklamy były nadawane w SD? Nie zwracałem na to uwagi, gdyż w ich trakcie przełączałem się na inny kanał. Dziś od dłuższego czasu oglądam BBC Earth HD i ze zdziwieniem obserwuję, że reklamy lecą w SD (na BBC Brit HD również). Poza tym, pod względem jakości dźwięku, BBC Earth HD bije na głowę BBC Brit HD, gdzie dźwięk jest płaski i przytłumiony oraz tylko w stereo. BBC nie popisało się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odcinki w HD a nie jak ostatnio że była loteria

Ale super się cieszę że odcinki będą w tym samym dniu

 

To super krok BBC tam gdzie mają swoje kanały

Ukrucą większość piractwa i będą generalnie na plusie - ludzie zamiast czekać 2 tygodnie na emisję to ściągali z internetu, a teraz mają w tym samym czasie i przy okazji obejrzą reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, to wpadka techniczna, jakich przez 2 godziny mogliśmy podziwiać wiele - bloki reklamowe w połowie słowa, wyświetlające się "za chwilę" u góry bez dopisku o jaki program chodzi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem i wytrzymalem dlatego, ze to nowe odcinki. Jednak kiedy zdajemy sobie sprawe, ze 2 odcinki (w teorii kazdy po 1h) trwaly ~2h 43min (od 19:40 do 22:23) - brak slow :roll:

Rowniez sobie nagralem - jednak nie da sie tego archiwizowac ze wzgledu na przerwy w polowie zdan. Sprobuje, ale to chyba nie ma sensu, juz raz podjalem taka probe (gdy mialem dostepny Knowledge od sezonu 21ego), ale zrezygnowalem. Chyba bede musial skorzystac z innej opcji, jednak nie moge tu o tym pisac. Szkoda, ze nie bedzie jak zarchiwizowac odcinkow po Polsku (polska sciezka zwyczjanie jest tak bardzo pocieta, ze nie da sie nijak tego dopasowac, zeby bylo w calosci bez przerw). Wiem, ze polski lektor w Top Gear w wiekszosci przypadkow byl tragiczny - dla mnie problemem nie jest ogladanie z oryginalnymi glosami prezenterow Top Gear bez reklam (po angielsku porozumiewam sie praktycznie codziennie od 4-5 lat) - rozumiem ok. 90% tego co mowia - jezeli czegos nie rozumiem, uzywam np. angielskich napisow i juz wszystko jest jasne (a zdarzaja sie sytuacje ze mowia slangiem lub uzywaja slow/sformulowan ktorych na codzien raczej sie nie uzywa. Jednak mimo wszystko wolalbym tez miec w swojej kolekcji polskiego lektora (nie wiem jak to opisac, to po prostu taka potrzeba, chociazby dlatego ze jestem Polakiem i milo posluchac Top Gear w swoim jezyku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, to wpadka techniczna, jakich przez 2 godziny mogliśmy podziwiać wiele - bloki reklamowe w połowie słowa, wyświetlające się "za chwilę" u góry bez dopisku o jaki program chodzi itd.

Eee tam, przynajmniej się dźwięk zgadzał, i w ogóle puścili, a nie to jak się zdarzało przy sezonach 19-21. :P

 

Co do archiwizacji - polecam sobie nagrać odcinki z Knapikiem. Niby beznadziejne tłumaczenie, ale jego głos w Top Gearze to już artefakt można rzec. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gdy było BBC Knowledge HD, to kanał był tylko w n potem nc+. Nawet żadna sieć kablowa nie miała tego kanału. Teraz BBC Earth HD pojawił się np. w sieci kablowej UPC, więc myślę, że to co pisze @wizjaplus ma rację. Dziwi mnie tylko fakt, że CP potrafiło się z BBC dogadać w sprawie BBC Brit HD, zaś już w kwestii BBC Earth HD już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...