Skocz do zawartości

TCM


anbes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyczyn technicznych nie będzie 3. części Blade'a w niedzielę na TCM.

 

 

 

źródło: oficjalna strona TCM na Facebooku.

 

a szkoda bo właśnie wczoraj obejrzałem pierwszą dziś planowałem obejrzeć drugą a jutro trzecią, bo akurat w sam raz 3 części pod rząd a tu odwołane. Trudno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem wybredny, bo domagam się wersji HD, formatu 16:9 i napisów polskich? :crazy:

 

Takie rzeczy na kanałach filmowych powinny być wprowadzone ustawowo!

Szczególnie na kanałach nadających z zagranicy, które w żaden sposób nie podlegają polskiemu prawu :brawo: Widać, że myślisz, tylko nie wiem czym. Jeszcze gdyby HD musiało być obowiązkowe, to kto by sponsorował miejsce na satelitach, którego potrzeba wtedy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wersja rumuńska jest na satelicie - to ta sama co Polska. Główny dosył jest na Hotbirdzie. Trzeba tylko wybrać rumuńskie napisy i przełączyć na rumuńską/węgierską/angielską fonię. Osobiście wolę rumuńskie napisy od polskich, gdyby takie miały być. Dużo "[beep]" Ci Rumuni mają :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziś o godz. 21:00 - klasyk. Polecam.

 

7034378.2.jpg

Thriller na miarę geniuszu.

Wspaniały! Rolę Hepburn w tym filmie śmiało umieściłbym na wysokim miejscu w kategorii 100 najlepszych ról żeńskich w historii kina. Dramaturgia sceny końcowej nie gorsza niż u Hitchcocka, zaś budowanie samej atmosfery przez te ponad półtorej godziny wręcz majestatyczne, mimo że akcja dzieje się na bardzo małej przestrzeni. Ręce same składają się do oklasków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Doczekać zmroku" leciało kiedyś na antenach otwartej stacji, konkretnie TVN7 (jak i inne pozycje z Audrey). Naprawdę świetny klasyk. Kanały z DVB-T powinny częściej interesować się takimi klasykami jakie ma TCM. W każdym razie odpuszczam emisję bo od dawna mam wersję DVD. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Na antenie filmowego kanału TCM będą niedziele z klasycznym kinem.

 

Oto propozycje :

 

7 września:

godz.21:00 Mały Cezar (1930)

godz. 22:35 Kid Galahad (1937)

 

14 września:

godz. 21:00 Buntownik bez powodu (1955)

godz. 23:10 Arszenik i stare koronki (1944)

 

21 września:

godz. 21:00 Północno-zachodnie przejście (1940)

godz. 23:30 Billy the Kid (1941)

 

28 września:

godz. 21:00 Deszczowa piosenka (1952)

godz. 23:00 King Kong (1933)

 

Ten cykl filmowy będzie zaczynał się zawsze o godzinie 21.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk To prawda, logo zostało pomniejszone i lepiej prezentuje się na ekranie. Mogliby również to uczynić na CN, gdyż tam logo jest monstrualnych rozmiarów. A wracając do TCM, to być może są przymiarki do przejścia na 16/9. Mamy już końcówkę 2014 roku i wypadałoby już zacząć traktować z szacunkiem polskich widzów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san O czym Ty piszesz? Zapewniam Cię, że Turner zarabia w naszym kraju niemałe pieniądze, a KRRiT nie podcina mu żadnych skrzydeł (nomen omen byt bardzo pasożytniczy, niekompetentny i nadający się do natychmiastowej deregulacji). Wielu innych nadawców chciałoby być na miejscu Turnera i mieć taką pozycję w naszym kraju, jak ten koncern (TCM dociera do ponad 6 mln polskich domów, Cartoon Network do prawie 7 mln, Boomerang do ponad 5 mln, a CNN do ponad 7 mln). Jak widzisz, nie jest tak źle ;-) Zresztą sam Turner zaznacza, że polski rynek jest dla niego bardzo kluczowy, ale nie przekłada się to na zawartość programową jego stacji oraz na jakość techniczną kanałów. Kanały Turnera do dzisiaj nie mają fonii stereo, a ich obraz nie jest nadawany w pełnej rozdzielczości PAL! Jesteśmy dla Turnera dużym rynkiem, ale tym z drugiej kategorii. Spójrz na zawartość naszego TCM i zestaw ją z ofertą kilku innych zachodnich TCM. Poniekąd sami jesteśmy temu winni, gdyż nie jesteśmy wymagającym rynkiem, akceptujemy byle jakość i lubimy wszelką tandetę :@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bastekal:

Mam informację z pierwszej ręki, choć niepodawane oficjalnie. Oficjalne napisałeś ty - dla mnie to korporacyjna gadanina. Turner może i zarabia u nas pieniądze. Ale dla amerykanów są to zyski 3 kategorii. Bardziej cenią sobie rynek rosyjski, bo ma większe perspektywy. Polska jest de facto na doczepkę - ale nigdy tego oficjalnie nie przyznają. Będą jak mantrę powtarzać "Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem". Sorry, to jest tylko frazes. W Polsce zyski są za małe w stosunku do możliwości. Niemiecki (czy Francuski) rynek TV przy porównywalnym zasięgu generuje kilkukrotnie większe zyski. Dlatego słowa nie przekładają na zawartość. Polska jest niestety przy końcu priorytetów, w sprawach zmiany formatu obrazu i polepszeniu jakości do HD.

 

Akurat miałem okazję ich zapytać, czy ugieli by się pod akcjami (np. na Facebooku) fanów o poprawę jakości CN na HD? Powiedziała, że nie. To jest zależne od decyzji z góry i zysków. Co najwyżej wprowadzili by szybciej format nadawania 16:9, gdyby bojkot był głośny i miał spory rozgłos w mediach.

 

Swoją znajomą wypytałem też o stosunek do Polskiej NTC. Stwierdziła, że bardzo chcieli by nadawać na ogólnopolskim MUX'ie DVB-T. Chodzi o niekodowany kanał, łączony na bazie dwóch - rano CN, a od 20:00 TCM. Taki mux bardzo podniósłby im zyski i przyspieszył wszelkie techniczne zmiany. Wzrosłoby też zainteresowanie amerykańskich szefów Polskim rynkiem. Ale tutaj na drodze stoi KRRiT. A konkretnie wymóg Polskiej koncesji, zmuszającej ich do produkcji w Polsce lub kupna Polskiego programu. Na produkcję na razie nie mają kasy. I nie będą też zaśmiecać swoich marek obcymi produkcjami.

 

Nie tylko ten nadawca ma taki problem z KRRiT. Wiem jeszcze o Disney'u i niemieckim RTL (jeszcze jakaś drobnica z kapitałem arabskim, ale na razie bez konkretów ;)) - oni też chcieliby do naszej NTC. Chyba tylko Discovery te wymogi nie przeszkadzają, gdyż trochę już u nas produkują. Jest szansa, że w następnym konkursie KRRiT zgłoszą "Eurosport PL" i ponownie kanał "DMAX".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Akurat miałem okazję ich zapytać, czy ugieli by się pod akcjami (np. na Facebooku) fanów o poprawę jakości CN na HD? Powiedziała, że nie. To jest zależne od decyzji z góry i zysków. Co najwyżej wprowadzili by szybciej format nadawania 16:9, gdyby bojkot był głośny i miał spory rozgłos w mediach.

A co by powiedzieli, gdyby Polacy za obecną jakość i wachlarz programowy, po prostu powiedzieli dziękujemy za waszą obecność: we wszelkich kablówkach i w platformach? Tylko, żeby był ambaras, to...

Przecież kiedyś temu trzeba położyć kres. Mamy to samo i w tej samej jakości oglądać kolejne dziesięć, dwadzieścia lat? A po co!

W takiej beznadziejności po prostu nie muszą tu być. I zyski mieliby o wiele większe :P

A my spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...