Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na TVN leciał film kosmiczny mecz z oznaczeniem 12+ to już drugi przypadek w którym sie nie poprawili bo 1 stycznia tego roku było to samo

Nagranie z błędnym oznaczeniem z dnia dzisiejszego tutaj http://www.youtube.com/watch?v=mrLL_iKT ... e=youtu.be ONi wszytko dają na 12+ Wyskłałem im e mali żeby poprawili oznaczenie ale oni nie odpisują.

P.S początkowo ten film był z właściwym oznaczeniem 7+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol ja już jestem osobą pełnoletnią tak więc wszystko oglądam tylko wszystko ten TVN daje na 12+.

Nie tylko z oznaczeniami ale tagrze z pogodą.

Dzisiaj tak samo jak w pierwszy dzień nowego roku leciał film Pół żartem pół serio w którym zle zastosowano oznaczenie wiekowe filmik tutaj http://www.youtube.com/watch?v=3YbygxkZ ... e=youtu.be powinno być 12 + gdyż tam występuje uroczanie się , zadawaie się nieodpowiednio, seks.

To stary film z 1959 roku w którym występuje Bardzo popularna aktorka tamtych lat marylin monroe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak samo jak w pierwszy dzień nowego roku leciał film Pół żartem pół serio w którym zle zastosowano oznaczenie wiekowe filmik tutaj http://www.youtube.com/watch?v=3YbygxkZ ... e=youtu.be powinno być 12 + gdyż tam występuje uroczanie się , zadawaie się nieodpowiednio, seks.

 

Co to znaczy "uroczanie się"? I o co chodzi że jest "zadawanie się nieodpowiednio"? Że niby bohater filmu zadawał się z nieodpowiednimi osobami, dlatego trzeba dać +12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ipli.pl zauwarzyłem kilka błędnych oznaczeń w bajkach pełnometrażowych :

 

Hop dozwolone od 16+ a prawidłowo powinno być 7+ lub nawet bez ograniczeń

Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta dozwolone od 16+ a prawidłowo powinno być 7+ lub nawet bez ograniczeń

Jak ukraść Księżyc jest 12+ prawidłowo powinno być 7+

wyprawa dizonaurów jest 12+ prawidłowo powinno być bez ograniczeń

Roman Barbarzyńca jest 12+ prawidłowo powinno być 7+

Winx: Tajemnica zaginionego królestwa jest 12+ prawidłowo powinno być 7+

Holidaze: Święta których prawie nie było jest 12+ prawidłowo powinno być 7+

Opowieści dziwnej treści 2: Żółw i zając jest 12+ prawidłowo powinno być 7+

Opowieści dziwnej treści 3: Złotowłosa i trzy misie jest 12+ prawidłowo powinno być 7

Lucky Luke na Dzikim Zachodzie jest 12+ prawidłowo powinno być 7

Lissi na lodzie jest 16+ a prawodłowo powinno być 7+

te oznaczenia to nie kwestia tego że tak po prostu że w tych filmach wystepują treści nieodpowiednie bo oglądałem je całe niczego nie zauważyłem nie żadna kwstia tego że jakiś rodzić protestował tylko dla filmu danego wybrali pierwsze lepsze oznaczenie przygotowałem spojler jak to wygląda w holandi

Oznakowania bajek pełnometrażowych w holandi

Hop dozwolone bez ograniczeń

Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta dozwolone bez ograniczeń

Jak ukraść Księżyc dozwolone od 6 lat - przemoc

wyprawa dizonaurów dozwolone bez ograniczeń

Roman Barbarzyńca dozwolone od 6 lat - przemoc , strach

Winx: Tajemnica zaginionego królestwa dozwolone od 6 lat - przemoc

Holidaze: Święta których prawie nie było dozwolone od 6 lat - przemoc

Opowieści dziwnej treści 2: Żółw i zając dozwolone od 6 lat - przemoc - strach

Opowieści dziwnej treści 3: Złotowłosa i trzy misie dozwolone od 6 lat - przemoc - strach

Lucky Luke na Dzikim Zachodzie dozwolone od 6 lat - przemoc

Lissi na lodzie dozwolone od 6 lat - przemoc - strach

w porównaniu do polski tutaj się zastanowiono nad oznakowaniem wiekowym niż na ipli.pl

jest jeszcze jedno błedne oznaczenie a mianowicie w malanowskim i partnerzy które zostały ocenione od 16 roku zycia zamiast tak jak w telewizji czyli 12+

Napisze e mali do ipli żeby poprawili oznakowanie programów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na player.pl zauważyłem, że "Surowi rodzice" na player.pl jest oznaczony jako od lat 16, a powinno być od lat 12 tak jak w telewizji.

Mam nadzieję, że przy następnej emisji filmów animowanych "Kung Fu Panda 2" i "Megamocny" dadzą tylko i wyłącznie oznaczeniem "dla małoletnich od lat 7" ("dozwolone od lat 7"), a "od lat 12" już nigdy, nigdy, nigdy i raz jeszcze nigdy dla tych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z takim czymś żeby filmy animowane dla dzieci były od 12 lat i 16 lat to się jeszcze nie spotkałem i nie cierpie tego że w filmach dla dzieci jest dawane oznaczenie 12 i 16+ poza takimi animacjami jak:

simpsonowie 12+

family guy 16+

piesek leszek 16+

pindol 16+

kartony 16+ i 18+

agent tomek 18+

włatcy móch 16 i 18 +

1000 złych uczynków 16 +

kapitan bomba 18+

Archer 18+

miś pupaszek 16+

Poradnik prawdziwego meżczyzny 16+.

Te animacje które wymieniłem i kategorie w tej chwili to mają prawidłowe oznaczenie gdyż to są animacje dla starszego pokolenia gdyż tam wystepują elementy takie jak :

seks nagość narkotyki przemoc strach wulgarny język dyskryminacja .

No ewentualnie jeśli rodzidz zgodzi się na simpsonowie to jeszcze tak bo na ten serial i film jest jeszcze zgoda. ale na pozostałe to już nie bo wątpię żeby któryś z rodziców zgodził się na film od 16 i 18 lat :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż seriale, serie i filmy animowane kojarzą się głównie z dziećmi, mogą też być animacje z kontrowersyjnymi elementami przeznaczone dla dorosłych.

 

Swojego czasu na TVP1 animacja „Łowcy smoków” była oznaczona symbolem 12+ ze względu na strach, który mogła wywołać u małych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jedynce animacja "Rozgadana farma" oznakowana była symbolem "od lat 12", bo to jest wstyd, prawidłowo powinno być "od lat 7". Uważam, że to jest animacja dla dorosłych. "Osiem szalonych nocy" zaliczam do filmów animowanych tylko i wyłącznie dla dorosłych, a nie dla dzieci ani młodzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepek94, ta animacja, którą wymieniłeś, zawierała szeroko rozumiane szaleństwo, czego młode dzieci by nie wytrzymały. Ja ten młodzieżowy serial animowany dość chętnie oglądałem, kiedy leciał on na TVP1 (miałem wtedy 13 lat). :D

 

Rozgadana farma (fr. Potlach, 2006) – francuski serial animowany dla młodzieży. W Polsce był emitowany po raz pierwszy w 2008 roku (w soboty) przez TVP1. Ta sama stacja powtarza ten serial od 5 czerwca 2012 roku w dni robocze w godzinach porannych.

 

Serial opowiadający o antropomorficznych zwierzętach gospodarskich w satyryczny sposób odnosi się do zachowań ludzkich i zagadnień społecznych, m.in. zapłodnienie, wiara, etyka, życie rodzinne. W serialu występują następujące postacie: Alan, Omlet, Kotlet, Toby, Eugeni, Kasandra, Heidi, Betty, Nina, Dum Dum, Pan Warren, Warkot, Esmeraldo, Pincho i Owce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o oznaczenia te które wymieniłem na ipli to wysłałem im e mali i odpisali po konferencji taką wiadomość:

Uprzejmie informujemy, że oznaczenia dotyczące ograniczeń wiekowych zostały ustawione zgodnie z zaleceniami właścicieli praw do tych treści, z związku z czym najprawdopodobniej nie ulegną zmianie . WTF to chore pozostał jedynie e mali do KRRiT o tym co ipla napisała mi na temat oznaczeń bajek animowanych dla najmłodszych 3 -7 i starszaków 7 - 12

Player.pl jeszcze rozwiązuje informacje na temat błednego oznaczenia w surowych rodzicach i programach informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem za bardzo tych zestawień programów o których napiszę, ale może ktoś z was i rozwieje moje tajemnice.

Opisy tych zamieszczonych poniżej programów wygladają wręcz identycznie lub przynajmniej bardzo podobnie, mają tylko trochę inne tytuły i różniące się oznaczenia wiekowe.

..............

W Fokus TV: Ross Kemp w świecie gangów 16+

W TTV: Ross Kemp w świecie zbrodni 12+

(Chociaż tutaj różnią się rok produkcji programu,więc to raczej coś innego)

.................

W Fokus TV:Zwierzęca inwazja 16+

W TTV: Insekty atakują 12+

(Tutaj jedna wersja jest brytyjska, a druga amerykanska, ale jak trochę oglądałem to pokrywają się niektore fragmenty)

..............

W Fokus TV: Kontrasty Wschodu 7+

W TV 4: Osobliwości kulturowe 18+ lub 16+ (w zależności od odcinka)

..............

(Tutaj taki sam są kraje i rok produkcji oraz opisy programów)

Zwłaszcza w ostatnim przypadku dziwna różnica w kwestii oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a prawidłowo powinno być [...]

Masz jakiś monopol na "psychologiczną poprawność treści oraz ich oceny"? Informacja, którą dostałeś w odpowiedzi na twoje pytanie powinna dać ci coś do myślenia. Nie ma "prawdy obiektywnej". Nawet oceny granic wiekowych w krajach, gdzie dokonuje się tego centralnie przez specjalne komisje powołane przez Państwo, złożone z psychologów, psychiatrów, osób duchownych i innej maści fachowców są wielokrotnie krytycznie dyskutowane, nierzadko sądownie "zaskarżane". A już b/o, 7+ czy 12+ do zupełny moim zdaniem nonsens. Każdy, kto przeżył wychowanie kilkorga dzieci w takich różnicach wiekowych może to potwierdzić. Ludzie, nie róbcie z dzieci de.bili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 12+ to właściwe oznaczenie, ponieważ w tych prymitywnych gierkach pojawiają się wpadki, np. telefony dzieci, które oszukują, na przykład mówiąc, że urodziły się w 1889 roku; wulgaryzmy od strony widza; czy przejęzyczenia prezentera.

 

Kiedyś w którejś głupiej telegierce prowadzący powiedział reagując na fałszywy rok urodzenia dzieciucha „Czy ja z trupem rozmawiam, czy co?”, „Nerwy cię spaliły, młody człowieku”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...