Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie na temat, ale ponad 10 lat temu TV4 miała wieczorny blok z kreskówkami dla "dorosłych" - emitowano tam m.in. Family Guy, Bobby kontra wapniaki i Futuramę.

South Park powstał 15 lat temu, więc nie tak dawno o wiele starszy jest Kot Fritz (1972) będący również animacją dla dorosłych: http://www.filmweb.pl/film/Kot+Fritz-1972-32275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze "Beavis&Butthead" adresowany dla starszej młodzieży. A przecież powstają poważne filmy animowane, które są adresowane od razu dla dorosłych jak "Persepolis", "Ghost In The Shell", "Chico & Rita", "Mary & Max", "$9,99" czy "Walc z Bashirem". W żaden sposób bym tych filmów nie pokazywał dzieciom, choć mogą przez chwilę być dla nich atrakcyjne. Nawet japońskie anime takie jak "Spirited Away" czy "Ruchomy zamek Hauru" dałbym od 10 lat, albo od nawet od 12 lat. Japońskie anime nie jest łatwe w odbiorze. Może dzieci japońskie są do tych treści przyzwyczajone, bo wywodzą się z ich kultury. Jeżeli ja jako osoba dorosła mam trudności ze zrozumieniem tych historii o duchach i bogach, które przechodzą i transformują się w dziwne postaci, to co dopiero dziecko mające 7 lat. Mój syn ogłądał w wieku chyba 9 lat "Spirited Away" i normalnie bał się tych czarownic i straszydeł. Choć w tym samym czasie spokojnie mógł ogladać "Harry Pottera" czy "Indianę Jones". Anime nie jest dobrą propozycją dla dzieci europejskich. Muszą jeszcze poczytać trochę książek czy obejrzeć parę innych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do South Parku to ciekawostka:

e152f06cfeaf79b94ca2a08c832c3b81.jpg

 

Hahaha, widziałem to na żywo :-D

 

Co do nieprawidłowych oznaczeń wiekowych, zaintrygowało mnie przyznanie zielonej buźki "Władcy Pierścieni" Ralpha Bakshiego na TVP Kultura, podczas gdy TVP 1 i Tele 5 emitowały ten film z oznaczeniem +12. Film genialny, ale czy na pewno jest odpowiedni dla dzieci? Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Simpsonowie na Fox Kids?

Co do South Parku to ciekawostka:

e152f06cfeaf79b94ca2a08c832c3b81.jpg

Co my mamy dalej do wyemitowania... jakiś South Park... widzę, że jakaś animacja...pewnie bajka, c**j dajemy "dla wszystkich" :D

Jak była ta animacja na tvn siedem to miała oznaczenie tylko dla dorosłych:

53e3bb06e6268a20gen.jpg

A 10 lat temu to tego typu animacji było mniej niż teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka dla dorosłych „Włatcy móch” miała właściwe oznaczenie

Z tego co pamiętam to jedna z powtórek miała błędne oznaczenie bo raz miał 12+ nie pamiętam dokłanie kiedy to była ale pare lat temu bo oglądałem uważnie ale i tak 16 ma właściwe bobrze że 12 się nie powtórzyła ale skargi były za błędne oznaczenie gdyż jest duża przemoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oznakowanie wiekowe pojawiło się w filmach dostępnych w pakiecie Sundance Na Żądanie. W prawym górnym rogu jest logo "Sundance Channel" i zaraz obok po prawej stronie jest oznaczenie wiekowe. Co ciekawe, na samym kanale Sundance Channel oznaczeń wiekowych nie ma, jest tylko logo kanału. Szkoda, bo jeszcze niedawno w Sundance Na Żądanie nie było żadnych śmieci na ekranie, nawet loga. Przyjemnie się oglądało, bo mają filmy w wersji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Oznakowanie wiekowe na tv6 jest większe od LOGA![/img]

TimesSquare naprawde jest po bardzo zła sytuacja i trzeba to zmienić

 

Oznaczenie wiekowe powinno być duże, żeby młode dzieci lepiej wiedziały

pauulo a ty nie spamuj dzieciaczku że tak mówisz a potem moje posty złaszasz - mówisz same głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...