Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, to tak: 1. Czy planowane jest pasmo z polskimi animacjami i filmami krótkometrażowymi, tak jak robi to Ale Kino+?

2. Kiedy skończą dominować seriale i produkcje niezwiązane z filmem, np. "Kabaretowy Rejs" czy telesprzedaż?

3. Czy jest możliwość pomniejszenia oprawy, bo logo i oznaczenie wiekowe jest za duże?

4. Kiedy wersja HD? :P A jak nie HD, to chociaż przejście na MPEG-4?

Jakbym mógł prosić o napisanie odpowiedzi w wątku poświęconym Kino Polska >>> viewtopic.php?f=11&t=6172&start=330 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad:4 Przejście na MPEG4 nastapi najpóźniej ok. połowy tego roku, gdyż nc+ wszystkie swoje tr. przełączy do DVB-S2, no chyba że kanał zmieni transponder

 

A ja mam sugestię, aby kanał emitował też kino europejskie na swojej antenie (koncesja chyba na to zezwala), bo tymi notorycznymi powtórkami polskich seriali i filmów to nowych Widzów nie przyciągnie a i obecni przestaną oglądać. Albo postarajcie się o nowsze polskie produkcje, ale to chyba graniczy z cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: W święta emitowaliście 25 lecie Budki Suflera ze Spodka z 1999 roku. Ten koncert można jednak bez problemu zakupić na DVD. Czy jest szansa, abyście wyemitowali np. 20 lecie tego zespołu z Sopotu 1994? Ten koncert to poszukiwana perełka i legenda wśród fanów zespołu, a ponadto trwał ponad dwie i pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Brady: Na razie wolałbym nie emitowac kolejnego koncertu Budki Suflera. Co za dużo to niezdrowo, chociaż koncert ze Spodka miał przyzwoity wynik. Ale oczywiście przemyślę to jeszcze. Na pewno możemy poszukac koncertu z Sopotu 94. Pewnie prawa ma TVP. Zobaczymy jaka będzie cena.......

 

Co do pytań o nasz kanał-matkę Kino Polska, to macie ich sporo i są bardzo szczegółowe. Postaram się popytac, ale niczego nie obiecuję. Potrzebuję kilku dni po 7.01, bo sam mam mnóstwo rzeczy do ogarnięcia po Świętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert z Sopotu na pewno ma TVP, jego oglądalność byłaby na pewno większa, ponieważ nigdzie nie można go obejrzeć w dobrej jakości, a ponadto wystąpili tam wszyscy goście związani niegdyś z zespołem. Proszę, przemyślcie to, możemy nawet stworzyć z fanami petycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koncert Budki Suflera oglądał się dobrze i miał dobre słupki. Były 2 emisje w Boże Narodzenie. Nie mamy już licencji na ten koncert i nie wyemitujemy go po raz trzeci. Staram się dotrzeć do koncert Budki z Sopotu 94, ale to są plany za dalszą przyszłość.

 

do bogdan425: Budka Suflera to jednak nie elitarny Marek Grechuta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert z Sopotu 1994 zapewniłby Wam o wiele większą oglądalność od Spodka 99, bo Spodek jest dostępny w całości na youtube oraz na DVD, a koncert z Sopotu 94 to legenda. Zespół grał wtedy w najlepszym składzie oraz ze wszystkimi gośćmi. Koncert trwał prawie trzy godziny. Byłaby to gratka dla ogromnej ilości fanów zespołu, dlatego proszę o bieżące informacje w kwestii tego koncertu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię ten kanał, gdyż według mnie leci fajna muzyka - stare dobre, znane klipy, czasami zapomniane.

Jedynie co ostatnio mnie zszokowało to że Doda, zajęła 1 Miejsce z nowym utworem - moim zdaniem nie tędy droga.

Kolejny plus, Kino Polska Muzyka planuje bodajże wprowadzić zegar, dzisiaj widziałem w porannych godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, chcą się ścigać z eskami, forfanami i innym badziewiem. Odkąd wprowadzili na ekranie pozdrowienia i sms-y, stracili wiele w moich oczach. A jeszcze zegar dla osób, których nie stać na zegarek a na telewizję już tak oraz ci ''wielcy artyści'' na szczytach list przebojów... Pan Rafał jest chyba mega zadowolony z wyników oglądalności KPM i postanowił je jeszcze bardziej wywindować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że władze Kino Polska Muzyka w końcu dostaną rozumu do głowy, bo to co przyciągało stację to klasyki, znane utwory prawie zapomniane, w tym momencie robi się kolejny g**ot, cały czas w ciągu dnia Doda - Riotka itd - jeżeli mam ochotę posłuchać takiej muzyki to mogę przełączyć na znane inne kanały. Jestem mega rozczarowany ! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje miedzy nową a starszą muzyką w KPM są niezmienne od 1 października 2014, a w porównaniu września czy sierpnia 2014 muzyki z lat 80/90 jest więcej, a z lat 2010-2014 mniej. KPM to przede wszystkim lata 80 i 90 plus najpopularniejsze nowe hity plus klasyczne szlagiery z lat 60/90. Taka jest proporcja i nawet DODA jej nie zmieni.

 

Doda jest normalną wokalistką popową jakich jest pełno w Polsce i nie ma co wybrzydzać i usiłować umniejszać jej dorobku. Gdyby piosenkę Riotka śpiewała Edyta Górniak nikt by nie narzekał. Dla nas jeśli piosenka jest dobra to ja gramy. Poza tym, Riotka leci tak samo często jak Poza logiką Mroza czy inne aktualne polskie przeboje. Riotka nie nie jest na żadnej specjalnej rotacji.

 

Co do Ona tańczy dla mnie, to popełniliśmy ten utwór w jednym programie ponieważ:

a. jest to tzw. cross-over czyli dodajże jedyny utwór który przekroczył granice getta disco-polo i wyszedł na ocean muzyki popowej. Grały go stacje radiowe i telewizyjne, które normalnie nigdy nie emitują diso-polo.

b. utwór został wyemitowany w konkretnym kontekście, tzn. w czasie listy "40 hitów na imprezę." Byłoby bardzo sztuczne gdybyśmy zignorowali tak wielki hit imprezowy. Zresztą w czasie imprezy normalni ludzie nie intelektualizują czy coś jest "ą", "ę" czy jest wielką wysoką kulturą, ale po prostu się bawią. Wielu Polaków nie lubi disco-polo, ale ten utwór za pewne nie jeden raz nucili. Weekend nie jest emitowany w KPM poza jedną okazyjną listą przebojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i puszczacie inne utwory jak Mrozu itd, ale lepiej żeby stacja skupiała się na samych klasykach, utworach zapomnianych a nie nowościach które wszędzie można zobaczyć po parę razy na innych stacjach. Nie chcę was denerwować ,,Kino Polska Muzyka" ale mówi wam to wasz fan który ceni tą stację za sam pomysł i utwory które nigdzie nie można zobaczyć w tv. I denerwuje mnie to że co chwile tzw. komercyjne utwory lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...