Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TV Puls otrzymała koncesję na swój drugi kanał - TV Puls 2. Początkowo mówiło się o Puls Kids. Uniwersalna nazwa sugeruje, że będzie to nie tylko kanał z bajkami podobny do konkurencyjnych nadawanych w Polsce. Oprócz seriali animowanych w ramówce mają znaleźć się również programy dla młodzieży oraz magazyny poradnikowe. Gdyby formuła się nie sprawdziła to łatwo będzie można ją zmienić bez zmiany nazwy. Początkowo kanał ma być oferowany w platformach cyfrowych i sieciach kablowych. Docelowo trafi do drugiego multipleksu NTC. Ciekawe czy na satelicie będzie FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby za dużo, a tak naprawdę nie ma nic porządnego. Zdecydowanie za dużo jest kanałów dla dzieci w wieku 2-6 lat, które wszystkie pokazują praktycznie to samo (grzeczne bajeczki bez przemocy), a za mało dla starszych dzieci i młodzieży (które mogłyby pokazywać bardziej zróżnicowaną treść).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przybytku głowa nie boli... Przynajmniej będzie w czym wybierać. Puls 2 zapewne będzie FTA podobnie jak Puls. Dąbski już wielokrotnie informował iż planuje rozszerzać ofertę "kanałową" tylko i wyłącznie w modelu biznesowym FTA. Z resztą to co mieliby na tym kanale kodować? Programy muzyczne i kreskówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirtualnemedia_pl[/url]":1oe3nwtj]-TV Puls 2 emitować będzie m.in. seriale animowane i fabularne oraz programy muzyczne. W ramówce pojawią się też np. programy poradnikowe dla rodziców oraz inne ciekawe propozycje – mówi w rozmowie z wirtualnemedia_pl Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. W ofercie programowej stacji znaleźć się mają zarówno produkcje zagraniczne jak i wyprodukowane w Polsce.

Zmiana pierwotnej koncepcji kanału (TV Puls Kids) z typowego kanału z serialami animowanymi dla dzieci na taki z programami jednocześnie dla dzieci i młodzieży, a nawet dla dorosłych rzeczywiście może być lepszym rozwiązaniem. Wspomniane programy muzyczne zapewne będą produkowane przez Agorę, czyli właściwie to ja już bym się spodziewał całkowitej rezygnacji Agory ze stworzenia własnego kanału telewizyjnego. Chyba lepszym rozwiązaniem będzie dla nich współpraca z TV Puls i produkcja programu muzycznego Tuba TV, który już jest emitowany na antenie TV Puls w soboty i niedziele po północy. TV Puls 2 stworzy więc nowe, bardziej dogodne pory emisji dla Tuba TV, a oglądalność dodatkowo zwiększy zapowiadana obecność TV Puls 2 na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Liczba miejsc jest ograniczona, a Agora ma małe szanse żeby znaleźć się na drugim multipleksie. Tak czy inaczej szykuje się nam nowa wersja TV Puls, tylko zapewne z większą liczbą programów dla dzieci oraz programów muzycznych, a mniejszą liczbą tych pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TV Puls 2 będzie połączeniem wszystkich kanałów dla starszych dzieci, czyli coś podobnego do włoskiego K2, a dodatkowo pojawią się programy dla młodzieży.

A według mnie będzie to kanał młodzieżowo - ogólny na podobieństwo kanału Super RTL z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie udziały tv puls mógłby kupić jakiś zagraniczny podmiot, np. rtl z Niemiec. Aż dziwne, że nikt się nie kusi na taki łakomy kąsek, przecież jak wystartuje dvb-t to taki puls mógłby być silną konkurencją dla polsatu,tvn. Taki rtl ma mnóstwo filmów, seriali, ma kasę - niech inwestuje w polsce a na pewno na tym zarobi. No chyba, że puls toczy jakieś kuluarowe rozmowy o których na razie nic nie wiadomo i zrobi nam niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że nikt się nie kusi na taki łakomy kąsek, przecież jak wystartuje dvb-t to taki puls mógłby być silną konkurencją dla polsatu,tvn

Właśnie dlatego Dąbski jej nie sprzedał. Wiedział, co robi. Posiadanie niezależnej telewizji w DVB-T to dla niego złoty interes, a jak wiadomo, obecnie prezes Dąbski jest jedynym właścicielem TV Puls. Gdy DVB-T wystartuje w całej Polsce, dopiero wtedy stacja zacznie atakować i być coraz bardziej realną konkurencją dla TVN i Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja nie wiem po jaki kij startuje TV Puls 2, niech najpierw sie wezma za TV Puls a pozniej za TV Puls2. Znajac zycie TV Puls 2 bedzie jeszcze gorszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryk Puls jest bardzo dobrym kanałem, może brak im programów własnej produkcji. Jego największym atutem jest nadawanie fta. Gdy obydwa kanały znajdą się w NTC będą miały niemal 100% zasięg czyli większą oglądalność , a co za tym idzie większą kasę z reklam. Więcej kasy = więcej ciekawych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca tak. Przeglądając szybko Google i newsy na temat Czwórki i TV Puls, można wyczytać, że obie stacje mają bardzo podobny zasięg, z czego chyba ta ostatnia ma go o ciut więcej - dochodzi do tego także nadawanie FTA przez satelitę. Póki co przekłada się to jedynie na zakup zagranicznych produkcji rozrywkowych i na dość małe inwestycje w polskie projekty. A dla przypomnienia - TV4 może milionów nie zarobiła, ale zdążyła się już zabawić w programy talk-show, reality-show czy też teleturnieje... Faktem jest, że za Czwórką stoją trochę "potężniejsze" podmioty w postaci Polskich Mediów S.A. i Zygmunta Solorza-Żaka, ale owego porównania dokonałem patrząc jedynie przez pryzmat zasięgu obu stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to w TV4 jest, przynajmniej obecnie, całkiem sporo programów własnych (czytaj polskiej produkcji) - ja naliczyłem 11 - "Galileo", "Jazda Figurowa", "Mała Czarna", "Kinomaniak", "VIP", "Allegra", "Spadkobiercy", "Dekoratornia", "Mini Deco", "V-Max" i "Coolinaria". Może nie są to jakieś wystrzałowe, wysokobudżetowe programy, ale dodają TV4 uroku małej telewizyjki z małymi, aczkolwiek fajnymi programami własnymi. A przecież wcześniej były inne - "Daję słowo", "Przetrwanie", "Drogówka", "Komenda", "Lingo", "Hole in the Wall", "Ja tylko pytam", 2 edycje BigBrothera, "Bar 6", "Kłamczuch", a to i tak na pewno tylko część z wszystkich produkcji TV4.

 

A TV Puls pewnie też niedługo wystawi więcej swoich, polskich produkcji. Stacja musiała ustabilizować swoją niezbyt ciekawą sytuację (dopiero w listopadzie 2009 osiągnęli zysk operacyjny, po kilkunastu miesiącach strat), przez co miała bardzo zachowawcza ramówkę. Mam nadzieję, że TV Puls w jesiennej odsłonie spróbuje nas zaskoczyć czymś ciekawym i, że będzie tam choć trochę więcej polskiej produkcji, niż teraz ("Dyżur", "JRG w akcji", "Taki jest świat").

 

I oczywiście zgadzam się ze wszystkimi, że największym plusem Pulsu jest nadawanie FTA, którego inne stacje chyba się boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...