Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Spółka Polskie Media S.A., nadawca TV 4, złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję dla kanału TV 6. Jego oferta ma być skierowana do młodzieży. Początkowo kanał ma być dystrybuowany za pośrednictwem platform cyfrowych i sieci kablowych. Znajdzie się też w drugim multipleksie NTC. Ten krok może sugerować, że Polsat zrezygnuje z planów uruchomienia kanału dla dzieci i młodzieży. Cieszy zapowiedź kolejnego polskiego kanału FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Polsat zrezygnuje z planu uruchomienia kanału dla młodzieży (dla dzieci już powstał), ale doszedł nowy plan - kanał edukacyjny. A wracając do TV 6 - ciekawi mnie jak będzie wyglądał (jako kanał dla młodzieży)... Czyżby znowu kanał z muzyką? Czy może jednak coś w stylu Patio TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spółka Polskie Media S.A., nadawca TV 4, złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję dla kanału TV 6. Jego oferta ma być skierowana do młodzieży. Początkowo kanał ma być dystrybuowany za pośrednictwem platform cyfrowych i sieci kablowych. Znajdzie się też w drugim multipleksie NTC. Ten krok może sugerować, że Polsat zrezygnuje z planów uruchomienia kanału dla dzieci i młodzieży. Cieszy zapowiedź kolejnego polskiego kanału FTA.

 

 

Może by podać że to cytat i podać źródło? Bo teraz to plagiat!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrali mało oryginalną nazwę wykorzystywaną przez co najmniej dwie telewizje w Europie.

 

Może by podać że to cytat i podać źródło? Bo teraz to plagiat!!!!!

Może by tak nie oskarżać o plagiat jeśli ktoś sam coś napisał? Proponuję zaczerpnąć wiedzy a później oskarżać. Źródłem jest kilka serwisów medialnych, które dziś o tym piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się założyć że będą tam powtórki "wlatcy móch".

Nazwa może nie powala ale jest logiczna, kanału o takim numerze w Polsce nie ma a sugestie jakoby w innych krajach były kanały o takim numerze są nietrafione, bo nie ma numeru od 1 do 10 który nie byłby w innym kraju.

"TV4 teen" - głupi pomysł skoro używamy nr w nazwach kanałów to nie po ta aby je dublować i nawet nie o to chodzi który umieścić jako 4 na liście.

"Nie znam nikogo kto by miał TVP Info na 3 kanale naziemnie" - a ja nie znam nikogo kto by miał ten kanał na innej pozycji. U mnie zawsze TVP info było 3-cie jeszcze od czasu wot, poprzez tvp3. Teraz na dekoderze Orange tez mam na pozycji 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kanał ma sens jeżeli będą w nim na przykład: Jakieś młodzieżowe seriale typu 90210, Family Guy, Różowe lata 70-te. Te seriale mogłyby lecieć na przykład od godziny 17-18 a godziny poranne to byłoby pasmo z muzyką. Najlepiej aby były to pasma tematyczne (godzina rocka, hip-hopu, dance, itp). Myślę, że wtedy każdy by był zadowolony a stacja z czasem dzięki wpływom z reklam, wzbogacałaby swoją ofertę programową o nowsze seriale, np The Simpsons. Niech nawet sobie tam leci Władcy Much - co szkodzi pół godzinki dziennie tego serialu?:D A w weekendy dawaliby jakieś pełnometrażowe komediowe hity młodzieżowe lub dobre horrory i inne filmy ostatnich lat i tych starszych. Gdybym miał władzę i kasę to zrobiłbym świetny młodzieżowy kanał no ale niestety... :D Ale co będzie z tego TV6 w przyszłości zobaczymy. Oby tylko nie zmarnowali szansy stworzenia dobrego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 - TV7 czyli lokalna stacja z Pomorza Zachodnie lub TVN7

TV7 nie nadaje, teraz jest Pomerania.TV, a potocznie u nas "siódemka" mówi się na TVP Szczecin, które kiedyś nadawało na kanale 7.

 

Co do nazewnictwa kanałów numerycznie, to taki jak by styl amerykański, u nich wiele stacji ma numer w nazwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo naiwnie...

Nie chce mi się wierzyć, żeby kanał młodzieżowy miał rację bytu - nawet mimo dużego zasięgu.

Jeżeli będzie funkcjonował jak 4 - o czym my w ogóle mówimy?

Młodzież nie ogląda w sumie tak dużo telewizji, jak dawniej - jest Internet i to tam będzie wszystko migrować.

Po za tym potrzebne by było wsparcie dużej marki - dlatego np. udało się Disney Channel, bo jest stacją globalną wspieraną przez kilka sektorów. Stacją kreująca trendy.

TV 6 taka nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o TV 6 a każdy pisze o TVP Info :/

Ja tylko napiszę że TVP Info na kanale 3 jest bez sensu bo nie jest już to kanał ogólny jakim był TVP 3, a informacyjny.

 

A wracając do tematu - nie sądzę żeby ten kanał był FTA (ewentualnie będzie FTA przez miesiąc np tak jak Polsat News). I nie sądzę też aby była tam tylko i wyłącznie muzyka bo to by nie miało sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie muzyka to raczej 1-2h dziennie a nie pół ramówki - chyba że mowa o takiej "muzyce" jak na MTV obecnie. Może tam trafić znany z TV 4 program "Muzyczne listy" program jest raczej skierowany dla nastolatków. Być może będą inne programy muzyczne ale niekoniecznie z samymi tylko teledyskami - np wywiady z gwiazdami i plotki. Mogą również tam przenieść program "AlleGra". na pewno znajda się tam seriale młodzieżowe być może "Sabrina - nastoletnia czarownica" czy inne puszczane w polsacie i tv4.

Podejrzewam że część programów TV4 skierowanych do młodzieży przeniesie się na antenę TV6 zwalniając miejsce na świeża ramówkę kanału głównego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patio TV zakończył nadawanie, ponieważ miał problemy finansowe. TV 6 raczej to nie grozi. Nazwa bardziej kojarzy się z kanałem ogólnotematycznym, ale całkiem możliwe, że TV 6 będzie właśnie takim kanałem, tyle że bardziej nastawionym na młodego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV6 ma szanse na zaistnienie właśnie dzięki DVB-T. Praktycznie od początku istnienia będzie 100% zasięg.

Tele5 nie miało takiego startu, więc szybko popadło w kłopoty. Potem wyszło na prostą, ale jak ta stacja wygląda dzisiaj, to wszyscy wiemy - w morzu powtórek dryfują bardzo nieliczne premiery z reguły kiepskich filmów i starych seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...