Skocz do zawartości

National Geographic


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@up, @2up, no właśnie, tyle fajnych rzeczy dzieje się na National Geographic, a w rankingach góruje (za przeproszeniem) syf od Discovery, który na dodatek kosi nieziemską kasę na reklamach (większą niż nie jeden kanał naziemny)..

 

Polacy to dla mnie społeczeństwo zagadka :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Seria programów z cyklu "Podkręć swoje zwoje" - rewelacyjna! "Pułapki umysłu", "Policzalny świat", "Działaj albo giń" czy "Anatomia Głupoty" naprawdę świetne programy. W ostatnim czasie znacznie częściej oglądam Nat Geo niż Planete+ czy Discovery Historia. Dodając do tego ciekawe programy o kosmosie i II wojnie wychodzi naprawdę dobry kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, @2up, no właśnie, tyle fajnych rzeczy dzieje się na National Geographic, a w rankingach góruje (za przeproszeniem) syf od Discovery, który na dodatek kosi nieziemską kasę na reklamach (większą niż nie jeden kanał naziemny)..

 

Polacy to dla mnie społeczeństwo zagadka :|

Ja też tego nie kumam.

 

Discovery od iluś tam już lat jest u mnie na cenzurowanym. Ok, przyznaję, że raz do roku zdarza mi się obejrzeć dokument o jakiejś Hiroszimie czy innym Nagasaki, ale to tyle. Ów kanał ma odpychającą, wręcz śmieciową ramówkę, a ja do śmieci z rzadka zaglądam.

 

Seria programów z cyklu "Podkręć swoje zwoje" - rewelacyjna! "Pułapki umysłu", "Policzalny świat", "Działaj albo giń" czy "Anatomia Głupoty" naprawdę świetne programy. W ostatnim czasie znacznie częściej oglądam Nat Geo niż Planete+ czy Discovery Historia. Dodając do tego ciekawe programy o kosmosie i II wojnie wychodzi naprawdę dobry kanał.

Szkoda, że zrezygnowali z cyklu programów z serii "Megafabryki" :(

 

Na świecie jest tyle różnych koncernów, firm, przedsiębiorstw, a co za tym idzie jeszcze więcej interesujących fabryk. Tymczasem NGC wyemitował tylko kilkanaście odcinków po czym zaprzestał emisji. Jestem ciekawy dlaczego? Słaba oglądalność? (nie wierzę). Firmy nie chciały zdradzać swojego know how? (nie wierzę, bo przecież nie musiały. Coca-Cola swojej tajnej receptury na antenie przecież nie sprzedała). Za mały budżet? (nie wierzę).

 

Program bardzo mi się podobał, ale za szybko się skończył. Mogli jeszcze to pociągnąć. Zapchać ramówkę na kilka dobrych lat, tym bardziej, że weszli z kamerą również do polskich zakładów co stanowiło super reklamę dla poszczególnych firm. Jeśli taki Gerber miał u nas w kraju opinię eksperta w żywieniu niemowląt produktami najwyższej jakości to po takiej emisji ich notowania wśród polskich konsumentów jeszcze bardziej poszły w górę, bo w mojej opinii zaprezentowali się z najlepszej możliwej strony. Wykwalifikowana załoga, zmodernizowany sprzęt, produkty najwyższej jakości, profesjonalizm w pełnym znaczeniu tego słowa, tradycja. Która inna firma nie chciałaby zostać ukazana w tak dobrym świetle?

 

Sam z miłą chęcią zobaczyłbym jak wygląda fabryka orzeszków Felix w Słomnikach koło Krakowa. Często koło niej przejeżdżam i zawsze mam rozkminę jak to tam wygląda w środku.

 

Ciekawi mnie też jak wygląda mityczna fabryka Adidasa w... Pakistanie. Wszystkie piłki Adaśka jakie mam zostały wykonane właśnie tam.

 

Któż nie chciałby zobaczyć fabryki Samsunga w Korei Płd.? Czytałem w Angorze, że łamane są tam prawa człowieka. Dla takiej firmy byłby to dobry moment żeby tym oskarżeniom zaprzeczyć (nawet jeśli całość zostałaby tylko wyreżyserowana/zmanipulowana).

 

Fabrykę Fiata w Tychach też z chęcią bym pooglądał. Albo tą nową Volkswagena bodajże.

 

Była Coca-Cola... to może teraz Pepsi? Tak dla równowagi. Był John Deere, to może New Holland?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, @2up, no właśnie, tyle fajnych rzeczy dzieje się na National Geographic, a w rankingach góruje (za przeproszeniem) syf od Discovery, który na dodatek kosi nieziemską kasę na reklamach (większą niż nie jeden kanał naziemny)..

 

Polacy to dla mnie społeczeństwo zagadka :|

 

Niestety, ale Polacy sa w wiekszosci wulgarnymi idiotami :(

Bardzo mnie to smuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z Polski nie. Koncesję ma raczej w UK, chociaż na liście Ofcomu nie ma NGC jako wersji polskiej. Prawdę powiedziawszy to prawie żaden kanał poza tymi należącymi do TVP, ITI czy Polsatu nie nadaje z naszego kraju. Nikt tu nie chce koncesji, jak już to pojedyncze przypadki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Prawdę powiedziawszy to prawie żaden kanał poza tymi należącymi do TVP, ITI czy Polsatu nie nadaje z naszego kraju. Nikt tu nie chce koncesji, jak już to pojedyncze przypadki :)

Tutaj muszę Cię zmylić i tak się składa, że TVN siedzi w Holandii, a Polsat w Liechtensteinie. Nawet prywatne, ogólnopolskie stacje uciekają z tego kraju :? Tylko hehe TVP musi kiblować u nas, bo w końcu są publiczną TV, ale oni sobie z Dworakiem i Braunem dadzą radę :P

 

Przed chwilą widziałem zwiastun "Plemiennej szkoły przetrwania", trochę mi to przypomina znany program o podobnej tematyce emitowany na Discovery :) Mam nadzieję, że NGC nie stanie się kopią tego czegoś powyżej, bo uważam ich za jedną z lepszych stacji dokumentalnych :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
[...] Prawdę powiedziawszy to prawie żaden kanał poza tymi należącymi do TVP, ITI czy Polsatu nie nadaje z naszego kraju. Nikt tu nie chce koncesji, jak już to pojedyncze przypadki :)

Tutaj muszę Cię zmylić i tak się składa, że TVN siedzi w Holandii, a Polsat w Liechtensteinie. Nawet prywatne, ogólnopolskie stacje uciekają z tego kraju :? Tylko hehe TVP musi kiblować u nas, bo w końcu są publiczną TV, ale oni sobie z Dworakiem i Braunem dadzą radę :P (...)

A ktoś jest w luxemburgu? Firmy z całej Europy, też z Polski miały tam "siedzibę" by unikać podatków:

http://natemat.pl/123185,ile-zlotowek-p ... ourg-leaks

(...)Przed chwilą widziałem zwiastun "Plemiennej szkoły przetrwania", trochę mi to przypomina znany program o podobnej tematyce emitowany na Discovery :) Mam nadzieję, że NGC nie stanie się kopią tego czegoś powyżej, bo uważam ich za jedną z lepszych stacji dokumentalnych :/

Koszmar się spełnił. Ubolewam nad tym co się dzieje z NGC. :evil: To już jest stacja rozrywkowa, z paradokumentami, czasem nad ranem puszczą jakiś prawdziwy film dokumentalny. Oczywiście jak chyba zawsze u nich muszą być przerwy reklamowe, nawet jak reklamy nie ma to jest autoreklama - ważne żeby widzowi dokuczyć i przerwać program. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Na kanale National Geographic Channel HD właśnie leci film Zabić Jezusa. Pierwszy raz się spotkałem by na tym kanale był film.

Film miał premierę na NGC 30 i 31 marca o 21:00. Odpowiednio 1 i 2 odcinek. Nie zagłębiałem się za bardzo w niego, bo jest strasznie sztuczny i przekłamany, a tego w filmach dokumentalnych jak jest określany nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...