Skocz do zawartości

CANAL+ Premium, CANAL+ Film i CANAL+ Family


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może chodziło mu o to, że od kilku lat jest puszczane pare filmów w roku w 16/9 To akurat prawda, bo ja mając Cyfre+ pierwszy film jaki widziałem w 16/9 to był Pan Tadeusz. Pamiętam tylko, że był pokazywany w 1 dzień świąt Bożego Narodzenia. A rok albo 2000 albo 2001. Co ciekawsze, to był 1 film jaki wogóle pokazał w tym standardzie Canal+ a dokładnie Canal+Żółty (wtedy jeszcze tak się nazywał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - następny zdziwiony ... :lol:

Oczywiscie,ze zdziwiony,bo przez pare lat mialem Cyfre i od 7 lat tv panoramiczny.Owszem zdarzaly sie takie emisje,ale napisac,ze oni nadaja od lat ten format to przegiecie.Idac tym tokiem myslenia to 16:9 mamy w Polsce juz chyba z 10 lat i to niemal na wszystkich wazniejszych kanalach,zwlaszcza jesli podciagniemy pod ten format czarne pasy na gorze i dole ekranu.To ze kanal nadaje w 16:9 mozemy powiedziec wowczas,kiedy taka emisja wypelni minimum polowe ramowki danego kanalu.Dla mnie np kanal N sport nazywac kanalem HDTV jest tez przegieciem,choc moze nie az takim.Jednak tam tez albo studio w HD,albo mecze w obu formatach.Ogolnie,u nas za wczesnie pewne rzeczy nazywa sie po imieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie w ramach protestu tak jak szymel222 powinniśmy ignorować przekaz w 16/9 i oglądać rozciągnięty.

Michał, jeśli jest emisja 16/9 to nazwijmy ją emisją 16/9 a jeśli z czarnymi pasami u dołu i u górze to co innego.

Niegdzie nie napisałem, ze wszystko na Cyfrze było nadawane od kilku lat w tym systemie, jeśli tak zrozumiałeś, to przepraszam, będę pisał bardziej dla Ciebie zrozumiale.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Nie musisz mnie przepraszac,ani tak pisac,myslalem jednak zes sie do mnie ustosunkowal z moimi narzekaniami.Choc akurat jak na moje mozliwosci az tylu ich jeszcze nie bylo :).Ja tam wole tez 16:9,ale chodzilo tylko o to,ze na Cyfrze nie jest ten format od lat,w szerszym zastosowaniu.Tylko to mialem na mysli.PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam telewizor 4-3 i wiem kiedy nadają w 16-9 poprostu w menu terminala cyfry plus ustawiam telewizor na 16-9 i gdy nadają w tym formacie to to telewizor się przestawia automatycznie na 16-9.Jeszcze nie widzialem1 2 3 i tvn w 16-9 za to niemiecka ARD i ZDF nadają w tym formacie caly czas. jeszcze jedną mam sprawe jakby ktoś już mial decoder HDTVten nowy cyfry+ to niech napisze jaki jest obraz. pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to coś takiego , na angielskiej platformie sky nadają niektóre programy równolegle w 4:3 oraz 16 :9 program w tym drugim formacie oznaczony jest symbolem ~ po nazwie programu.

 

Mysle ,że to fajna rzecz bo i ci co mają zwykłe i panoramiczne telewizory nie muszą sie męczyć widokiem czarnych pasów i są zadowoleni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając telewizor 16-9 i tak jesteś skazany na oglądanie czarnych pasów w niektórych przypadkach to zalezy od formatu filmu np. na dvd. Na drugiej stronie pudełka jest napisane w jakim formacie jest dany film nagrany. mażna pasy usunac ale wtedy masz boki obcięte. jest jeszcze jedno wyjście - isc do kina i tam nie masz problemu z żadnymi pasami. pozdrawiam :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...